Klucze nasadowe???Jaką markę wybrać???

Do ostatniej strony »

Klucze nasadowe???Jaką markę wybrać???

Witam!
Rozglądam się za zestawem kluczy nasadowych - takim który nie jest za drogi. Planuje Wydać ok 300 zł. Rozglądalem się po Allegro i znalazłem zestaw YATO 94 el. - ok 260 zł.
Oraz (przyokazji) znalazłem takie same zestawy w skład których wchodzą te same elementy jest ich ta sama ilość, taki sam rozklad tylko że są to jakieś "no name" lub marki mniej znane (Beast, CRAMP, MAR-POL, Falon itd itd) Ceny za prawie ten sam zestaw od 125 zł - jest to różnica 100% za identyczny zestaw tylko jakiegoś nie znanego producenta.
Uzywał ktoś z was takich zestawów czy warto jednak kupić Yato i dać sobie spokój. Zastanawiam sie i niechce wywalić kasy w błoto,czy za polowę kasy można kupić to samo tylko innego producenta???

G
Maryś 2008-05-28 00:00

Re:Klucze nasadowe???Jaką markę wybrać???

Moze odpowiem najpierw na druga czesc pytania - czy warto kupowac no name? Moim zdaniem nie warto, juz ten zestaw Yato nad ktorym sie zastanawiasz jest juz stosunkowo tani, a co dopiero ten za 125 zl. Myslisz ze 94 elementowy zestaw za 125 zl bedzie dobrej jakosci? To daje ok 1,30 zl za element, myslisz, ze mozna za ta cene kupic cos dobrego? A w praktyce wychodzi pewnie jeszcze mniej, bo chocby grzechotka, nawet taka najpodlejsza kosztuje jednak wiecej, wiec zeby sie wyrownalo te nasadki musza kosztowac po kilkadziesiat groszy sztuka, wiec zrobione sa chyba z masla. Ja w swoim zyciu zrobilem juz z niejednego klucza smiglo, nie jeden polamalem i szerokim lukiem omijam najtansze narzedzia, bo pracujac nimi stracisz tylko kupe nerwow, czasu na latanie po sklepach za jednym kluczem ktory sie akurat zlamal a bez niego nie zlozysz do kupy tego co wlasnie rozkreciles. O pieniadzach nie wspominam, bo wydasz je 2 razy - najpierw na jakis szmelc, a pozniej na cos, co i tak bedziesz musial kupic. Zreszta to, ze te narzedzia sie wyginaja, lamia itp nie jest jeszcze najgorsze - najgorsze jest to, ze potrafia tez niszczyc sruby/nakretki ktore probujesz nimi odkrecic. Pol biedy, kiedy do danej sruby jest dobry dostep i w razie czego mozna sie ratowac szlifierka, przecinakiem, czy wiertarka, gorzej jesli prubujesz odkrecic cos gdzie ledwo mozna sie dostac i przez badziewny klucz ktory sie rozgial i omsknal wlasnie zniszczyles srube i nie masz koncepcji jak ja teraz wykrecic. Albo wyobraz sobie taka sytuacje: godzina 24, peka jedyna trzynastka jaka miales, a samochod musi byc zlozony na rano... Do tego komfort pracy - nasadki ktore nie trzymaja wymiarow albo maja jakis niepotrzebnie udziwniony profil, lataja luzno na boki na lbie sruby i trzeba je przytrzymywac, kleszcza sie w nich nakretki, itp itd.
Co do Yato, to nie mam najlepszego zdania o tej firmie, np ich sciagacz do sworzni polegl na drugim sworzniu u mnie w samochodzie, skonczylo sie na tym, ze i tak musialem kupic drugi, tym razem porzadny. Yato jest to walsciwie to samo co Toya - niby jakas tam marka, ale tak naprawde firma krzak.
Radzil bym Ci zastanowic sie nad innym rozwiazaniem: przyjzyj sie temu zestawowi 94 elementowemu, i zastanow sie , co Ci tak naprawde z niego potrzeba? Czy uzyjesz kiedykolwiek np nasadki nr 9, 11, czy 14? Jesli bedziesz uzywal narzedzi tylko do prac domowych, to czy potrzebne sa Ci torx-y? Proponowal bym Ci przeznaczyc te 300 zl ktore posiadasz na zakup porzadnych, firmowych nasadek luzem. Za 300 zl spokojnie kupisz dobra grzechotke plus potrzebne nasadki itp. Zeby Ci to nie latalo luzem dodasz zwykla listwe na nasadki za 10 zl, np taka jak ta:
http://www.allegro.pl/item370541848_szyna_listwa_na_nasadki_1_2_15_klipsow_od_ss.html
Zaleta jest taka, ze masz porzadne narzedzia, masz to co potrzebujesz bez zbednych pierdolow, a grzechotke i listwe (czy nawet kilka) z nasadkami, przedluzkami itp wrzucisz do jednej skrzynki narzedziowej z pozostalymi kluczami i nie musisz nosic ze soba 2 skrzynek - w jednej np plaskie a w drugiej wielki zestaw kluczy nasadowych z ktorego wykorzystasz 15 elementow. A jak bedziesz potrzebowal jednak cos dokupic, to nie masz problemu z wcisnieciem tego do firmowej skrzyneczki, tylko wciskasz kolejna nasadke na listwe i spokoj. Ja wybralem wlasnie takie rozwiazanie i jestem naprawde zadowolony, przeznaczylem podobna kwote jak Ty na poczatku i co jakis czas dokupuje to co mi potrzeba - co miesiac przeznaczam kilkadziesiat zl z wyplaty na zakupy i kupuje narzedzia Bety, mimo ze sa bardzo drogie i jedna nasadka potrafi kosztowac miedzy kilkanascie a ponad 30 zl, to wcale tego nie odczuwam, w ciagu pol roku zebralem wystarczajacy dla mnie zestawik (nasadki 8,10, 12, 13, 15, 17,19, 21, 22 + przedluzki + torxy + + imbusy + klucze plaskie i plasko oczkowe - wystarczy do nawet powaznego grzebania przy samochodzie) a narzedzia sa pierwszorzednej jakosci. Pomysl nad takim rozwiazaniem i wybierz czy chcesz miec duzo ale byle jak, czy cos bardzo dobrego i dostosowanego do Twoich potrzeb.
A jesli chodzi o firmy ktore mogl bym Ci poleic, to wybierz cos z oferty tych producentow:
Beta lub Hazet (bardzo drogie, ale to pierwsza liga, naprawde profesjonalne narzedzia, jesli nie bedziesz stosowal2 metrowych przedluzek to ich nie zajezdzisz), Gedore, stahlwille, Facom, Proxxon, Jonnesway, polska Kuznia, ewentualnie Stanley, ale musisz wiedziec ze jakosc narzedzi Stanleya ostatnio znacznie sie pogorszyla i to juz nie to samo co kiedys (dzial narzedziowy Stanleya wykupil Topex).
I przestrzegam przed zakupami na allegro, bardzo latwo kupic tam podrabiany chlam albo podrobe - zaplacisz jak za markowe narzedzia a kupisz chinszczyzne ktora zniszczysz przy pierwszym uzyciu. Najlepiej wybierz sie do jakiegos porzadnego sklepu narzedziowego, albo jak juz musisz kupowac przez siec to poszukaj oferty dobrych sklepow czy nawet przedstawicielstwa danej marki i kupuj u nich.

