Karcher 2.98M Plus, czy 5.20?

G
Marek 2008-03-09 00:00

Karcher 2.98M Plus, czy 5.20?

Witam wszystkich na forum.
Noszę się z zamiarem zakupu urządzenia Karcher. Zastanawiałem się nad typem 2.98 M Plus (ponieważ odpowiada mi cenowo - około 450 PLN). Jednak pan w sklepie odradził mi to urządzenie mówiąc, iż jest to "gadżet, a nie porządna myjka". Agrumentował to tym, że ma ono kompozytową pompę i dłuższej (ponad poł godziny nieprzerwanie) pracy nie wytrzyma i musi odpocząć. I w ogóle nie jest to specjalnie trwały sprzęt. Wspominał też coś o tym, że ma stosunkowo niewielką przepustowość wodną i że mimo, iż ma te 110 bar ciśnienia to woda będzie lecieć wolniej, niż w sprzęcie droższym. Czyli 110 bar 110 barom w różnych myjkach nierówne, czy jak? ;)
Zwrócił moją uwagę natomiast na model 5.20. Ma duraluminiową pompę, która podobno jest dużo trwalsza, dłużej mi posłuży i ma większą przepustowość wodną. Problem w tym, że jest to sprzęt droższy o jakieś 300 zł. Nie zakładałem takiego poziomu wydatku na takie urządzenie. Mam też inne wydatki i niekoniecznie chce mi się wydawać 750 PLN na myjkę.
Nie bardzo więc rozumiem, w czym ten drugi model jest aż o tyle lepszy jak dla mnie? Przecież ja zamierzam nim myć praktycznie tylko jeden samochód, mniej więcej raz na tydzień i używać myjki tylko do spłukiwania, a nie do nakładania środka czyszczącego (nie ma to jednak jak dobra gąbka ;). A to przecież wychodzi tak, że jakieś 5 minut na namoczenie auta i 5-7 na porządne jego spłukanie z piany. Myjka nie będzie długo pracować nieprzerwanie.
Proszę zatem Was o doradzenie, czy przy takim zakładanym użytkowaniu jest sens wydawać 750 PLN na myjkę, czy do mojego użytku spokojnie wystarczy model 2.98M Plus i czy posłuży mi długo? A może jest to tak nie warty polecenia sprzęt, że szkoda tych 450 PLN?
Pozdrawiam

G
marek 2008-03-23 00:00

Re:Karcher 2.98M Plus, czy 5.20?

Posiadam karchera 2.08, czy jeszcze tańszego i do celów domowych w zupełności wystarczy. Posiadam inne urządzenia myjące lepszej klasy i muszę przyznać że 2.08 wypadł na ich tle bardzo dobrze. Kupując go przygotowałem się, że będzie to gadżet który wytrzyma rok i posłuży co najwyżej do mycia kosiarki. Dysza rotacyjna +50% sprawdza się rewelacyjnie. Wadą dla mnie była mała przepustowość wody przy czyszczeniu elewacji, no ale to sprzęt do drobnych robót przydomowych. Ja użyłem go do umycia 100m2 posadzki, 10 razy umyłem silnik samochodowy, 10 x samochód, 5x podwozie samochodu ciężarowego pod konserwację, oraz innych drobnych prac przydomowych i nie zauważyłem śladów zużycia. Ciśnienie jak do tego momentu bez zmian. Gorąco polecam i proszę nie zwracać uwagi na krytyczne wypowiedzi sprzedawców, bo jak znam życie to rzaden z nich nie posiada tego sprzętu w domu a zdanie mają tylko wyrobione na podstawie niskiej ceny urządzenia.

