Jaką wkrętarkę wybrać ??

Do ostatniej strony »
G
makoss777 2010-02-15 09:14

Jaką wkrętarkę wybrać ??

Witam wszystkich i z gór dziękuje za pomoc
Nie dysponuje za dużą kasą (200-220zł) wiec wybór dobrej wkrętarki się ogranicza.Wkrętarki będę używał głównie to wkręcania płyt kartonowo-gipsowych oraz rożnych drobnych prac w piwnicy czy tez jakie dodatkowe fuchy ;) Co byście polecili za taką kasę ? przeglądałem na allegro różne oferty Einchel , Skil , B&D ,ferm i wiele innych . Nie wiem na co się zdecydować , pomocy .

G
Sasza 2010-02-15 09:52

Re:Jaką wkrętarkę wybrać ??

Za takie pieniądze nic naprawdę dobrego nie dostaniesz.
Musisz raczej skupić się tutaj na jakiejś popularnej chińszczyźnie -najlepiej wybierać w takiej sytuacji coś z dwoma akumulatorami i szybką ładowarką bo w grę za taką kwotę wchodzą raczej jedynie acu niklowo- kadmowe.
Za około dwie stówy możesz poszukać Einhella z linii Global które jeszcze tu i ówdzie się pokazują na rynku -koszt to ok 200m zł.Za nieco mniejsze pieniądze można kupić podobną wkrętarkę innych tanich marek tj CMI ,Redwood,Nu Tool i inne[ze wskazaniem na tą ostatnią markę która mimo niskich cen utrzymuje stosunkowo wysoki poziom jakości]
Ja osobiście proponowałbym ci jednak uciułać jeszcze trochę kasy i pomyśleć nad Kress-em 14,4 za 399 zł,albo AEG 12V za 499 [dostępne w LM i OBI].
Alternatywa to np nowa wkrętarka Li-On CMI Z Obi za 329 zł lub trochę droższy Mac Allister z Castoramy można też pomyslec na Skil-Masterem ale tutaj to też cena jest już na poziomie ok 4000-500 zł.
Generalnie jeśli chcesz wykorzystać wkrętarkę do pracy zarobkowej to nie kupuj byle czego -tani sprzęt może dobrze spisywać się w pracach domowych czy podczas majsterkowania ale już przy większym obciążeniu nie koniecznie.

G
Sławek1 2010-02-15 10:44

Re:Jaką wkrętarkę wybrać ??

Masz problem do przejścia.
Jeżeli nie bedziesz wykorzystywał eprzętu intensywnie i polożysz do szafy narzędzie za kilkaset zlotych to narazisz sie na stratę! Dlaczego/ ponieważ na trwałość Twojej wkrętarki Będzie miała wpływ trwałość baterii, bo co z tego ,że konstrukcja wytrzyma jeżeli po 1-2 lat będziesz musiał wyłożyć na baterię 150- 250zł! Faktycznie piękne są te drogie narzędzia, ale do użytku domowego z punktu widzenia opłacalnosci ( stosunek ceny do lat eksploatacji) nieprzydatne.
Weź też pod uwagę swoje ambicje i przyzwyczajenia.... masz pieniążki to kup to co Ci się podoba abyś mial satysfakcję posiadania.
Sasza dobrze radzi do domu raczej tania z f-my o dobrej opinii , a jak się zepsuje to na śmietnik i tyle. popsuje się w czasie gdy masz gwarancje to wymienisz na nowe.
Niedawno stałem przed podobnym dylematem.... (czy Dedra). Koledzy z tego forum pomogli ...
Zregenerowałem trzy WSPANIAŁE akumulatory do Celmy. Super wynalazek!, a co ciekawe trzeba bylo wymienić tylko po jednej uszkodzonej baterii - koszt 0 PLN.
pozdrawiam Slawek

G
budowlaniec 2010-02-15 18:34

Re:Jaką wkrętarkę wybrać ??

Sasza - świat nie jest zbudowany z samych Kressów i AEG, naprawdę, a oprócz OBI i LM jest jeszcze milion dobrych sklepów i miejsc, gdzie można kupić narzędzia ;)
Nie wiem skąd maniera podpowiadania albo chińskiej tandety, albo sprzętu z wyższej półki... Kolega makoss777 dobrze kombinuje pytając o Skila i B&D, bo nawet płacąc 50 pln więcej za teoretycznie podobną jakość kupuje sobie niedrogi serwis pogwarancyjny, który w przypadku marketówek nie istnieje.
Makoss, moja rada jest taka: jeśli już chcesz wydać te 200 PLN to idź do sklepu i kup Black&Deckera, ot, chociażby jakiegoś EPC. Zakładam, że spodziewasz się, że w tej cenie będzie sporo plastiku, więc poszukaj także Skila 2302 - ma dwa biegi!

