Kosa spalinowa Magnum profesional 415-B 4,5KM

G
sailor 2010-10-08 19:29

Kosa spalinowa Magnum profesional 415-B 4,5KM

Kupiłem taką kosę i w związku z tym odradzam wszystkim zakupu takiego narzędzia. Siedem lat używałem kosy "Texas power" 1,8 KM i o wiele lepiej się sprawowała niż ta "Magnum". Po kilku godzinach pracy rozleciała się osłona głowicy tnącej /wyrwało nóż do obcinania żyłki/, po drugie szelki dostarczone razem z kosą to jest kompletna tandeta, chyba dla liliputów, następnie głowice z żyłką są beznadziejnej jakości, ale jeśli silnik tej kosy ma moc 4,5 KM, to jest chorendalne nieporozumienie, "zaletą" natomiast tej kosy jest to , że jest strasznie paliwożerna. Wprzypadku kiedy kosiłem kosą "Texas power" zużywałem na jedno koszenie ok. 5-7 l paliwa, to kosa "Magnum" bierze co najmniej dwa razy tyle paliwa, mimo że instrukcja przewiduje zużycie paliwa 1 l na godzinę pracy.. Jeszcze jedna uwaga dotycząca wieszaka , którym podwiesza się kosę do szelek. Wieszak ten wykonany z blachy , jest wyprofilowany w przeciwną stronę, niż powinien. Dlatego nie kupujcie tej kosy, bo to straszna tandeta.

G
Don Macho 2011-05-14 21:51

Re: Kosa spalinowa Magnum profesional 415-B 4,5KM

Super sprzęcik, polecam każdemu. Głowica z blachą więc nie rozwala się jak w tandetnych kosach eurotec, demon, agro, tylko oszczędzam ją przy płocie. moc troszeczkę zawyżona ale kosa sprawdza się nawet przy cięciu drzewek dzięki pile widiowej. blacha wyprofilowana jest bardzo dobrze ale denerwuje mnie obrotowy trzpień pomocny na rowach ale na płaskiej powierzchni troszkę nim telepie. piękny kolor obudowy (pomarańcz) i jakość wykonania detali bije na głowę całą tandetę mimo że i Magnum jest z Chin niestety jak wszystko, kupiona za 520 zł w Łodzi już drugi sezon super się sprawuje.

G
krzychu 2011-07-03 12:05

Re: Kosa spalinowa Magnum profesional 415-B 4,5KM

witam ja posiadam taka kose spalinowa magnum professional i sprawuje się bardzo dobrze .mało pali i tnie się nią bardzo dobrze niektórzy narzekają inni chwala ale dla mnie jest ok.

G
Wiesław 2012-01-12 10:44

Re: Kosa spalinowa Magnum profesional 415-B 4,5KM

Witam serdecznie,
Odnośnie tej kosy opisze swój przypadek.
W 2009 po 10 latach padła mi kosa Dolmar MS-4000 , z powodu braku kasy zakupiłem tę kose za niską cenę 430 pln na giełdzie.
Niestety porównując ją do poprzedniej kosy muszę się całkowicie zgodzić z pierwszym postem. Lecz licząc z ceną zakupiłem ją z myślą że choć 2 sezony mi wytrzyma. Niestety już przy pierwszym koszeniu nożem większej trawy podgięła mi się osłona i 1/3 została zmielona przez ostrze , dokupiłem nową za 35 pln. Kolejny przypadek miałem przy cięciu żyłką 2mm, głowica jest tak skonstruowana że mocniejsze uderzenie ją o trawę powoduje wyrzucenie żyłki co skutkowało zniszczeniem całej dolnej części osłony wraz z nożykiem do żyłki. Sprzedawca nie uznał reklamacji ( miał prawo- uszkodzenie mechaniczne), rozwiązałem ten problem dorabiając sobie z blachy spód osłony z nożykiem do obcinania żyłki.
Kosiarka zakupiona pod koniec kwietnia, w lipcu ułamała mi się lewa rurka rękojeści ( wymieniono mi ją na gwarancji) lecz we wrześniu ułamała mi się prawa na szczęście zaraz przy uchwycie więc tylko jest teraz krótsza ( nawet nie szedłem z reklamacją). Na szczęście silnik działa bez problemu to chyba jedyny plus tej kosy. Kończy u mnie już 2 rok choć w 2010 była używana 4 razy.
Moim zdaniem użycie w nazwie " profesional " to niezły chwyt marketingowy.

G
JACEK 2012-06-03 12:48

Re: Kosa spalinowa Magnum profesional 415-B 4,5KM

Witam w mojej magnum BC-416 ma taki problem że strasznie zalewa mi filtr powietrza paliwem oddawałem już 2 razy do naprawy i nic nie pomogło twierdzą że zawiesza się jakiś zawór wgażniku ale naprawić nia potrafią nie mam już do nich cierpliwości pomocy

G
kibic 2012-06-05 16:47

Re: Kosa spalinowa Magnum profesional 415-B 4,5KM

Ja takiej kosy nie mam i nigdy tego chłamu nie kupie,jak sami widzicie tani chiński szmelc

G
Franek 2017-05-16 08:41

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Wojtek 2020-09-21 20:38

Re: Kosa spalinowa Magnum profesional 415-B 4,5KM

U mnie sprawuje się super dzisiaj skończyłem 9-y sezon przez ten czas używam trzecią głowicę a wyżej ktoś pisał o osłonie tdw wytrzymała mi do drugiego koszenia a d/ziałka 19 arów

1