Konserwacja piły łańcuhcowej

G
Łukasz 2014-09-19 08:49

Konserwacja piły łańcuhcowej

Kupiłem niedawno moją ierwszą piłe łańcuchowa, do kladnie to nac SPS02-45. Jestem zachwycony praca jak narazie, ale wiem że w czasie zimy trzeba bedize o nią dobrze zadbać. W końcu nie chodzi tu jedynie o prawidlowe dzialanie sprzetu ale tez o moje bezpieczenstwo. Pytanie o co konkretnie powinienem zadbac. Chce zeby sluzyla mi jak najdlużej wiec chciałbym dowiedzieć sie co powinienem przy niej robic. jak ktos wiec jak dobrze zaopiekowac sie moim nowym sprzetem prosze o rady.

G
Maras 2014-09-19 10:46

Re: Konserwacja piły łańcuhcowej

No kolego to jak nie wiesz za co sie zabrac bedziesz musial duzo poczytac. Pila lancuchowa spalinowa to naprawde duzo pracy zeby chodzila jak igielka. Przede wszystkim trzeba sprawdzac stan oleju i paliwa, ale to na biezaco mam nadzieje ze robisz. Do tego z głownych sprw to łańcuch. po jesieni musisz go naostrzyc, ale co jakis czas warto tez sprawdzac naciąg. Jesli jest dobry to przylega do obwodu prowadnicy i da sie przesuwac po niej swobodnie reka tak dla jasnosci. Do tego dobrze jak zabierzesz sie za usuniecie wiorow i innego brudu ze wszelkich szczelin, wentylarora, komory gaźnika, cylindra i zeber. Warto tez zerknac na swiece zaplonowa. Trochge tego jest ale warto bo przynajmiej bedziesz miakl pewnosc ze dbales o sprzet.

G
Marek 2014-10-07 09:43

Re: Konserwacja piły łańcuhcowej

W czasie zimy musisz też wylać olej i paliwo ze zbiorniczków kiedy nie używasz jej przez dłuższy okres czasu. Dodatkowo jeśli chodzi o łańcuch powinieneś zadbać o to żeby łańcuch miał zawsze odpowiednie smarowanie tak żeby się nie zakleszczył podczas pracy. W przypadku Twojej piły regularnie czyść filtr powietrza chociażby potrząsając nim.

1