KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Do ostatniej strony »
G
Slawek1 2010-06-06 22:34

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Na pewno noża nie trzeba ostrzyć po zakupie1 Masz trawę zbyt wysoką i do tego pewnie mokrą!. Wszystko będzie OK!, jak już będziesz miał trawnik wyprowadzony to będzie łatwiej..... .
Sławek

G
otik 2010-06-07 12:46

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

ok,dzieki.NO tak trawa jest wysoka około 30cm....i musialem kosic 2 razy raz na wyższym poziomie a później na niższym,
Kosiarka jest z nożem do mulczowania który dosyć długo jak dla mnie rozbija tą trawe zanim opadnie na ziemie i przez to muli silnik,także chce wstawić zwykły nóż alby trawa odrazu opadała bez zbędnego mielenia,myśle że wtedy będzie lepiej kosić:) Narazie ratuje się koszeniem z koszem,kosiarka jest dużo mocniejsza bo trawe szybciej wyrzuca spod misy do kosza

G
Slawek1 2010-06-07 13:01

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Zostaw to tak jak jest , po co c wydawać pieniadze tam gdzie nie trzeba. Po prostu miej tak aby trawa nie przerosła. Najgorsze są w niej mlecze i szczawie, które są bardzo soczyste, ale jak będziesz kosił w ciepły dzień to będzie dobrze. Jeżeli chcesz pozbyć się uciążliwych chwastów dwulisciennych w trawniku to zastosuj odpowiedni oprysk np.: Starane. jest dosć drogi ale skuteczny. Trawa nie zostanie zniszczona. Tobie takie działanie ułatwi życie.
pozdrawiam Slawek

G
gab11 2010-06-11 20:23

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

POMOCY!!! Mam kosiarkę Partner P53-625D. Nie da sie nią kosić nawet niskiej trawy. Nie dokasza,zatyka się wylot,trzeba te trawę wygrzebywać ręcznie.Nie pomaga ostrzenie noża ani inne zabiegi wykonywane w serwisiem. Przez jedną minutę wrzuca do kosza i za chwilę już wylot zatkany.Wyrzucić i kupić nową, czy może jest na nią inny sposób, pomóżcie!

G
Sławek1 2010-06-11 23:00

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Wg. mnie przyczyną powyższego mogą być:
1. tępy nóż,
2. zużyte wyrzutniki,
3. źle założony nóż( wyrzutnikami do dołu).
Jeżeli dwa pierwsze odpadają to zachodzi ta trzecia możliwość- odwrócony nóż!!!!
Sławek

G
akwe59 2010-06-16 20:27

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Jednak stwierdzam że kosiarka P53-625D jest do niczego.Nie potrzebnie wydałam pieniądze na tego bubla.Naostrzenie noża ,wymiana na inny, nic nie pomogło.Ciągle ten sam problem - kosi słabo ,zatyka się bardzo szybko,nie zbiera dokładnie do kosza ...i długo wymieniać można by było wady tej kosiarki.Chybiony zakup....

G
obel 2010-06-19 13:31

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

witam
jestem właśnie na kupnie kosiarki i im więcej czytam tym więcej się waham
Potrzebna mi kosiarka do nierównej powierzchni (kretowiska i inne dziury) nie mam czasu często kosić (z reguły raz na 1,5 miesiąca) a i kasą nie śmierdzę (góra 1300zl) Co doradzicie w tym temacie z Partnera ( a może cos innego )
pozdrawiam

G
Otik 2010-06-20 18:40

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

raz na 1,5 miesiąca?!!!! i kretowiska.....TO chyba tylko kosa spalinowa:) powyżej 2KM

G
Otik 2010-06-20 18:46

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

A co do PartneraP53-550CM to jak tam wymienić olej?!
BO pochodziła już ponad 6godzin od nowości,Z dołu są 3 identyczne śruby,którą odkręcić?Planuje odkręcać po kolei i patrzeć gdzie pocieknie olej...
Nasadowa 10tka jest za duża a 9tka za mała!Czy może jakiś specjalny klucz trzeba kupić......Help

G
Marek 2010-06-21 07:24

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Nie odkręcaj na oko śrub w kosiarce, z dołu powiedzmy na wysokości zbiornika paliwa jest korek z wewnętrznym kwadratem (klucz). Ja kupiłem taki klucz do świec, ma rączke właśnie w kształcie kwadratu. Zobacz sobie do książki z kosiarki, jest pokazane - przecież masz pęk książeczek z kosiarki, to poszukaj co piszą. Nie czytałeś instrukcji??? . Więc pomacaj ręką i popatrz podnosząc od przednich kół kosiarke lekko do góry, patrząc od nich to będzie po lewej stronie miski olejowej. Jeżeli nie masz korka (w instrukcji powinno pisać czy jest) musisz wyssać pompką olej przez miarke. Zapytaj u sprzedawcy najlepiej czy masz korek czy nie. Zawsze podnoś kosiarke przy wypalonym paliwie, bo jak masz za dużo to przy podniesieniu zacznie wyciekać przez odpowietrznik w korku paliwa. I zawsze kosiarke podnoś przednimi kołami do góry, nie na bok albo odwrotnie.

G
otik 2010-06-24 17:47

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

czytałem instrukcje ale nijak to sie ma do rzeczywistości dzisiaj się dowiedziałem że niema w niej korka spustowego oleju;(.(od tego roku nie montuja)Jak dla mnie,to jakaś kpina...żebym o tym wiedział wcześniej to bym jej nie kupił.
Bede więc ja wywracał przodem do góry na jakimś pieńku czy jak i wylewał przez wlew ale wcześniej spróbuje strzykawka 100ml kupioną dzisiaj w aptece:/

G
Marek 2010-06-25 06:00

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Dokładnie, strzykawa i wężyk z zoologicznego, tylko uważaj na gorący olej żeby ten wężyk się nie rozpuścił:)/
Ja kupowałem w H zestaw do odsysania i żałuje, taki syf, że szkoda gadać (mainteance kit). Przecieka tłok - no ale spełnia swe zadanie, ale cena chora.
Na pierwszą wymianę dokładnie wyssaj wszystko, przechyl kosiarke lekko na wlew oleju (żeby ściekł właśnie pod korek) i kilka razy na koncu każdą krople. Powodzenia.

G
Otik 2010-06-27 21:45

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

zestaw za 4zl(strzykawka+wężyk) spisał sie doskonale,ściągnąłęm0,5L starego oleju i na koniec dla pewności wywróciłem kosiarke do góry nogami ale już nic nie kapało,Zalałem 0,5L litra Castrola i było na bagnecie Full czyli wychodzi że tam wchodzi pół litra oleju....(w instrukcji pisało chyba 0,6)

G
Marek 2010-06-29 07:15

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Mi też nie wchodzi całe 0,6 litra tylko koło 0,5.... i zostaje troche w butelce.

G
otik 2010-06-29 17:14

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

a to masz taka sama kosiarke jak ja?

1 ... 3 4 5 ... 8

Kategorie :