Kocioł C.O. - jaki wybrać

Do ostatniej strony »
G
Marcin 2006-04-25 00:00

Kocioł C.O. - jaki wybrać

Chcę kupić wydajny, oszczędny i solidnie wykonany kocioł na węgiel, drewno, odpadki itp. który będzie służył przez długie lata. Interesuje mnie kocioł o niedużej mocy i rozmiarach(aby ogrzać ok 70m2) najchętniej sterowany elektronicznie. Jaki kocioł wybrać (firma, model)?
Czytałem w Internecie że kotły z dolnym spalaniem są lepsze niż z górnym. Pytałem się w dwóch sklepach i dostałem sprzeczne inforamcje - raz mi powiedziano że lepsze są kotły z STĄPORKOWA a za drugim razem że z ZĘBCA. Niestety te z ZĘBCA z dolnym spalaniem są bez elektroniki i nadmuchu.
Zastanawiałem się nad modelami UKN 10kW ze Stąporkowa i KWKD15 ZĘBIEC oraz Kocioł PER-EKO KSU-15kW. A może niepotrzebnie uczepiłem się tych z dolnym spalaniem.
Może wybrać inne rozwiązanie. Proszę o rady.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

G
monter 2006-05-24 00:00

Re:Kocioł C.O. - jaki wybrać

Wg mnie najlepsze piece są z Pleszewa. Jest tam kilka firm produkujących piece. Należałoby zwrócić uwagę na piece uniwersalne z nadmuchem i sterowane elektronicznie. Spalają paliwo stałe tj. miał (spalanie górne), węgiel, drzewo, śmieci, itp. Producenci nie zalecają palenia koksem oraz nie wymagają montowania wkładu kominowego.
Na podany metraż zalecałbym piec o pow. grzewczej 1,5m2.

G
Leslaw 2006-05-31 00:00

Re:Kocioł C.O. - jaki wybrać

Chcę kupić wydajny, oszczędny i solidnie wykonany kocioł na węgiel, drewno, odpadki itp. który będzie służył przez długie lata. Interesuje mnie kocioł o niedużej mocy i rozmiarach(aby ogrzać ok 180 m2) najchętniej sterowany elektronicznie. Jaki kocioł wybrać (firma, model)?
Czytałem w Internecie że kotły z dolnym spalaniem są lepsze niż z górnym. Pytałem się w dwóch sklepach i dostałem sprzeczne inforamcje - raz mi powiedziano że lepsze są kotły z STĄPORKOWA a za drugim razem że z ZĘBCA. Niestety te z ZĘBCA z dolnym spalaniem są bez elektroniki i nadmuchu.
Zastanawiałem się nad modelami UKN 10kW ze Stąporkowa i KWKD15 ZĘBIEC oraz Kocioł PER-EKO KSU-15kW. A może niepotrzebnie uczepiłem się tych z dolnym spalaniem.
Może wybrać inne rozwiązanie. Proszę o rady.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

G
idiota 2007-02-06 00:00

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Krzysztof 2007-02-10 00:00

Re:Kocioł C.O. - jaki wybrać

Ja kupiłem kocioł Kmg .znalazłem go przez Allegro
Zanim jednak go kupiłem musiałem upewnić się że naprawdę jest on warty zainteresowania. w necie nawet jest ostatnio forum na ten temat .wybór był dobry .Polecam go teraz znajomym bo można palić i miałem i ekogroszkiem i to do 4 cm.
Każdy ma prawo wyboru a na rynku jest ich obecnie tyle że trudno się zdecydować ale warto posiedzieć i posprawdzać co inni myślą o danym kotle zanim sie go kupi
jeśli ktoś chce sprawdzić jakie to kotły to są one na aukcjach na ebay i allegro
strony niepodaję poszukajcie sami

G
Elisza 2007-10-27 00:00

Re:Kocioł C.O. - jaki wybrać

ja tez dlugo szukalam dobrego pieca co.Nie mialam pojecia jaki wybrac,ale dobrze trafilam bo poradzil mi kominiarz.kuilam kociol Slawexu zkomputerowany i wygralam mam cieplo.polecam

G
Michał 2007-11-24 00:00

Re:Kocioł C.O. - jaki wybrać

Odradazm piece kostrzewia. Mój ojciec ma same problemy z tym piecem, a za każde odwiedziny serwisu trzeba zapłscić 250zl. Serwisant siedzi pół dnia piec zaczyna poprawnie działać, a po odjeździe serwisu wszystko się zaczyna na nowo i nie dopala groszku. koszt pieca z podajnikiem ok 20000zł. gwaramcja ma piec 3lata, na elektronike 1 rok, pobór prądu 650W.
Ojciec jest wq.....
Pozdrawiam

G
cizia 2010-12-30 10:21

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

to gazowy!!!

G
Sławek1 2010-12-30 13:32

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Może już kupił ten piec wciągu tych 5-ciu lat....
Slawek

G
filip 2011-01-11 19:38

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

nie kupujcie kotłów kostrzewa

G
antek 2011-01-21 15:27

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

polecam kotly z hef lubliniec kupilem 50kw z pelnym wyposarzeniem ogrzewam 400m2 eksploatuje go juz 7 rok odpukac eko groszek wypala sie super komputer dziala .kupuje eko grosze kopalnia julian

G
dami@n 2011-02-06 17:00

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Chcę kupić wydajny, oszczędny i solidnie wykonany kocioł na węgiel, drewno, odpadki itp. NAJCHĘTNIEJ PIECOKUCHNIĘ która będzie służyła przez długie lata. Interesuje mnie kocioł o mocy 12-15kW, niedużych rozmiarach(aby ogrzać ok 110m2) najchętniej NIE sterowany elektronicznie. Jaki kocioł wybrać (firma, model)?
Czytałem w Internecie że kotły z dolnym spalaniem są lepsze niż z górnym. Ale nie wiem jaką piecokuchnie wybrać:Pleszewa,Kostrzewa,Sławex czy jaką?? Proszę o rady.
. Interesuje mnie też piec SAD -KMD, ale nie wiem....Z góry dziękuję za odpowiedzi..

G
lukas 2011-02-27 18:59

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Nie polecam kotłów Sławex. Po 5 sezonie się przepalił. A w eksploatacji tez był bez rewelacji.

G
Misio 2011-05-26 23:22

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Polecam kotły www.berski.pl , sprawdzone, bardzo dobre kotły, super wykonane i wszystko ładnie się do końca wypala.
Pozdrawiam

G
szulassa 2011-06-15 23:05

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Ja mam CHT, sprawdza się bardzo dobrze

1 2 ... 6