jaka wkrętarka ?

Do ostatniej strony »
G
Arek 2007-12-13 00:00

jaka wkrętarka ?

Koledzy , jako że jestem maniakiem wkrętarek to pytam Was o opinie na temat zielonego i niebieskiego Boscha, Hitachi, Makteca .. , ojciec pracuje zawodowo przy montażu dachów i bardzo często używa wkrętarki, miał zielonego PSRa 14,4V przez 4 lata po czym padł w nim silnik a konkretnie zużyły się do zera szczotki, były też pod koniec problemy z zebatkami a była to wersja dwubiegowa. Potem kupił GSRa 12V z dwoma akku 1,2Ah ale tą droższą wersję z największym momentem obrotowym, wkrętarka zaczeła kuleć po około 6 miesiącach a dokłanie jej akumulatory, oprucz tego starczały na 3 razy krócej niż w zielonym PSR 14,4v :(, po kilkukrotnym wymianie akku(bardzo drogo) wkretarka pożyła jeszcze 2,5 roku i silnik umarł a dokładniej koniec szczotek.., Dodam że stary PSR 14,4 pracował dłużej ,i bez kupienia dodatkowego akku , wele mnie i ojca GSR został zdeklasowany przez PSRa i ojciec był zły że tak szybko umarła mu tak droga wkrętarka :(, teraz kupił Hitachi 14,4V 2Ah DS14DV F3 , ma potęzną moc, większą niż wszystko co miał , pracuje na akku bardzo długo, dłużej niż dawny PSR i jest od niego 2 razy silnijsza. jedyny problem to ładowarka UCY18G - ona poprostu podczas ładowania śmierdzi jakby miała zaraz eksplodować, poza tym nagrzewa strasznie akumulator .., ma ją już około 3 miesięcy i nadal akku jest 100% sprawny co mnie dziwi bo GSR od Boscha po tym czasie i bez super temperatur ładowania zaczynał się kończyć, więc podejrzewam że Hitachi ma mega wydajne i super jakości akumulatory.
Jako że naprawdę kocham wkrętarki i pracuje nimi w domu ot tak poprostu że je kocham :) , prawie codziennie do wykręcania śrób w sprzętach elektrycznych i takie tam lekkie pracy, dla samego usłyszenia pracy silnika też ją używam :) i w ogóle delektuje się pracą przekładni , silnika, wrzeciona , ładowaniem i po prostu wszystkim.. . Mam 350zł i nie wiem co kupić , czy 18 V Boscha PSR czy 18 V Maktaca ? który jest trwalszy ? który ma trwalsze akumulatory , trwalszy silnik , przekładnie , dodam że wolę jak wkrętarka ma 1 bieg bo jest bardziej bezkompromisowa trwałościowo choć daje mniej mocy ale mi 1 bieg w zupełnosci starcza. Noże są jakieś alternatywy do 350zł ?, dodam że zawsze lubiłem Boscha ale ostatnio wszędzie słysze że padają akumulatory :(. Wkrętarki poznałem i zakochałem się bo serwisowałem ojcu te co miał, przedtem nie myslałem nawet o nich a teraz przegląd i konserwcje co 2 miesiace robie bo lubię jak wszystko jest super.

G
Marcin 2007-12-13 00:00

Re:jaka wkrętarka ?

witam
nie chcę być posądzony o stronniczość, ale pojedynek maktec - zielony bosch i tak wygra bosch ;)
co do ładowarek hitachi to niestety ogólnie występująca wada u tego producenta. ciesz się że jeszcze się nie spaliła.
pozdro

G
Defender 2007-12-13 00:00

Re:jaka wkrętarka ?

Marcin dlaczego wygra Bosch ? ,nie jestem stronniczy , chciałbym poznać objektywne opinie a dużo osób narzeka na wkrętarki PSR zielone a dokładniej na bardzo słabe akku..

