Najczęściej dyskutowane

Ostatnie wpisy

kosa spalinowa husqvarna

Gość: jofa-j1
2010-05-23 13:58

kosa spalinowa husqvarna

Witam. Jestam od niedawna właścicielem i użytkownikiem, jak mi się wydaje dobrej marki kosy spalinowej Husqvarna 343 R. Mam kilka pytań, jednocześnie proszę o pomoc od bardziej doświadczonych użytkowników:
w trakcie pracy nagrzewa się przekladnia kątowa (po nasmarowaniu również) pojawia się para od wilgotnej trawy i jest więcej niż ciepła, przedwczoraj przy pracy pjawił się nowy problem falowanie na wysokich obrotach (możliwe że filtr paliwa). I jeszcze jedno pytanie; jak kosa pracuje z tarczą tnącą ? Będę wdzięczny za porady, z góry dziękuję.
Gość: tomek
2010-05-23 23:01

Re: kosa spalinowa husqvarna

przekładnia zawsze będzie się grzała, zwłaszcza, przy koszeniu żyłką. a z tym falowaniem to do regulacji. tarczą dobrze się kosi, ale musi być dobrze naostrzona i wyważona. silnik oczywiście na pełnych obrotach, bo pójdzie sprzęgło
Gość: jofa-j1
2010-05-24 08:33

serdeczne dziękuję za pomoc
Itamati
Gość: Jacek
2010-09-04 19:54

z343 maiałem podobny problem z falującymi obrotami, plus gaśnięcie na wolnych obrotach, do tego pocenie się p tłumiku. 3 RAZY REGULOWANY GAŻNIK W SERWISIE..Iprzy nożu chodziła jak traktor,nie było pawera,a przy żyłce OK. Okazuje się że diler nie radził sobie z tym sprzętem .Pojechałem do innego i tam dopiero porządnie wyregulowano gażnik.Jak narazie od tego czasu (ok 150 godz. pracy po 7 -9 godz dziennie chodzi jak burza i na nożu i na żyłce.Irada używaj tylko oleju husqwarny i pilnuj proporcji(nie za bagata) bo tego nie lubią . Jeśli ktoś pisze że to na plastikach to znaczy że nie ma bladego pojęcia o tym sprzęcie, są to jedne z najlepszych maszyn, bardzo wydajne . Wiem coś o tym pracując wcześniej na kAWASAKI KBH 43 I 48 MOŻE I NIEZAWODNE ALE KOMFORT I WYDAJNOŚĆ 100 LAT ZA HQ.
Gość: Leon kosiarz - rębacz
2012-02-11 03:03

Re: kosa spalinowa husqvarna? Nie! Tylko stihl

Moim zdaniem jak kosa spalinowa to tylko stihl, nie husqvarna.
Z pilarkami raczej odwrotnie - husqvarna, niż stihl.
Tak mi powiedział kiedyś stary pracownik serwisujący głównie husqvarna oraz stihl.
Czy miał rację?
Posłuchałem i nie żałuję. Mam m.in. kosę stihl Fs 450 od lat. Dużo koszę latem po 10 - 12h, często krzewy. Leję mieszankę, smaruję przekładnię, czyszczę filtr, ostrzę trójząb lub tarczę lub nawijam kilkanaście m żyłki i działam. Raz na dwa lata regulacja .... gaźnika ..... samodzielnie.
Odpukać!
Gość: marek
2012-02-13 14:41

Niestety kosy Husqvarna w tej chwili są bardzo awaryjne,wszystko delikatne w plastiku,uszczelniacze często do wymiany,gażnki,ogólnie zabawki nie warte zachodu z tej firmy już tylko nazwa i cena została
Gość: marcin
2012-04-01 19:00

ja posiadam 343 r i 333r 333 r 5 letnia ok 1000 godzin pracy ani razu w serwisie z powodu awarii sprzęt naprawdę trwały zdarzało jej się pracować nawet 12 godzin dziennie 343 r 4 letnia ponad 1000 godzin pracy w trudnych warunkach zupełnie bez awaryjna przed tym miałem 11 kos innych marek tak że stihl 450 200 55 powiem tak z tych wszystkich najlepsza jest 343r potem 450 następnie 333r zenoach fs 200 i tak dalej więc nie lubię jak ludzie co nie mają pojęcia zaczynają zabierać głos
Strona 1 z 1
1