jaka ukośnica z posuwem

G
arci 2011-09-08 22:46

jaka ukośnica z posuwem

Witam.
Niedługo czeka mnie położenia paneli podłogowych w 3 pokojach około 45 m2 i w związku z tym planuje zakupić ukośnice z posuwem. Nie będzie to jednorazowa praca, jako majsterkowicz czasami będę ją używał, jednak nie chce wydawać na nią więcej jak 400 złotych. Przeglądałem już internet i wiem , że w tej cenie to raczej marketowe firmy , a najtańszą z firmowych jest METABO KGS 216 w cenie 700 złotych. Proszę o porady czy kupić ukośnice typu Dedra lub Einhell czy jednak dołożyć i Metabo, a może jakieś inne propozycje.

G
hmm 2011-09-08 22:48

Re: jaka ukośnica z posuwem

A nie prościej zwykłą wyrzynarką??

G
arci 2011-09-08 23:03

Re: jaka ukośnica z posuwem

Kiedyś pracowałem na takiej pile i była to czysta przyjemność.
Wydaje mi się , że cięcie paneli wyrzynarką to będzie straszna męka.

G
digi 2011-09-09 00:30

Re: jaka ukośnica z posuwem

Za te pieniądze zapomnij. Kup mocną wyrzynarkę lub pilarkę ręczną.
Próbuj o ile parametry ci odpowiadają - nie ma posuwu.
http://allegro.pl/makita-mls100-i1802378775.html może wylicytujesz.

Lange Lukaszuk ma używane piły stołowe TS 2010 w ofercie. Mają silnik indukcyjny. Nie znam cen. Dzwoń.

Najtańsze, nad ktorymi warto sie zastanawiać
MLS 100 ok 700
KGS 216M ok 700
KGS 254M ok 1000
JET JSMS-10L były po 759.
Zadzwoń do AMK Agencja może mają jeszcze promocję. W tej cenie to absolutny killer. Bardzo fajna ukośnica. Kupiłem i jestem zadowolony.

G
PanFleks 2011-09-09 01:52

Re: jaka ukośnica z posuwem

Arci - KGS-ki Metabo nie są niestety pozbawione wad, niemniej jednak w tym przedziale będzie to bardzo dobry wybór. Każda ukośnica poniżej 2 000 PLN będzie gubiła kąty, nie ma na to rady. Pracowałem KS 216, KGS 216, KGS 254 I, a także Makitą MLT 100. O Metabo mogę powiedzieć tyle, że są to bardzo porządne narzędzia do domowego warsztatu (mówimy o piłach poniżej tysiąca), konkurencja miewa czasami lepsze wyposażenie (np. Makita w swojej MLT100 zamontowała hamulec silnika, metabo już nie; metabo z kolei ma podświetlane miejsce pracy, makita już nie; metabo daje 3 lata gwarancji, makita 2 lata, etc.), ale za cenę poniżej 800 PLN trudno będzie znaleźć nówkę o dobrej jakości oraz posuw. Możesz spróbować poszukać używki, ale tych maszyn raczej nikt się nie pozbywa.

Digi - Lange Łukaszuk Scheppacha TS 2010 sprzedaje nowego, nie używanego. Całkiem fajna rzecz, chociaż niektóry narzekają (na moim blogu jest test tej pilarki, poczytaj w kometarzach kilka ciekawostek). Kosztuje niecałe 900 PLN netto.

G
PanFleks 2011-09-09 02:00

Re: jaka ukośnica z posuwem

Przepraszam za post pod postem, ale nie ma możliwości edycji.
Jeszcze jedno, Arci: cięcie paneli wyrzynarką nie jest takie złe. Ja ciąłem deskę barlinecką i szło, a w ostateczności zazwyczaj docinasz tę stronę, która później zostanie przykryta listwą maskującą. Pamiętaj także, że ukośnicą z posuwem trudno będzie Ci przeciąć panel wzdłuż; i tak będziesz musiał mieć wyrzynarkę.
Ale ukośnicę kup, zobaczysz jaka będzie przydatna ;-)

PS. Do paneli najbardziej optymalne są pilarki uniwersalne (combo), coś takiego jak tutaj:
http://www.narzedzia.com.pl/sklep/makita-ukosnico-pilarka-lh1040,212.html

G
digi 2011-09-09 11:49

Re: jaka ukośnica z posuwem

@Pan Fleks
Lange Lukaszuk sprzedaje i nowe Scheppachy i używane. Nowych już raczej nie mają albo naprawdę kilka sztuk. Używanych mieli więcej. Nowa 899 netto.

G
arci 2011-09-09 17:28

Re: jaka ukośnica z posuwem

Bardzo wszystkim dziękuję za porady, pomimo mojej niechęci do wyrzynarki, dzięki Wam chyba jednak właśnie kupie wyrzynarkę, bo można przeciąć panel wzdłuż, a poza tym w niedługiej przyszłości będę miał zlew do zamontowania i wyrzynarka jak znalazł.
Proszę Was o kilka dobrych modeli wartych uwagi dla majsterkowicza (nie dla profesjonalisty).

B
Buczek 2015-10-06 10:53

Re: jaka ukośnica z posuwem

Witam.
Panowie planuje zakup ukośnicy makita LS1018L 260mm
Będzie służyła do cięcia aluminiowych profili.
I teraz pytanie
Czy średnica tarczy ma znaczenie przy pfofilach o grubości scianki max 3mm ?
I jakiej fifmy tarcze do aluminium polecacie.
Pozdrawiam

G
tytanowy 2015-10-12 22:33

Re: jaka ukośnica z posuwem

Jeśli chodzi o metabo, to nawet profesjonalne są bardzo przereklamowane. Jedyną dich zaletą jest trwałość, która nie ulega wątpliwości. Mając na myśli dokładność, to na tym samym poziomie jest czerwony einhel. Różnica polega na tym, że jest tańszy. Właściwie, moim zdaniem jest nawet lepszy.

1