Jaka szlifierka taśmowa?

G
Tilt 2008-05-09 00:00

Jaka szlifierka taśmowa?

Witam serdecznie.
Mam potrzebę i przymus wyszlifowania 150 metrów kwadratowych elewacji drewnianej. Jest to deska szalunkowa na pióro i wpust przymocowana poziomo i pomalowana 5 lat temu drewnochronem. No i wymaga renowacji. Ponieważ drewnochron sie nie spisał (bardzo płytko penetruje) postanowiłem zmienić "farbkę" - na jaką jeszcze nie wiem, albo coś z tikurilli albo jeszcze coś innego. Niemniej muszę oczyścić deski.
W tym celu potrzebuję przeszlifować je. Tutaj w grę wchodzi szlifierka taśmowa.
Teraz moje pytanie. Jaką szlifierkę nabyć? Cena niestety gra tutaj główną rolę. Chciałbym wydać jak najmniej. Zastanawiałem sie nad szlifierką einhella Einhell E-BS 800 z czerwonej serii do dostania na allegro za ok 160 zł. W sumie mam sentyment do tej firmy gdyż używam wiertarki i struga tej firmy i z tej serii. Dla mnie ok. Wytrzymują moje używanie i częśtotliwość pracy.
Ewentualnie wchodziłyby w grę również sprzęty Skila: SKIL 1215 (650 W) (około 250zeta), albo coś takiego: http://www.allegro.pl/item359526900_skil_szlifierka_tasmowa_900w_i_mimosrodowa_380w.html
jest to zestaw szlifierki taśmowej o symbolu 7650 (sama kosztuje coś koło 280 zł) ze szlifierką mimośrodową.
W sumie ciekawa oferta. Pytanie tylko czy wykorzystam do czegoś szlifierkę mimośrodową, oraz czy ta płytka Equalizer w skilu rzeczywiście pomaga przy pracy.
Pozdrawiam i proszę o pomoc.

G
tomek 2008-05-09 00:00

Re:Jaka szlifierka taśmowa?

Przed zakupem szlifierki taśmowej dowiedz się jaką największą grubość papieru możesz stosować w danej szlifirce
ponieważ jak zastosujesz grubszy niż to jest zalecane to może się zapychać wlot do pojemnika na pył i później to ciężko przepchnąć.Kiedyś szlifowałem deskę podłogową z sosny zielonym boschem i max można było stosować papier 80 a 80 to nie szlifuje tylko głaszcze drewno więc założyłem 60 i przy takim papierze ciągle się zapychało co jest bardzo uciążliwe a przy zdzieraniu koloru to wg mnie to paier 40.Szlifirkę oscylacyjną wykorzystuje się do szlifowania końcowego
A w ogóle ze względu na wygodę czy nie lepiej szlifować szlifierką kontową z tarczą gumową stosując różnej gradacji papier tylko że będzie trochę zapylenia i wymaga wprawy po końcowym szlifowaniu efektu kółek na drewnie prawie nie widać a robota idzie o wiele szybciej i wygodniej.

G
Rafał Wyka 2008-05-12 00:00

Re:Jaka szlifierka taśmowa?

Dziękuję bardzo za informację. Co do szlifowania kątówką próbowałem czymś na kształt papierów ściernych nałożonych na takie kółko, ale jakbym sie nie starał to wychodzą mi ślady "kółka", mniej lub bardziej widoczne w słońcu. Pozdrawiam.

1

Producenci :

Kategorie :