G
Marcin 2007-12-13 00:00

Re:jaka wkrętarka ?

to bardzo proste. bosch zielony NIE POWSTAŁ z myślą o dużych halach w przeciwieństwie do macteka, który wyewoluował dokładnie w chwili gdy makita postanowiła zaistnieć niemal w każdej hali w europie. z założenia miała być tania, tania i tania. czego o zielonym boschu zestawiając go z innymi konkurentami na rynku powiedzieć nie można. jest po prostu drogi, a niemal każdy amator stwierdzi że zdecydowanie za drogi, szczególnie patrząc na ceny tych bardziej zaawansowanych modeli.
co do padających aku, to sugeruję by najpierw każdy dokładnie zapoznał się z instrukcja użytkowania i czasem ładowania akumulatorów a potem narzekał że mu aku padło. temat tu na forum wałkowany w nieskończoność więc odsyłam do innych wątków.
Co do plagi padania boschowskich akumulatorów, to jakoś nie zauważono na rynku masowej paniki wynikającej z ich masowego psucia się. choć nie ukrywam, że w zestawieniu z tymi samymi aku z przed kilku lat wypadają dużo słabiej pod kątem żywotności.
co więcej statystyki ich zepsuć są zbliżone do reszty wytwórców, więc w tej materii nic boscha szczególnie nie wyróżnia.
pozdro

G
Defender 2007-12-13 00:00

Re:jaka wkrętarka ?

Marcin , patrzałem też na zębatki w maktecu - są metalowe a w zielonym Boschu plastikowe, naprawdę mactec przegrywa z Boschem zielonym ? , Bosch ma też mniejsze ogniwa co według mnie daje im niższą trwałość, przynajmniej ja tak z życia odczułem, Masz może jakieś pomysły na inną wkrętarkę w tej cenie z dwoma akku ?.

G
Michał 2007-12-13 00:00

Re:jaka wkrętarka ?

witam.
widzę że drodzy koledzy nie macie się o co kłucić.
maktec i zielony bosch to ten sam poziom(amatorskie)
ja polecem dewalta,makitę,niebiekiego,metabo.
co profi to profi i praca szybcie leci.
pozdro

G
Marcin 2007-12-13 00:00

Re:jaka wkrętarka ?

wskaż mi proszę w którym modelu zielonego boscha znalazłeś plastikową zębatkę?
wielkość ogniw baterii wcale nie świadczy o ich trwałości. a trwałość to przede wszystkim właściwa eksploatacja.
ciekawe ile osób używających wkrętarki z zielonej serii boscha wie że standardowa ładowarka ładuje od 3 do 5 godzin. i jak znam życie nikomu raczej nie chce się tyle czekać.... a potem że aku padł. ja swojego psr 12 v a aku 1,3 ah używam już ponad 3 lata i akumulatory nadal dają radę. zauważony spadek pojemności rzędu 20% to standard przy tak rzadko używanym narzędziu. aku ni-cd się starzeją z wiekiem i nikt nic na to nie poradzi.
ciężko mi doradzić coś naprawdę dobrego z linii amatorskiej, bo na co dzień obracam się tylko w kręgach profi. Ale mam z zasłyszenia dobre zdanie o fermie i mimo wszystko serii graphite topexa.
pozdro

G
Defender 2007-12-14 00:00

Re:jaka wkrętarka ?

Plastikowe zębatki na satelitach mam w PSR 96 , to stara wersja z akumulatorem L pack.

G
i see you 2007-12-14 00:00

Re:jaka wkrętarka ?

Proponuje dołożyć trochę i kupić Dewalta 12v. aktualnie w promocji w castoramie za 496zł 2aku 2.0ah i godzinna ładowarka , poza tym profi.

G
Defender 2007-12-14 00:00

Re:jaka wkrętarka ?

Z chęcią bym go wzioł, ale 350zł to mój max, nastepna wkrętarka napewno bedzie lepsza ale na tą naprawdę wiecej kasy nie jestem przeznaczyć..:(

G
Terror 2007-12-15 00:00

Re:jaka wkrętarka ?

