Jaka wiertarko wkrętarka ?

Do ostatniej strony »
G
WSRH 2013-10-04 22:11

Jaka wiertarko wkrętarka ?

Witam, panowie, potrzebuję jakiejś wiertarko wkrętarki typowo do domu, żadne profesjonalne wynalazki mi nie sa potrzebne, chcę żeby wkręcała dobrze, odkręcała i wierciła. Do 500zł. Domyslam sie ze to nie majątek ale nic więcej nie potrzebuję do domu w którym robię coś parę razy w roku...

G
Mike 2013-10-04 23:38

Re: Jaka wiertarko wkrętarka ?

To możesz kupić celme. Do domu wystarczy, profesjonalną to nawet po litrze wódki bym jej nie nazwał, w pracy zarobkowej popsuje się w mgnieniu oka więc nie jest profesjonalnym wynalazkiem ale jest tania bo robiona w Chinach. No i dajesz zarobić właścicielom celmy.

A tak na poważnie to Sparky albo Bosch zielony jak masz kasę. Jak nie to bym polecał jakiegoś Skil`a. Części są dostępne bez problemu i jakość wystarczającą do prac domowych.

G
WSRH 2013-10-05 16:49

Re: Jaka wiertarko wkrętarka ?

Ok a cos konkretniej ? konkretny model

G
MM 2013-10-06 10:20

Re: Jaka wiertarko wkrętarka ?

Sparky !!! ???? chyba na glowę upadłeś. Mielismy 3 sztuki BR2 15 Li HD wykonczyly sie w ciagu 2 tygodni.A Celma to starsze modele makity i spoko dadza rade, mamy 1 sztuke WAK 14 i juz ponad rok dostaje w kosc i nie chce sue popsuc

G
MM 2013-10-06 11:01

Re: Jaka wiertarko wkrętarka ?

Zielonego Boscha omijaj bo to droga amatorszczyzna.
Za 500 zł mozna juz kupic porzadny sprzet

G
Mike 2013-10-06 11:43

Re: Re: Jaka wiertarko wkrętarka ?

Ty chyba upadłeś na głowę i przez to straciłeś umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Kolega wyraźnie zaznaczył że żadne profesjonalne narzędzie mu nie potrzebne bo będzie używał kilka razy w roku a Ty wyskakujesz z Metabo i Makita. Po co ma wydawać tyle kasy? Ty chcesz żeby się spruł z całego siana i co? Lepiej żeby wydał kasę na dobre bity bo najtańszymi to tylko łby wkrętów poharata. A zestawy dobrych bitów kosztują!
Podałem mu nazwy tanich firm, które robią sprzęt, który wystarczy do domu - Sparky i Skil. A że zielony Bosch to DIY i jest drogi to przecież mu napisałem. Ale to jest najlepszy DIY na rynku i tańszy na allegro niż profi sprzęt.

Sparky !!! ???? chyba na głowę upadłeś. Mielismy 3 sztuki BR2 15 Li HD wykończyły się w ciągu 2 tygodni.A Celma to starsze modele makity i spoko dadzą rade, mamy 1 sztuke WAK 14 i już ponad rok dostaje w kość i nie chce się popsuć


A tutaj to się popisałeś na maxa Hahaha - Celma to nie żadne starsze modele Makity tylko NAJTAŃSZY CHIŃSKI SZAJS z polską nalepką. Kupują najtańsze badziewie od chińczyków i frajerzy łykają jak młode pelikany napis "Made in Poland". Kilka rzeczy kupują od Keyanga i to też szajs. Bo akurat Sparky BR2 15 Li HD to jest właśnie Keyang DD-1442L-2

http://sparky.pl/elektronarzedzia/narzedzia-akumulatorowe/wiertarko-wkr/wiertarko-wkretarka-akumulatorowa-li-ion-br2-15li-hd.html

http://keyang.com/pl/html/product/detail_electric.asp?n_name=pl&l_code=01&m_code=A0100000&s_code=A0102000&new_product=new&p_code=A0102005

Sparky to od nich kupuje bo akumulatorówki nie są ich mocną stroną. Lepszy rydz niż nic. Ale Sparky robi też kilka dobrych narzędzi.

G
MM 2013-10-06 12:16

Re: Jaka wiertarko wkrętarka ?

"Witam, panowie, potrzebuję jakiejś wiertarko wkrętarki typowo do domu, żadne profesjonalne wynalazki mi nie sa potrzebne, chcę żeby wkręcała dobrze, odkręcała i wierciła. Do 500zł. Domyslam sie ze to nie majątek ale nic więcej nie potrzebuję do domu w którym robię coś parę razy w roku..."

