Jaki Karcher??

Do ostatniej strony »
G
mati_09-94 2011-04-06 20:08

Jaki Karcher??

Witam Wszystkich,
mam zamiar kupić jakąś DOBRĄ myjkę ciśnieniową,
ma ona służyć do domowego użytku,
będzie myła jedno auto, raz na jakiś czas kostkę, dywan itp.
Co byście mi polecali rozsądnego ale nie tez za 4 tysiące,
cena jeszcze niewiem jaką chce przeznaczyć,
poprostu powiedźcie co jest dobre w przystępnej cenie a czego unikać,
chce poprostu aby sprzęd był dobry a nie jakiś padziew który po 2 latach pójdzie w kosz bo sie popsuł.
W castoramie widziałem teraz za 900zl Karcher'a KGO 4,24
ma aluminiową głowice, chłodzony jest cieczą, co o tym myślicie?

G
Kudlaty_ 2011-04-07 08:11

Re: Jaki Karcher??

Kolego KGO to Koszt Gospodarki Odpadami, a nie symbol tego Karchera.

Ostatnio w promocji jest Karcher 5.5 Jubelee może ten będzie dla Ciebie odpowiedni.

G
mati_09-94 2011-04-07 19:00

Re: Jaki Karcher??

ooo sory wielkie,
nie ma byc kgo, tylko
Karcher k4.650
Co o nim myslicie?

G
Rufus 2011-04-07 20:26

Re: Jaki Karcher??

Myjka K 5,55 Jubile to stary model który Castorama wyprzedaje po okazyjnych cenach-wykupili cały zapas od Karchera.
Dużo lepsza była wersja tej myjki w obudowie typu "beczka" czyli K 5.55 M -miała zwijany waz na bębnie i dużo dodatkowego wyposażenia.
K4.650 to juz nowy model z linii X-range.
Ta linia ma silniki indukcyjne chłodzone wodą i bardzo dobre pompy aluminiowe "alu-best" wykonane z nowego stopu aluminium o podwyższonej wytrzymałości.
Dodatkowo te myjki mają lepsze węże i nowatorski system podawania detergentów typu Plug ang clean,
Reasumując kup coś z X RANGE - to może być K4.650 ale podobne parametry ma też K3.550 czy mocniejsza K5.640.

G
mati_09-94 2011-04-07 21:40

Re: Jaki Karcher??

ok, to juz cos wiem,
byłem dzisiaj jeszcze w jednym sklepie sie rozglądnąć
i koleś mi polecił Karchera K 5.20
podobno jest zbudowy z tym samych elementów co HD 525 (profesjonalna)
tylko ze ta 5.20 zamiast pompy z mosiądzu ma uluminiową,
podobno trwała i dobra,
lepsza, trwalsza od tej K6,40?
cena porównywalna.

G
mati_09-94 2011-04-07 21:41

Re: Jaki Karcher??

ok, to juz cos wiem,
byłem dzisiaj jeszcze w jednym sklepie sie rozglądnąć
i koleś mi polecił Karchera K 5.20
podobno jest zbudowy z tym samych elementów co HD 525 (profesjonalna)
tylko ze ta 5.20 zamiast pompy z mosiądzu ma uluminiową,
podobno trwała i dobra,
lepsza, trwalsza od tej K6,40?
cena porównywalna.

chodziło mi o k 4.650 a nie k6,40

G
Kudlaty_ 2011-04-07 21:41

Re: Jaki Karcher??

Rufus,

Czy według Ciebie wszystkie myjki z serii X-line są do siebie zbliżone osiągami ? Niby seria 3, 4 i 5 powinny się różnić, ale jak patrzę na parametry to przepaści między 3 i 5 nie ma, za to różnica w cenie jest znaczna. Co na chwilę obecną rozróżnia te serie ??

G
Rufus 2011-04-07 22:34

Re: Jaki Karcher??