G
alekzmi 2008-03-24 00:00

Re:Karcher 2.98M Plus, czy 5.20?

model 2.98M Plus i czy posłuży mi długo? A może jest to tak nie warty polecenia sprzęt, że szkoda tych 450 PLN?
Pozdrawiam
Witam.
Posiadam takiego małego karchera , kosztował coś koło 400 zł. Pracował jakieś dwa lata .Mycie auta , mycie silnika , ścieżek wokół domu , czy elewacji. Sąsiad kiedyś mył nim podwozie większego busa przed konserwacją. Kumpel często przyjeżdżał i mył sobie nim rower . Po jakiś dwóch latach zaczęły się kłopoty. Włączał się sam na ułamek sekundy próbując wyrównać ciśnienie. Potem włączał się na dłużej i w końcu się popsuł na amen .
Pojechałem do sklepu karchera i zamówiłem nową głowicę po numerach katalogowych. Koszt jakieś 150 zł. Wymieniłem głowicę sam , karcher popracował jakieś półtora roku i powtórka z rozrywki. Te same objawy. Niestety ta głowica plastykowa , czy z jakiegoś kompozytu nie wytrzymuje ciśnienia i po jakimś czasie powstają mikro pęknięcia. Tak było u mnie.
Kiedyś próbowałem to kleić , nic nie działa!
W pracy mieliśmy też taką zabawkę. Myliśmy nią busy. Porażka . Efekt ten sam co u mnie , tylko że dużo szybciej. I wcale tych busów nie myliśmy co dziennie.
Ten sprzedawca , który proponuje Ci droższy sprzęt wie co mówi. Najlepsze głowice mosiężne są montowane w wysokich modelach np. klasy HD , tylko ta cena!
Sam muszę się zakręcić za jakimś sprzętem , ale z doświadczenia na własnej skórze wiem ,że się nie opłaca kupować najtańszych modeli i to jeśli chodzi o myjkę wysokociśnieniową , czy wiertarkę , czy o głupie śrubokręty. A chytry traci później dwa razy.
Pozdrawiam.

G
JK 2008-03-26 00:00

Re:Karcher 2.98M Plus, czy 5.20?

Jak chcesz tanią a w miarę dobrą myjkę, to kup K 2.02 za 229zł. Miałem Klienta który umył ją 12 tirów(podwozie) i zajechał, ale te 12 tirów nią umył;)
Jak chcesz coś na więcej niż 2/3 lata to kup K 2.900 (Sprzedawana tylko w sieciach Obi) za 449,00zł. Albo coś klasy K3 z Aluminową pompą.

G
ketome 2008-06-14 00:00

Re:Karcher 2.98M Plus, czy 5.20?

Agrumentował to tym, że ma ono kompozytową pompę i dłuższej (ponad poł godziny nieprzerwanie) pracy nie wytrzyma i musi odpocząć. I w ogóle nie jest to specjalnie trwały sprzęt. Wspominał też coś o tym, że ma stosunkowo niewielką przepustowość wodną i że mimo, iż ma te 110 bar ciśnienia to woda będzie lecieć wolniej, niż w sprzęcie droższym. Czyli 110 bar 110 barom w różnych myjkach nierówne, czy jak? ;)
Zwrócił moją uwagę natomiast na model 5.20. Ma duraluminiową pompę, która podobno jest dużo trwalsza, dłużej mi posłuży i ma większą przepustowość wodną. Problem w tym, że jest to sprzęt droższy o jakieś 300 zł. Nie zakładałem takiego poziomu wydatku na takie urządzenie. Mam też inne wydatki i niekoniecznie chce mi się wydawać 750 PLN na myjkę.
Nie bardzo więc rozumiem, w czym ten drugi model jest aż o tyle lepszy jak dla mnie? Przecież ja zamierzam nim myć praktycznie tylko jeden samochód, mniej więcej raz na tydzień i używać myjki tylko do spłukiwania, a nie do nakładania środka czyszczącego (nie ma to jednak jak dobra gąbka ;). A to przecież wychodzi tak, że jakieś 5 minut na namoczenie auta i 5-7 na porządne jego spłukanie z piany. Myjka nie będzie długo pracować nieprzerwanie.
Proszę zatem Was o doradzenie, czy przy takim zakładanym użytkowaniu jest sens wydawać 750 PLN na myjkę, czy do mojego użytku spokojnie wystarczy model 2.98M Plus i czy posłuży mi długo? A może jest to tak nie warty polecenia sprzęt, że szkoda tych 450 PLN?
Pozdrawiam
Ale zapomniał powiedzieć że jak się zaczyna używać to przynajmniej raz na tydzień trzeba ją uruchamiać.Mówią że się powłoka utlenia i potem się wszystko zaciera