G
Sasza 2010-02-15 22:48

Re:Jaką wkrętarkę wybrać ??

Sasza - świat nie jest zbudowany z samych Kressów i AEG, naprawdę, a oprócz OBI i LM jest jeszcze milion dobrych sklepów i miejsc, gdzie można kupić narzędzia ;)
Nie wiem skąd maniera podpowiadania albo chińskiej tandety, albo sprzętu z wyższej półki... Kolega makoss777 dobrze kombinuje pytając o Skila i B&D, bo nawet płacąc 50 pln więcej za teoretycznie podobną jakość kupuje sobie niedrogi serwis pogwarancyjny, który w przypadku marketówek nie istnieje.
Makoss, moja rada jest taka: jeśli już chcesz wydać te 200 PLN to idź do sklepu i kup Black&Deckera, ot, chociażby jakiegoś EPC. Zakładam, że spodziewasz się, że w tej cenie będzie sporo plastiku, więc poszukaj także Skila 2302 - ma dwa biegi!
Jaka maniera !?
Gdzie niby sprzedają taniej B&D jak w marketach?
Jakiego B&D można kopić w prywatnym sklepie poniżej 200 zł !?
Poniżej 200 zł nie kupisz B&D z dwoma akumulatorami a zdaje się kolega powyżej napisał wyraźnie że chce maszyną pracować a nie skręcać meble raz na dwa lata -życzę ci powodzenia na fuszce z jednym akumulatorem który ładuje się trzy-pięć godzin !
Po za tym do jakiej klasy zakwalifikujesz czerwonego B&D czy zwykłego Skila .....do chińskiej tandety czy do klasy wyższej ?
Czepiasz się kolego !

G
Maariusz 2010-02-16 07:59

Re:Jaką wkrętarkę wybrać ??

Czerwony B&D czy zwykły Skil to sprzęt o klasę wyżej od chińskiej tandety jednak do ciągłej pracy się nie nadaje. Akumulatory szybko tracą pojemność i więcej czasu spędzają w ładowarce jak we wkrętarce. Einhell i Ferm to ta sama klasa. Do skręcania mebli w sam raz

G
dragsteer 2010-02-16 21:04

Re:Jaką wkrętarkę wybrać ??

Witam
Kolego ja polecę ci Castoramowego mac allistera 10,8v z aku li-jon. Cena to 249 zł.
W LM jest teraz jakaś wkrętarka też z lit-jon bateriami (2szt). Jest to chinina ale w miarę przyzwoicie wykonana. Cena to 160 zł.
Pozdrawiam

G
budowlaniec 2010-02-16 23:00

Re:Jaką wkrętarkę wybrać ??

Sasza - powiedz szczerze: jak myślisz? ile osób kupiło sprzęt AEG lub Kressa, bo ktoś im go polecił na TYM FORUM? Mam wrażenie, że garstka, jeśli ktokolwiek. A ile osób przychodzi tutaj w poszukiwaniu sprzętu, który SPEŁNI ICH OCZEKIWANIA? Strzelam - znacznie więcej?
Makoss ma problem - chce kupić w miarę dobry sprzęt za rozsądną kwotę. Podał dość ciasny przedział: 200-220 PLN. Napisał, że będzie używał głównie do płyt G-K, oraz różnych drobnych prac. Czy myślisz, że w rzeczywistości może wydać 500PLN lub więcej, tylko po to, żeby machnąć jakąś fuszkę?
W sytuacji, kiedy tanich narzędzi jest multum wypadałoby doradzić coś, co nie jest drogie, a jednocześnie w miarę trwałe. MacAllister - super, ale co po gwarancji? Czy Makossowi będzie się chciało kupować ogniwa i samodzielnie regenerować? Czy skusi się na przekroczenie budżetu o 50%, żeby kupić CMI, z którym po gwarancji będzie miał podobny problem? Skil i B&D to bardzo poprawnie skonstruowany sprzęt prezentujący rozsądną jakość, oferujący przyzwoite osiągi za niewielkie pieniądze oraz serwis. Czy ładowarka 3-godzinna jest ok? Pewnie, jeśli wspomniane fuchy to bardziej fuszki, które umożliwiają wcześniejsze przygotowanie sprzętu (ładowanie akku etc). Czy do hurtowego montaży płyt G-K to dobre narzędzie? Nie, ale przecież gdyby to miały być na większą skalę, to Makoss kupiłby sieciówkę, bo wie, że takie istnieją.
Co do tanich Li-Ion: nie będę się wypowiadał, bo każdy wie, że dobra jakość kosztuje. Li-Ion to stosunkowo nowa technologia, która wymaga troskliwej opieki. Czy producent za 200 PLN zapewni taką? Chińczycy też produkują auta na wzór mercedesów, ale czy to także Mercedesy?
Pozdrawiam,
Robert.