Kwota została jasno określona do 500 zł, i w tej cenie podalem kilka porządnych narzędzi. Co do tańszych ... nie polecam
Wkretarki Celmy to licencja Makity, tak jak za komuny wiertarka 2 biegowa - licencja Boscha.
Sparky to próba reanimacji dawnego Eltosa produkujacego szlifierki ale to już nie ta jakosc.

"Kolega wyraźnie zaznaczył że żadne profesjonalne narzędzie mu nie potrzebne bo będzie używał kilka razy w roku a Ty wyskakujesz z Metabo i Makita. Po co ma wydawać tyle kasy? Ty chcesz żeby się spruł z całego siana i co? Lepiej żeby wydał kasę na dobre bity bo najtańszymi to tylko łby wkrętów poharata. A zestawy dobrych bitów kosztują!"

Za jakość sie płaci. Dobre narzedzia to niezawodne i sprawdzone narzedzia, a nie jakies wynalazki (Sparky).

G
Bel-ami 2013-10-06 14:59

Re: Jaka wiertarko wkrętarka ?

Ta licencja Makity to bajka rozsiana w internecie przez marketingowców Celmy. Prawda jest taka, że to tylko tanie azjatyckie narzędzia z nalepką Celmy.
Co do proponowanych przez MM modeli to bardzo fajną opcją jest GSR10,8 niebieskiego Boscha. Mam taką już prawie dwa lata. Kręci, wierci, działa bez zarzutu. I pomimo, że również pracowali nią nieraz pracownicy, przez co wygląda jakby ją coś pożarło i wyrzygało, to mechanicznie nic nie można jej zarzucić, działa jak nowa. A do domu w 100% będzie wystarczała każdemu majsterkowiczowi, tak temu mniej i bardziej zaawansowanemu. Teraz można taką kupić w okolicach 400zł, bo Bosch wprowadza nowy model bezszczotkowy i opuścił już dosyć mocno ceny starszej GSR'ki. Osobną kwestią jest to, że Bosch dosyć mocno rozwinął sprzedaż elektronarzędzi 10,8V w wersji zerowej. Więc kupując takiego Boscha zawsze będziesz miał możliwość rozbudowania warsztatu o jakąś multiszlifierkę czy piłkę szablastą na te same akumulatory. A to jest duży plus.

Co się tyczy bitów, to z droższych opcji polecam Wera i Wiha (genialne bity Inkra), a z tańszych Jonnesway i DWT (jednak jedynie TIN, ale one kosztują w Hanmarze około 1-1,5 za sztukę tak więc grosze). Nie kupuj najtańszych bitów znanych marek bo to i tak zawsze będzie ta sama średnia chińszczyzna a za pudełeczko zapłacisz z 30-50zł, tylko za to, że będzie na nim napis Bosch, AEG czy Makita.

G
WSRH 2013-10-06 18:50

Re: Jaka wiertarko wkrętarka ?

Dzieki panowie za zaangażowanie ;p

G
MM 2013-10-06 21:36

Re: Jaka wiertarko wkrętarka ?

Praktycznie każdy większy komplet posiada imbusy.

G
WSRH 2013-10-06 22:28

Re: Jaka wiertarko wkrętarka ?

ja potrzebuję 2 i 2,5

G
MM 2013-10-06 23:02

Re: Jaka wiertarko wkrętarka ?

Imbusy o takim rozmiarze mozna kupic oddzielnie albo np w takim komplecie

G
WSRH 2014-07-03 23:15

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Tomekżyw 2014-07-04 02:14

Re: Jaka wiertarko wkrętarka ?

Witam

Moja opinia jest taka, że lepiej kupić w tej cenie wkrętarkę na Li-lon. Akumulatory NiCd we wkrętarkach to według mnie przeżytek.

Pozdrawiam:
Tomek

G
Bartosz456 2014-07-26 22:45

Re: Jaka wiertarko wkrętarka ?

Skoro kolega bedzie jej używał bardzo rzadko i nie chce wydać majątku na wiertarko wkretarke ja bym własnie polecał urządzenie akumulatorowe.łatwo naładowac akumulatorki, szybko można jej używac nio i oczywiscie akumulatorki mozna szybko wymienic w razie wyładowania.Ja sam używam takich w domu firmy Tryton.trafiłem na nia kiedyś w sklepie i jak narazie sprawuje sie bardzo dobrze i dodam ze kupione za nie duże pieniadze

1 2