KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Do ostatniej strony »
G
akwe59 2010-05-17 19:31

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Posiadam kosiarkę P53-625D od dwóch lat.Mam do koszenia ok 1500m .Nie jestem zadowolona z niej,kosi kiepsko ,kładzie trawę,często tez zostawia nie --dokoszone miejsca ,ciągle się zatyka i gaśnie.a i wyrzut do kosza nie najlepszy .Przy dłuższej trawie muszę kosić 2 razy(jest trochę łażenia).Noże były już ostrzone dwukrotnie,ale to nić nie pomaga. Działkę mam daleko od miejsca zamieszkania(jeżdżę co 2 tyg.),w okolicy nie ma serwisu.Zresztą nie bardzo wiem jaka jest tego przyczyna.Chyba kupiłam" bubla",nówkę w sklepie. Nie wiem co robić!

G
marko 2010-05-17 19:54

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

no jeżeli chodzi o koszenie, to na p53- 550 cm nie moge powiedzieć złego słowa. Idzie jak czołg, kosi dokładnie, nawet wjechanie zbyt szybko dla jaj w wysoką trawe szybko, nie schodzi z obtrotów. Tego akurat nie moge zarzucić tej kosiarce. A co do gaźnika i informacji od kolegi, to przy okazji zapytam o to mechanika w serwisie H, zobaczymy czy to potwierdzi. Jest na gw, napewno bedzie okazja choćby przy przeglądzie gwarancyjnym na sprawdzenie i ewentualną poprawe. Mówisz, że to jest zaciąganie pustej mieszanki (bez benzyny) przez nieszczelność kanału dolotowego? Wsumie te prychania nie są dodatkowe (trzymając rękę naprzeciw tłumika w tych momentach nie ma wydechu a nie jest dodatkowy jak przy wystrzałach np w autach), więc coś w tym jest co piszesz. Dzięki za ciekawe informacje.

G
Slawek1 2010-05-17 22:04

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Akwe 59
Masz dwa lata kosiarke i dopiero 2x ostrzyłaś nóż?
Toz to jest przyczyna klopotow1 kosiarka nie scina trawy tylko ja wyrywa i nawija na nóż zamiast kosić. Jak Ci się zrobi kłąb z trawy pod kosiarką to nie ma siły jej przepchną ći często zwalnia a nawet zgaśnie.wyrzut tez jest przytlumiony , parę obrotów , nawinięta trawa zostaje pod kosiarką.
Naostrz nóż!!!!!.
pozdrawiam Slawek

G
akwe59 2010-05-18 09:59

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Dzięki Sławek za odpowiedź...przywiozłam nóż i muszę znaleźć serwis ostrzenia,sama nie potrafię.Mam nadzieje ,ze to pomoże...jeszcze raz dzięki pozdrawiam

G
Slawek1 2010-05-18 10:54

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

akwe...
Wszystko będzie Ok... dam ci przyklad z mojgo doswiadczenia; kosiarka z napędem i duzym silnikiem 5KM w sobotę, gdy kosilem mokrą trawę mełła, i zostawiała trawę pod sobą1 Po naostrzeniu noża zbierllem trawę do kosza!. W tym samym czasie syn kosil kosiarka b.napędu z silnikiem 3,5KM ,ale z ostrym nozem- kosiarka szła bez zająknięcia i wyrzucała doskonale trawę.Ostry nóż to podstawa lekkiego koszenia!
pozdrawiam Sławek

G
akwe59 2010-05-18 14:08

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Dzięki pojadę i wypróbuje,nóż już mam nowy i swój stary naostrzony.Odezwę się po powrocie.Pozdrawiam

G
hekate 2010-05-23 14:28

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

witam, a co sądzicie o modelu http://www.ksylon.pl/index.php?products=product&prod_id=795 "> http://www.ksylon.pl/index.php?products=product&prod_id=795 ?
http://www.ksylon.pl/index.php?products=product&prod_id=795 "> http://www.ksylon.pl/index.php?products=product&prod_id=795
mamy działkę 2500mkw a do tego często się trafia że nie mamy czasu na systematyczne koszenie albo pada przez dłuższy czas i ogród szybko zarasta. A więc kosiarki mają u nas nieraz warunki ekstremalne.
Ta ma silnik B&S górnozaworowy http://briggsandstratton.com.pl/index.php?page=produkty&kat=2&id=10&grupa=kosiarki&grupa2=INTEK+EDGE+OHV&model=18]875 Seria OHV cena już dość wysoka i w jej odrębie można już bardziej wybierać, co o niej sądzicie?