Re:Klucze nasadowe???Jaką markę wybrać???

Dziękuje.

G
Gustaw 2008-07-17 00:00

Re:Klucze nasadowe???Jaką markę wybrać???

Witam
Jako doświadczony mechanik samochodowy mogę sporo powiedzieć na temat kluczy i narzędzi marki YATO, w które warto jest zainwestować.Posiadam właśnie takie zestawy 94 częściowe za cene 280 zł i jestem z nich bardzo zadowolony.Posiadałem wcześniej zestaw 94cz firmy Einhall, który dosłownie sypał sie klucz po kluczu. Marka Yato nie jest zbyt kosztowna a swą jakościa może konkurować z takimi markami jak Jonnesway, King Tony, Facom, za które płaci się dosłownie jak za mecedesa.
Pozdrawiam

G
Kamil 2008-08-19 00:00

Re:Klucze nasadowe???Jaką markę wybrać???

jaka parszywa reklama w poscie powyzej....

G
Adams 2008-09-25 00:00

Re:Klucze nasadowe???Jaką markę wybrać???

Witam!
Rozglądam się za zestawem kluczy nasadowych - takim który nie jest za drogi. Planuje Wydać ok 300 zł. Rozglądalem się po Allegro i znalazłem zestaw YATO 94 el. - ok 260 zł.
Oraz (przyokazji) znalazłem takie same zestawy w skład których wchodzą te same elementy jest ich ta sama ilość, taki sam rozklad tylko że są to jakieś no name lub marki mniej znane (Beast, CRAMP, MAR-POL, Falon itd itd) Ceny za prawie ten sam zestaw od 125 zł - jest to różnica 100% za identyczny zestaw tylko jakiegoś nie znanego producenta.
Uzywał ktoś z was takich zestawów czy warto jednak kupić Yato i dać sobie spokój. Zastanawiam sie i niechce wywalić kasy w błoto,czy za polowę kasy można kupić to samo tylko innego producenta???

