Jaka szlifierka mimośrodowa?

G
paul123123 2010-04-11 22:07

Jaka szlifierka mimośrodowa?

Witam. Mam zamiar kupić szlifierkę mimośrodową, którą będę używał przy pracach stolarskich, jednak będzie to miało wymiar bardziej amatorski niż profesjonalny. Nie jestem zwolennikiem tanich sprzętów ze wschodu dlatego decyduję się na profesjonalne narzędzie które ma służyć przez lata. Chciałbym abyście pomogli mi przy wyborze. moje typy to:
-AEG EX 150 E
-BOSCH GEX 150 AC
-Milwaukee ROS 150 E
Wydaje mi się że wszystkie powinny spełniać moje oczekiwania. AEG jest zdecydowanie najtańsza jednak nie wiem jak z trwałością. milwaukke (według mnie najlepsza z tych firm) posiada najdroższą cenę. Proszę o poradzenie który model jest najlepszy ewentualnie inne propozycje też mile widziane.

Pozdrawiam

G
JK. 2010-04-12 18:29

Re: Jaka szlifierka mimośrodowa?

Ja osobiście posiadam AEG, fakt faktem bije na głowę rywali ceną. Ale nie należy upatrywać w tym gorszej jakości. Jak do tej pory nie miałem możliwości w pełni wykorzystać jej możliwości, bo pracowała sporadycznie, ale gdy tylko ruszy sezon ogródkowy w pełni(pogoda), będzie miała sporo pracy;).
Jedna jest jednak wada;) - to tyczy się wszystkich jednak tych szlifierek, że są cięzkie w porównaniu do 125mm. Ale powiem tak, miałem w ręku AEG, Metabo, Makitę i Dewalta i wszystkie były tak samo ciężkie;) - Aeg ma też najwięcej mocy 440W ma się też wrażenie że AEG, Metabo, Dewalt czy wspomniany Bosch to niemal identyczne narzędzia. W zasadzie tak jest;) Choć szczerze wybierałbym między Makitą, Metabo a AEG. Bosch czy Dewalt w tym segmencje szlifierek nie stoją moim zdaniem tak wysoko.

Poza tym AEG zawsze było znane miedziny innymi z bardzo dobrych szlifierek do drewna, mimośrodowych i taśmowych.

G
JK. 2010-04-12 18:34

Re: Jaka szlifierka mimośrodowa?

A o Milwaukee nie pisałem, to w zasadzie to samo co AEG, choć model Milwaukee to stary model AEG EXE 460. Rózni się tym że ma troche więcej mocy, ale brakuje mu podwójnego trybu oscylacji.

G
Kudlaty_ 2010-05-17 16:20

Re: Jaka szlifierka mimośrodowa?

Jestem amatorem. Jeżeli mogę to kupuję narzędzia profesjonalne. Moje elektronarzędzia to wkrętarka i kątówka Makita i pilarka ręczna Hitachi, o reszcie nie warto wspominać.

Gdy szukałem mimośrodówki to znajomi polecali mi Makitę, ale była dla mnie za droga. Wybrałem Metabo SXE325 Intec. Trochę już poszlifowała, czasem robiła jako polerka (nie lubi tego - z braku odpowiedniego chłodzenia - dziur w futerku grzeje się stopa). Sprzęt naprawdę bardzo wydajny i super się nią pracuje. Popatrz sobie naprawdę bardzo fajny i wydajny sprzęcik - papier 80 i szlifierka taśmowa nie jest mi praktycznie potrzebna.

G
Slaw 2018-05-25 12:14

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1