G
JK. 2010-02-17 00:05

Re:Jaką wkrętarkę wybrać ??

A ty budowlaniec masz manierę odradzania wszystkiego co markowe widze.
Źle radzisz, kolega potrzebuje tanią wkrętarke ale do pracy a nie do zabawy. Najtańsze skile czy B&D to ładniej wyglądające zabawki.
Serwisowanie? - bzdura cóż komu, po serwiesie pogwarancyjnym jeśli za akumulator płacie połowe wartości wkrętarki? Po drugie czas ładowania 5 godzin! Porażka. Ktoś przykręci 30-50 wkrętów i czekać ma kilka godzin na naładowanie? Więc zdecydowanie wolę polecić takiego Einhella BT-CS 18 1h - bo ma dwa akumulatory, bo ma szybkie godzinne ładowanie z ładowarką z wyłącznikiem. Oraz jest dwubiegowa. Co znacznie przyśpieszy i ułatwi pracę. Co więcej jak każde narzędzie 2-biegowe jest mniej obciciązane, a jakością niewiele się różnie od skila czy B&D ECP. A po dwóch latach jakby co to i tak makoss uzbiera na nową wkrętarke.

G
jacu 2010-02-17 17:57

Re:Jaką wkrętarkę wybrać ??

Witam.Nie miałem okazji pracować wkrętarkami Ferm czy B&D, ale miałem kiedyś Skile i Einhelle i powiem że pod względem wydajności i trwałości Skil wypadał sporo lepiej i osobiście wybrałbym skila(np.2302) którego zaproponował budowlaniec.Na allegro jest za 225PLN.Jeżeli kupisz w podobnej cenie to warto.2 biegi,2 aku,hamulec wybiegowy.Jedyna wada to ładowarka 3 godzinna.
Moje doświadczenia z tymi firmami są z przed paru lat więc mogło się coś zmienić(choć nie sądzę).
Pozdrawiam

G
Sasza 2010-02-17 19:34

Re:Jaką wkrętarkę wybrać ??

