kosa spalinowa husqvarna

G
jofa-j1 2010-05-23 13:58

kosa spalinowa husqvarna

Witam. Jestam od niedawna właścicielem i użytkownikiem, jak mi się wydaje dobrej marki kosy spalinowej Husqvarna 343 R. Mam kilka pytań, jednocześnie proszę o pomoc od bardziej doświadczonych użytkowników:
w trakcie pracy nagrzewa się przekladnia kątowa (po nasmarowaniu również) pojawia się para od wilgotnej trawy i jest więcej niż ciepła, przedwczoraj przy pracy pjawił się nowy problem falowanie na wysokich obrotach (możliwe że filtr paliwa). I jeszcze jedno pytanie; jak kosa pracuje z tarczą tnącą ? Będę wdzięczny za porady, z góry dziękuję.

G
tomek 2010-05-23 23:01

Re: kosa spalinowa husqvarna

przekładnia zawsze będzie się grzała, zwłaszcza, przy koszeniu żyłką. a z tym falowaniem to do regulacji. tarczą dobrze się kosi, ale musi być dobrze naostrzona i wyważona. silnik oczywiście na pełnych obrotach, bo pójdzie sprzęgło

G
jofa-j1 2010-05-24 08:33

Re: kosa spalinowa husqvarna

serdeczne dziękuję za pomoc

G
Jacek 2010-09-04 19:54

Re: kosa spalinowa husqvarna

z343 maiałem podobny problem z falującymi obrotami, plus gaśnięcie na wolnych obrotach, do tego pocenie się p tłumiku. 3 RAZY REGULOWANY GAŻNIK W SERWISIE..Iprzy nożu chodziła jak traktor,nie było pawera,a przy żyłce OK. Okazuje się że diler nie radził sobie z tym sprzętem .Pojechałem do innego i tam dopiero porządnie wyregulowano gażnik.Jak narazie od tego czasu (ok 150 godz. pracy po 7 -9 godz dziennie chodzi jak burza i na nożu i na żyłce.Irada używaj tylko oleju husqwarny i pilnuj proporcji(nie za bagata) bo tego nie lubią . Jeśli ktoś pisze że to na plastikach to znaczy że nie ma bladego pojęcia o tym sprzęcie, są to jedne z najlepszych maszyn, bardzo wydajne . Wiem coś o tym pracując wcześniej na kAWASAKI KBH 43 I 48 MOŻE I NIEZAWODNE ALE KOMFORT I WYDAJNOŚĆ 100 LAT ZA HQ.

G
Leon kosiarz - rębacz 2012-02-11 03:03

Re: kosa spalinowa husqvarna? Nie! Tylko stihl

Moim zdaniem jak kosa spalinowa to tylko stihl, nie husqvarna.
Z pilarkami raczej odwrotnie - husqvarna, niż stihl.
Tak mi powiedział kiedyś stary pracownik serwisujący głównie husqvarna oraz stihl.
Czy miał rację?
Posłuchałem i nie żałuję. Mam m.in. kosę stihl Fs 450 od lat. Dużo koszę latem po 10 - 12h, często krzewy. Leję mieszankę, smaruję przekładnię, czyszczę filtr, ostrzę trójząb lub tarczę lub nawijam kilkanaście m żyłki i działam. Raz na dwa lata regulacja .... gaźnika ..... samodzielnie.
Odpukać!

G
marek 2012-02-13 14:41

Re: kosa spalinowa husqvarna

Niestety kosy Husqvarna w tej chwili są bardzo awaryjne,wszystko delikatne w plastiku,uszczelniacze często do wymiany,gażnki,ogólnie zabawki nie warte zachodu z tej firmy już tylko nazwa i cena została

G
marcin 2012-04-01 19:00

Re: kosa spalinowa husqvarna

ja posiadam 343 r i 333r 333 r 5 letnia ok 1000 godzin pracy ani razu w serwisie z powodu awarii sprzęt naprawdę trwały zdarzało jej się pracować nawet 12 godzin dziennie 343 r 4 letnia ponad 1000 godzin pracy w trudnych warunkach zupełnie bez awaryjna przed tym miałem 11 kos innych marek tak że stihl 450 200 55 powiem tak z tych wszystkich najlepsza jest 343r potem 450 następnie 333r zenoach fs 200 i tak dalej więc nie lubię jak ludzie co nie mają pojęcia zaczynają zabierać głos

G
gryzol 2020-05-27 23:12

Re: kosa spalinowa husqvarna

12 lat Pracy zawodowej. Koszenie, wyciniki, przycinki itp. Stihl robiacy duza furore reklam. Eszysdko sie psuje. Husqvarna. Tera chinol ale dzila jak burza. Nie mam sie do czego przyczepic. Padajace linki, olej stihlowski robiace duze nagary, padajace silniki, obudowy robiace tylko wrazenie.Caly stihl. Husqvarna tego nie potrzebuje. Nie spotkalem sie z opinie profesionalistow zeby polecali stihla a narzekali na Husqvarne. NIE KUPUJCIE ZLOMU PRZEREKLAMOWANGEO STIHLA. Husqvarna dawno produkowlaa motory, pilarki to stihl dopiero byl zielony w tych sprawach.

1