Jaka szlifierką kątową do 100zł?

G
Nope 2015-05-17 10:14

Jaka szlifierką kątową do 100zł?

Witam.
Szukam szlifierki kątowej do 100zł, średnica 125. Ma być używana sporadycznie, do domowego użytki. Zastosowanie; WYŁĄCZNIE cięcie i szlifowanie stali i drewna.
Betonu, glazury itd. nie będzie ciąć.
Mam tutaj kilka szlifierek;
Einhell BT-AG 850
SKIL 1044
SKIL 9035

Nie chcę kupować Boscha czy Makity, bo to i tak parę razy przetnę pręt, czy oszlifuję kawałek drewna.

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2015-05-18 15:21

Re: Jaka szlifierką kątową do 100zł?

Po pierwsze, szlifierka kątowa nie służy do cięcia i szlifowania drewna. Tzn. oczywiście możesz użyć jej do tego celu, podobnie, jak możesz wystartować na rowerze w zawodach NASCAR ;-)

Do domowych zastosowań w zupełności wystarczy Ci ten model: http://www.narzedzia.pl/szlifierka-katowa-itamati-bra021152,40365.html. Testowałem zaraz po wejściu tego modelu na rynek, od dwóch lat sprawdza się wzorowo. Przy pracy z drewnem weź pod uwagę, że szlifierka może ulec awarii, której nie usunie serwis (oczywiście w ramach gwarancji). Mam tu na myśli pył ze szlifowania drewna, który może dostać się do środka maszyny i ją uszkodzić.

G
Paw-Therm 2015-05-18 20:31

Re: Jaka szlifierką kątową do 100zł?

Po pierwsze za 100zł ciężko cokolwiek znośnego wybrać ewentualnie te skile einhelle czy inny złom może być ale musi mieć 900w to minimum żeby sensownie nią popracować i żebyś nie zajechał jej do tego musisz sie obchodzic z nia jak z jajkiem czyli dociskać delikatnie.


Z TEGO CO WIEM TO ŻADNA SZANUJĄCA SIE FIRMA NIE ROBI OSPRZĘTU DO CIECIA DREWAN DO SZLIFIEREK KĄTOWYCH. UŻYWANIE TARCZY WĘGLIKOWYCH 125MM JEST WYSOCE NIEBEZPIECZNE , CHYBA ZE DLA CIEBIE PALCE SĄ ZBĘDNE.

sory za wielkie litery ale to naprawde niebezpiecznie

G
kkk 2015-05-20 15:07

Re: Jaka szlifierką kątową do 100zł?

Sądzę że w tej cenie nie kupi się szlifierki 900W. Oczywiście może mieć napisane nawet 2600W :). Pomijam tu już kwestie, kiedy to nawet lepsze narzędzia o tej samej mocy znamionowej mają różne momenty i ogólnie różną siłę.
Kup sobie po prostu szlifierkę w obi albo innym leroyu pod ich własna marką. Wybierz sobie najładniejszą. Na pewno nie są gorsze od wymienionych przez Ciebie, a nie będzie problemu z roszczeniami gwarancyjnymi i zostanie jeszcze na piwo :)
Jeżeli chodzi o drewno, to nie wiem czy to już robiłeś. Ale drewno z powodu swojej włóknistej budowy podczas szlifowania może stawiać duży opór i wypadek masz jak w banku. Tarcz do cięcia drewna też nigdy nie widziałem, poza łańcuchowymi. Ale ich cena to Twój budżet na szlifierkę.

G
kamil77 2015-05-23 13:23

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1