Sasza - powiedz szczerze: jak myślisz? ile osób kupiło sprzęt AEG lub Kressa, bo ktoś im go polecił na TYM FORUM? Mam wrażenie, że garstka, jeśli ktokolwiek. A ile osób przychodzi tutaj w poszukiwaniu sprzętu, który SPEŁNI ICH OCZEKIWANIA? Strzelam - znacznie więcej?
Makoss ma problem - chce kupić w miarę dobry sprzęt za rozsądną kwotę. Podał dość ciasny przedział: 200-220 PLN. Napisał, że będzie używał głównie do płyt G-K, oraz różnych drobnych prac. Czy myślisz, że w rzeczywistości może wydać 500PLN lub więcej, tylko po to, żeby machnąć jakąś fuszkę?
W sytuacji, kiedy tanich narzędzi jest multum wypadałoby doradzić coś, co nie jest drogie, a jednocześnie w miarę trwałe. MacAllister - super, ale co po gwarancji? Czy Makossowi będzie się chciało kupować ogniwa i samodzielnie regenerować? Czy skusi się na przekroczenie budżetu o 50%, żeby kupić CMI, z którym po gwarancji będzie miał podobny problem? Skil i B&D to bardzo poprawnie skonstruowany sprzęt prezentujący rozsądną jakość, oferujący przyzwoite osiągi za niewielkie pieniądze oraz serwis. Czy ładowarka 3-godzinna jest ok? Pewnie, jeśli wspomniane fuchy to bardziej fuszki, które umożliwiają wcześniejsze przygotowanie sprzętu (ładowanie akku etc). Czy do hurtowego montaży płyt G-K to dobre narzędzie? Nie, ale przecież gdyby to miały być na większą skalę, to Makoss kupiłby sieciówkę, bo wie, że takie istnieją.
Co do tanich Li-Ion: nie będę się wypowiadał, bo każdy wie, że dobra jakość kosztuje. Li-Ion to stosunkowo nowa technologia, która wymaga troskliwej opieki. Czy producent za 200 PLN zapewni taką? Chińczycy też produkują auta na wzór mercedesów, ale czy to także Mercedesy?
Pozdrawiam,
Robert.
Ależ ja doradziłem mu tańszy sprzęt z tym że zasugerowałem aby poczekać ,uciułać jeszcze parę groszy i kupić coś lepszego.
Po za ty z serwisem w przypadku BD czy Skila to tez lekka przesada bo najtańszy akumulator do wkrętarki BD 12 V kosztuje ok 100 a ładowarka 130 zł - sama wkrętarka zaś na półce 180,podobnie jest ze Sklilem tak wiec może i serwis jest dostępny ale raczej mało opłacalny.
Napisałem o akumulatorze bo to jest element który pada jako pierwszy a w przypadku sprzętu wymienionych marek nie kupisz raczej do 200 zł wkrętarki z dwoma akumulatorami.
Tak wiec przewaga serwisowa Skila czy BD jest jedynie iluzoryczna bo raczej nie opłaca się tych marek naprawiać po okresie gwarancji co stawia je w tym samym rzędzie co MacAllister,CMI,Einhell i inne.

G
budowlaniec 2010-02-17 21:59

Re:Jaką wkrętarkę wybrać ??

Ależ ja doradziłem mu tańszy sprzęt
Ok, a podasz mi cenę akumulatora do Einhella oraz miejsce, gdzie można go kupić od ręki lub tak, żeby nie czekać dłużej niż tydzień?

G
Sasza 2010-02-17 22:24

Re:Jaką wkrętarkę wybrać ??

A ty podasz mi miejsce gdzie od ręki dostane akumulator do BD EPC14CA bez czekania na zamówienie-dodam tylko że mieszkam 300 kilometrów od Warszawy więc do Arpatechu nie podskoczę tramwajem !
Cały czas usiłuje ci udowodnić że BD czy Skil to taka sama klasa co Einhell czy NuTool a przewaga serwisowa jest tylko teoretyczna.
W sumie to akumulatory do Einhella dosyć często można dostać na wszelkiej maści giełdach-niektóre w całkiem dobrym stanie.

G
budowlaniec 2010-02-17 22:53

Re:Jaką wkrętarkę wybrać ??

A ty podasz mi miejsce gdzie od ręki dostane akumulator do BD EPC14CA bez czekania na zamówienie-dodam tylko że mieszkam 300 kilometrów od Warszawy więc do Arpatechu nie podskoczę tramwajem
Ja także mam do Warszawy kawałek. W moim mieście jest kilka serwisów. Swego czasu kupowałem jakąś pierdołę do B&D - czekałem 3 dnia na sprowadzenie, kosztowało grosze.
Cały czas usiłuje ci udowodnić że BD czy Skil to taka sama klasa co Einhell czy NuTool a przewaga serwisowa jest tylko teoretyczna.
Niczego nie musisz mi udowadniać. Zapominasz, że to Makoss poprosił o poradę, nie ja ;-) Z ciekawości: na czym polega ta teoretyczna przewaga?
W sumie to akumulatory do Einhella dosyć często można dostać na wszelkiej maści giełdach-niektóre w całkiem dobrym stanie.
I to jest argument przemawiający za Einhellem? Ciekawy... ;)

G
JK. 2010-02-17 23:02

Re:Jaką wkrętarkę wybrać ??

Ja odpowiem, einhella kupisz na www.einhell.pl, czas nie powinien przekroczyć tych 3 dni.
Poza tym ja nadal twierdze że i tak jest to lepsze rozwiązanie. Przykład który podałem jest znacznie bardziej praktyczny, poza tym nawet akumulatory einhella są bardziej pojemne od B&D. Co do Skila owszem kiedyś robił lepsze rzeczy ale nie dziś, chyba że seria masters ale to nie ta pólka cenowa.

1 2 ... 4