Witam
Każdy tak narzeka na zestawy za 125zł z All…..ro a ktoś ma taki zestaw firm Falo Tech, Geko lub podobnych firm. Prosił bym o skomentowanie takiego sprzętu przez posiadacza. Ja potrzebuje taki zestaw (94 elementów) do celów garażowych a nie chciał bym wydawać 300-500 zł na super zestaw. Pozdrawiam i proszę o odpowiedz.

Re:Klucze nasadowe???Jaką markę wybrać???

Borykając się z decyzją zakupu kluczy, odwiedzając setki for i gadając z ludżmi zdecydowałem się na zestaw firmy Honiton.Kupiłem go na All...o Zapłaciłem 200 zł. Była to jedyna taka okazja cenowa.Zestaw pomimo mało znanej dla mnie marki okazał się nawet nawet. Dużo nie używałem go ale wydaje sie być solidny. Bity są mocne nasadki nie klinują sie w kontakcie ze śrubą, trzymają wymiary jak jest 13 to jest 13 a nie 13,01. .Grzechotka mocna nie przeskakuje.Jestem zadowolony.

G
Jan 2009-10-14 00:00

Re:Klucze nasadowe???Jaką markę wybrać???

W pelni z własnego doświadczenia popieram twierdzenie "Marysia". Najlepiej zakupić niezbędne narzędzia pojedyńczo wybierając jakośc i cenę. Zestawy są drogie a większość z nich się nie przydaje lub część narzędzi w nich zawartych pada szybko. Kup co Tobie potrzeba a za 300 złotych okupisz się w dobre elementy niezbędne do codziennych prac mechanicznych a i na specjalizowane jeszcze starczy.

G
Marian 2010-01-01 15:28

Re:Klucze nasadowe???Jaką markę wybrać???

Od kilku dni jestem posiadaczem zestawu Yato 1268. Nie jestem zawodowcem, narzedzi uzywam sporadycznie. Zestaw ten moge ocenic pozytywnie. Kupilem go u sprzedawcy z allegro za 220 zl. Zestaw uzupelnilem o wkretaki, bo nasadki maja za duza srednice i nie wszedzie mozna ich użyc. Sprzedawca udzielil mi rady, zebym zanurzyl grzechotki w rozgrzanym oleju. Ma to zapobiec zardzewieniu mechanizmu grzechotki.

G
Maariusz 2010-01-06 22:44

Re:Klucze nasadowe???Jaką markę wybrać???

Dokup do tego zestawu porządną grzechotkę renomowanego producenta i wtedy będziesz naprawdę zadowolony

G
Szymek 2010-08-06 20:32

Re: Klucze nasadowe???Jaką markę wybrać???

Co do kluczy to moge powiedzieć że dobra firma to Kuźnia !! Pracuje na kopalni i u nas są tylko takie kluczue w komorach narzędziowych a jeźeli taki klucz jak np 24 można przedłuźyć metrową rurką to uważam że jest bardzo mocny !!!

G
Maariusz 2010-08-07 07:34

Re: Klucze nasadowe???Jaką markę wybrać???

Klucze Kuźnia przy użytkowaniu w środowisku gdzie jest olej robią się szorstkie. Łuszczy się chrom i trzeba pracować nimi w rękawicach. Chińczycy lepiej chromują swoje wyroby. Wytrzymałe jednak są.

G
Maariusz 2010-08-07 07:38

Re: Klucze nasadowe???Jaką markę wybrać???

jaka parszywa reklama w poscie powyzej.... - Panie Kamilu pomyliłeś chyba forum

G
misia 2010-12-02 18:27

Re: Klucze nasadowe???Jaką markę wybrać???

Witam :)
Mam wielka prosbe potrzebuj pomocy w doborze zestawu kluczy . Dokladnie to chodzi o prezent dla blacharza czytam na forum i spotykam sie z roznymi zdaniami i juz zglupialam na allegro jest tego masę a ja kobieta nie znajaca sie na tym ma jeszcze wiekszy problem :) bardzo prosze o pomoc :)

G
Maariusz 2010-12-04 09:33

Re: Klucze nasadowe???Jaką markę wybrać???

Tutaj jest podpowiedź: http://www.narzedzia.com.pl/Forum/klucze-które-wybrać-15008.html#last

1 2 ... 3