Mam kilka pytań.
1. Od kiedy to wkrętarki padają z powodu tego, że szczotki się skończyły?
2. Co to są zębatki satelity? Masz na myśli chyba planetarkę?
3. Dlaczego kupujecie narzędzia amatorskie do prac, które powinno się wykonywać narzedziami profi?
Chciałbymwidzieć to ładowanie 3-5 godz.
I się powtórzę - jak nic 90% reklamacji (czyli uszkodzeń powoduje sam użytkownik - ludzie nie czytają instrukcji obsługi).
Pozdr.

G
Defender 2007-12-16 00:00

Re:jaka wkrętarka ?

1 - mi i ojcu tylko tak się wkrętarki zużywają, nie katujemy ich bo to nasz sprzęt a sprzęt jest jak człowiek - jak go dobrze traktujemy to i on nas nie zawodzi.
2 - tak całosć mechanizmu się tak nazywa ale mi chodziło tylko te zębatki wokół zębatki silnika.
3 - Ja mam zielonego PSR a ojciec ma profi, 10 lat temu miał też zielonego PSR 14,4 ale on był trwalszy niż dzisiejsze profi.
Uwierz mi, ja zawsze czytam instrukcję obsługi, tra to czasem kika godzin ale lubię to robić, ojciec już nie, wiec mu ją słownie przekładam, akumulatory ładujemy zawsze do max, czyli do zakończenia ładowania ładowarki.

G
Arkadiusz Weiss 2008-01-11 00:00

Re:jaka wkrętarka ?

I kupiłem zielonego PSR 18, jestem bardzo niezadowolony, uchwyt wiertarski chodzi dużo ciężej od tego w starych Boschach z lat 95 , silnik albo przekładnia wpada w wibracje od około 70% mocy , wkrętarka zwalnia o około 30 % przy wkręcaniu pod górę, a że interesuje się silnikami od wkrętarek to od siebie dodam że o podobnych parametrach był wykorzystywany w starym PSR 12V z akumulatorem prostym L a teraz taki silnik zasila 18 voltowy akku któy go przeciążą i obroty są zwyt wysokie dla przekładni która wpada w wbibracja albo też i silnik, sam silnik jest gorzej wykonany i złe są łożyska toczne - wyokie tarcie i pisk przy ruszaniu ośką palcami , oliwienie nie pomogło. Obudowa nowego PSR jest o około 0,5 mm cieńsza niż w starych modelach co daje szybsze przetarcie matariału gdy nie odkładamy wkrętarki prawidłowo czyli na akumulator. Jestem zawiedziony, znajomy kupił makteca i jest sporo lepszy, niema tych wad które ma PSR i ma wydajniejsze akku. Najbardziej szlak mnie trafia że nawet po zaoliwieniu wrzeciona nie pracuje ono luźno i nie mogę tak wygodnie zmieniać wierteł jak w starym PSR bo nie daje się jednym palcem rozpędzić wrzeciona aby samo się chwilę jeszcze odkręcało tylko muszę używać silnika bo ręką to trwa długo ponieważ zmniejszono skok gwintu zamykajacego szczeki, nastepnym razem bedzie albo Hilti albo Festool a tak lubiłem(kochałem) wkrętarki Boscha :(:(:(.

G
Arkadiusz Weiss 2008-01-23 00:00

Re:jaka wkrętarka ?

No i spaliłem, 20 wkrętów(5*50) w drewno bez kilkudziesięciosekundowych odstepów i się spalił.., nawet jednego akumulatora nie rozładowałem, patrzyłem na ceny na stronie Boscha - około 90zł.. to tyle co kosztuje wkrętarka bez akku, czy można taniej kupić ?.

G
Arkadiusz Weiss 2008-01-23 00:00

Re:jaka wkrętarka ?

Chodzi o silnik oczywiście..

1 2

Kategorie :