G
Slawek1 2010-05-23 15:41

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Kosiarka jest OK, silknik też...ale ma wadę ( małą?)- potrafi się rozciec zbiornik w miejscu zgrzania górnej pokrywy..Obejrzyj jak to tam jest zrobione
Jeżeli Ci poprzerasta trawa na działce, albo trawa jest dość wysoka i mokra to w koszeniu nawet b.duża moc silnika Ci nie pomoże. Przeanalizuj zakup pod względem możliwosci zostawienia zmielonej trawy na trawniku.
Tecumseh i Honda to też dobre silniki
Slawek

G
hekate 2010-05-23 16:50

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Z tego co słyszałam od serwisanta u którego oddaliśmy do naprawy naszą obecną kosiarkę, do silników Hondy są drogie części i przez to koszt późniejszej naprawy leci w górę, dlatego przeglądałam oferty w odrębie silników B&S.
Martwi mnie ta wada w tych PARTNERACH, myślałam o tym mocniejszym modelu poniewać też często kosimy dużo na raz, więc wiadomo mocniejszy silnik więcej zniesie, ale teraz przemyślę opcje modelu P53-675.
Co do pozostawoiania zmielonej trawy jet to fajne, ale przy mega wysokiej, myślimy o bocznym wylocie i późniejszym zgrabieniu, i tu podoba mi się ten wylot w Partnerach, fajny szeroki.
Wczoraj oglądaliśmy trójkołowego vikinga MB 3 RT i jedyne co mi sie w niej nie podobało to właśnie odchylany wylot boczny który miał dość mały przekrój.

G
Bizon 2010-05-23 20:17

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Kupiłem kosiarke firmy Brics Intek silnik 6.5 Konia model 95 i mam pytanka na temat opini o tej Kosiarce prosze pomuszcie bo niewiem czy dobry wybur

G
pitero 2010-05-24 10:35

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

kupilem kosiarke partner popracowala niespelna 5 godzin i sie zajechala to najwiekszy bubel jaki mozna kupic nie polecam nikomu

G
marek 2010-05-24 19:27

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

a jaki model, jaki silnik? w kazdej firmie kosiarki silniki i tak są b&s albo hondy. Robiłes przerwy w pracy co powiedzmy 20 minut? Na dotarciu bardzo sie silnik grzeje i nie mozna jechac na maxa.

G
daadi 2010-05-28 12:34

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Witam, mam taki smieszny problem ... Nie wiem jak wymienic olej w kosiarce Partner z silnikiem BS 625serie... pomożecie:)

G
Sławek1 2010-05-28 16:33

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

daadi: Rozgrzej kosiarke - olej, przechyl ją po ustaniu pracy na bok ( na stronę WTDECHU!) i odkręć korek spustowy i wylej olej do płaskiego pojemnika uważając aby nie ciekł na nóż. Oczywiście kosiarka w trakcie spuszczania oleju musi stać na 4-rech kołach. Następnie wkręć korek i przez wlew nalej olej. Musisz to robić aż bedziesz go miał na max drugiej dziurce bagnetu. Olej najlepiej trochę lepszy niż sprzedaje Briggs, wiec np syntetyk lub półsyntetyk. Olej z K@ semisyntetic 10W$0 kosztuje 13 zł więc jest tańszy a lepszy od briggs'owskiego.
Przed nalaniem oleju możesz łatwo odkręcic i naostrzyć nóż!

pozdro Sławek

G
otik 2010-06-06 21:40

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

A czy w nowej kosiarce trzeba najpierw naostrzyć nóż?czy mozna odrazu kosić?bo tydzien temu czerwca kupiłem Partnera P53-550CM ale coś mi słabo idzie ta kosiarka,i tak myśłe że albo nóż tępy albo trawa za wysoka....no i te kółka nieszczesne tylnie momentalnie sie zaklejają trawa i wychodzi podwojne kolo;/

1 ... 2 3 4 ... 8

Kategorie :