kosiarka Partner P53 875DWA

G
Bodzio 2011-09-08 23:19

kosiarka Partner P53 875DWA

Silnik słaby, ma niski momęt obrotowy przy nieznacznie zwiększonym obciążeniu szybko gaśnie.
Silnik górnozaworowy bez tulei żeliwnej cylindra-zapis OHV w większości silników oznacza górnozaworowy z tuleją żeliwną cylindra lecz nie w B&S.
Brak danych o mocy silnika nawet w instrukcji serwisowej silnika.
Napęd na przód powoduje jeż przez cały czas koszenia trzeba korygować kierunek jazdy ściąga raz na jedną raz na drugą stronę.
Na plus duże tylne koła powodujące łatwośc manewrowania.
Pozostawia środkiem pas nieskoszonej trawy. Generalnie ma tylko ładny wygląd i wyprodukowania jest przez renomowaną firmę.
Użytkowałem i naprawiałem wiele kosiarek, więc mam do czego porównywać. Jak dodtą silnik Kawasaki FJ180V najlepiej się sprawował.

G
Jork 2013-05-07 15:23

Re: kosiarka Partner P53 875DWA

DROGI KOLEGO BODZIO.CHYBA NIGDY TA KOSIARKA NIE KOSIŁES JESLI PISZESZ ZE NAPED NA PRZÓD SCIAGA TO W LEWO,TO W PRAWO.A MOZE BYŁES ZMECZONY ALBO WSTAWIONY.NIE JESTEM SPRZEDAWCA TYLKO UZYTKUJE TĘ KOSIARKE I MI AKURAT NIC NIE ŚCIAGA.

POZDRAWIAM.

G
robert 2013-05-10 08:46

Re: kosiarka Partner P53 875DWA

To niestety prawda,napęd przedni to porażka,tylne wysokie koła pękają,obudowa malowana chyba sprayem,bardzo nie wygodna,ogólnie nie warta polecenia

G
Gość 2013-05-23 17:43

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
bart 2014-05-01 20:10

Re: kosiarka Partner P53 875DWA

czy jeżdzi na sama benzyne czy z olejem

G
Wojtek 2014-05-01 20:43

Re: kosiarka Partner P53 875DWA

Nikt tu Ameryki nie odkrył na temat kosiarki,jest to słaby produkt i tyle a jak ktoś tego nie wie to się przekona jak kupi

G
RM 2014-06-22 20:52

Re: kosiarka Partner P53 875DWA

Użytkuję ją od 3 lat, koszę areał 0,30 ha i nie wiem o czym piszecie. Jeździ, kosi, nic mi nie ściąga, silnik nie gaśnie nawet przy trawie około 30cm, równo pracuje. Mamnkamentem jest linka napędu, gdzie nie można kupić samego wkładu, tylko cały moduł, ale tutaj sobie poradziłem, kupując w rowerowym za 5zł + 3,50 za końcówkę do zabezpieczenia linki na dole...

G
Wojtek 2014-06-25 09:29

Re: kosiarka Partner P53 875DWA

Bardzo słabiutki sprzęt,jak sie to coś komuś podoba to chyba nigdy nie widział dobrej kosiarki,nigdy bym jej nikomu nie polecił

G
jacek 2014-07-11 22:11

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
zwk 2016-04-25 13:10

Re: kosiarka Partner P53 875DWA

Posiadam - koszę nią na przemian z sąsiadem reguralnie od 3 lat . Kazdy z nas ma po 12 arów trawy. Zerowy problem - dziala idealnie, mieli trawe az milo. Nóż ostrzony 2 razy w sezonie. Teraz muszę wymienić pasek napędu bo słabo już ciągnie. Polecam wszystkim!

G
fiksum 2016-05-27 11:34

Re: kosiarka Partner P53 875DWA

działka ok 6000m2, dużo kombinowania bo dużo drzew, trawa koszona regularnie co 2-3 tygodnie. zalety: moja ma dobrze dotarty silnik (po 5-6 godzinach pracy zmiana oleju z fabrycznego na 15w40 havoline) i ma duża moc, wysoka trawa to dla niej pestka. olej wymieniany co sezon na wiosnę na ten sam. żadne tam trawoksy czy jakieś mieszanki od B&S. 15W40 jest lepszy niż każdy inny dedykowany do kosiarek. wytrzymały jest ten silnik, bo jak raz wkręcił się drut (25cm, 8 karbowana) to silnik co prawda zgasł, drut zaklinował się w obudowie, zrobił w niej mała dziurę, ale po usunięciu drutu silnik się uruchomił normalnie i pracuje nadal jak szalona. niestety ale ma dwie wady ta kosiarka. niezauważony kamien uderzony ostrzem, uderzył w przednie koło, niszcząc oslonę koła i łamiąc fragment tegoż samego. koło do wymiany i osłona. druga wada to brak regulacji prędkości obrotowej silnika. kosiarka od nowości pracuje na oryginalnej świecy. polecam ale tam gdzie nie ma kamieni i innych niespodzianek. niektórzy piszą o słabym lakierze na metalowym korpusie. od spodu lakieru nie ma ale od góry jest jak nowy. kosiarka zapełnia co roku kompostownik o rozmiarach 2,5m x 2,5 m x 2 m czyli 12,5m3. Polecam. moja ma już 5 lat.

G
cymex 2016-08-04 23:39

Re: kosiarka Partner P53 875DWA

witam
mam problem dziś podczas koszenia trawy najechałem na konar. Silnik stanął nagle, wygięło mi nóż i kosiarka wpada w wibracje. Silnik odpala i poza wibracjami, wydobywa sie dymek oraz nie chce od razu zgasnąć jak puści się linkę.
do użytkowników prośba o namiary na sklep z częściami zamiennymi.
dzięki

G
NOCUR 2017-05-02 21:31

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Wieśniak z Lublina 2017-08-15 17:43

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1