G
Łukasz 2008-06-17 00:00

Re:Karcher 2.98M Plus, czy 5.20?

mam pyatnie. Chiałbym kupic KARCHER K 2.98 M PLUS bedzie mi on służył do mycia samochodów. I pytanie czy ja musze kupowac jakas piankownice ?? Bo tam jest jakis pojemnik na srodki czyszczace!! Chciałbym najpierw nałożyc piane na samochód a pozniej spłukac ja myjka!! prosze mi napisac jak to działa!!

G
xxx 2008-06-23 00:00

Re:Karcher 2.98M Plus, czy 5.20?

Model K 5.20 ma głowicę rozbieralną , aluminiową.
Niektóre modele serii 5 , a nawet 6 też mają kompozytową.
Nie polecał bym nikomu kupna urządzeń niższej klasy.
K 5.20 to naprawdę dobre urządzenie.
Kupić dobry - sznurkowy filtr wody , zamontować na urządzeniu , dopiero do filtra szybko-złączkę i powinna posłużyć kilka lat.
Oryginalne filtry są dobre , ale trzeba je częściej czyścić - potrafi przerwać się wkład i wszystkie syfy dostają się do urządzenia.
Chemię nanosić opryskiwaczem ogrodowym.
Raz na rok oddać na przegląd.
Przesmarować zawór zwrotny , wymienić olej , ew uszczelniacze i szafa gra.

G
xxx 2008-06-23 00:00

Re:Karcher 2.98M Plus, czy 5.20?

W urządzeniach ciśnieniowych liczą się dwa parametry.
Wydatek wody tj ilość wody jąka pompa jest w stanie przepompowiać w ciągu godziny / minuty , oraz ciśnienie czyli jak mocno pompa jest w stanie sprężyc wodę.
Urządzenia serii 2 mają wydatek rzędu ok 300 l/h i ciśnienie do 100 barów.
K 5.20 wydatek 450 l/h i ciśnienie 120 barów.
Dla porównania urządzenie profesjonalne typu HD 13/18 posiada wydatek wody ok 1300 l/h i ciśnienie 180 barów.

G
aa 2008-09-22 00:00

Re:Karcher 2.98M Plus, czy 5.20?

W urządzeniach ciśnieniowych liczą się dwa parametry.
Wydatek wody tj ilość wody jąka pompa jest w stanie przepompowiać w ciągu godziny / minuty , oraz ciśnienie czyli jak mocno pompa jest w stanie sprężyc wodę.
Urządzenia serii 2 mają wydatek rzędu ok 300 l/h i ciśnienie do 100 barów.
K 5.20 wydatek 450 l/h i ciśnienie 120 barów.
Dla porównania urządzenie profesjonalne typu HD 13/18 posiada wydatek wody ok 1300 l/h i ciśnienie 180 barów.

debil

G
Rafał 2010-12-02 09:35

Re: Karcher 2.98M Plus, czy 5.20?

Nie wiem jak z myjka .Ale ja mam PROFESJONALNY ODKURZACZ z KARCHERA za uwaga 4000zł naszych polskich .I kupno było straszną POMYŁKĄ.Wykonanie BARDZO słabe ,a serwis NIE uznaje gwaranci na nic.

G
JK. 2010-12-03 00:41

Re: Karcher 2.98M Plus, czy 5.20?

Jesli postepuje się niezgodnie z instrukcją to tak jest....

G
jasaka 2011-02-07 20:28

Re: Karcher 2.98M Plus, czy 5.20?

mam tego 2.89, wyrzucone pieniądze, częściej w serwisie niz pracuje. Dotąd na gwarancji to bezboleśnie , ale dzisiaj zaplaciłem za naprawę 200 i popracował 1o min. Znowu zepsuty. Teraz wiem że mam to wyrzucić i kupić 5.20 bo szkoda kasy na naprawę.

1

Producenci :

Kategorie :