Co do 5.20 to nie dawaj wiary w takie gadanie.
Myjki z linii "domowej" nie są takie same jak myjki profi z linii HD.
Myjki z linii HD mają przede wszystkim pompy mosiężne smarowane olejem .
Pompy konstrukcyjnie są podobne bo w przypadku Karchera prawie zawsze są to pompy nurnikowe i to jest jedyna cecha wspólna.
HD-ki są zbudowane z innych materiałów i fabrycznie przygotowane do ciężkiej pracy (dlatego masz HD czyli "Heavy Duty" -ciężka robota)
K5.20 lub jej wersja K.5.80 to stare modele które powstały jakieś 6 lat temu i teraz już są wyprzedawane.
To był solidny model ale daleko mu do konstrukcji HD-ków !
Jeśli idzie o X-Range to zawsze po literze "K" następuje cyfra która oznacza klasę wydajności czyli np K3 to klasa wydajności 3
Poszczególne serie różni się wydatkiem wody w l/h im wyższa klasa wydajności tym więcej wody podaje myjka a pompa osiąga większe ciśnienie-dlatego ceny są różne -wydatek większy o np 20 l/h to jest sporo dlatego wzrasta cena myjki bo i potrzebny jest mocniejszy silnik itd.
Do tych zastosowań jakie opisałeś powinna ci wystarczyć nawet K3.550 a jak chcesz mocną myjke to zainwestuj w np w K5.600 X-range.
Generalnie Karcher w ciągu najbliższych 2 lat już nie będzie sprzedawał myjek z silnikami chłodzonymi powietrzem-przechodzą na silniki indukcyjne chłodzone wodą.

G
luk 2011-04-12 14:35

Re: Jaki Karcher??

Witam.
A co myślicie o myjce K4.00 ecosilent?

G
Rufus 2011-04-12 16:45

Re: Jaki Karcher??

Linia EcoSilent została wprowadzona do produkcji w ubiegłym roku razem z linią X Rangr.
Głównie różnią się od siebie tym że te pierwsze nie mają nowego systemu podawania detergentów Plug and Clean a wyposażone są w zwykłe zbiorniki.
Silniki,pompy i osprzęt są w zasadzie te same.
EcoSilenty są nieco cichsze dzięki wyciszonej obudowie ,ale różnica nie jest aż tak bardzo słyszalna-taki raczej chwyt marketingowy.
Moim zdaniem X Range są fajniejsze -mają ciekawsze wzornictwo i nowatorski system podawania chemii.

G
Rufus 2011-04-12 16:47

Re: Jaki Karcher??

Miało być X Range :)

G
Miki 2011-04-27 19:13

Re: Jaki Karcher??

A ja jestem ciekaw systemu Plug&clean. Pytanie brzmi.Czy już na zawsze będę zmuszony używać środków do mycia z firmy Karcher? mam dostęp do środków myjących z innych firm.są one zazwyczaj w opakowaniach np. 5,10...itd litra.Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

P.S. Upatrzyłem sobie model K 7.40 X-Range :) i w sumie tylko problem ww systemu powstrzymuje mnie od jej kupienia.

P.S.2.Chyba,że ktoś mam pomysł na dobrą myjkę za ok. 1800 zł? Pozdrawiam Miki :)

G
Miki 2011-04-27 20:20

Re: Jaki Karcher??

K 7.400 oczywiście (mały błąd)

G
Rufus 2011-04-27 23:33

Re: Jaki Karcher??

Zbiorniczki systemu Plug and Clean dają się napełniać -trzeba tylko pamiętać że nie każdą chemię można stosować w wewnętrznym systemie podawania detergentów bo można sobie uszkodzić uszczelnienia pompy.
Generalnie przez pompę nie można podawać pian aktywnych i wszystkiego czego nie jesteśmy pewni.
W takich sytuacjach trzeba sobie dokupić pianownicę (ok 70 - 80 zł)-wtedy można stosować co się chce :)

G
Miki 2011-04-28 09:03

Re: Jaki Karcher??

Dzięki serdeczne Rufusie za szybką pomoc.A co sądzisz o moim wyborze?

1 2