jaką moc szlifierki oscylacyjnej do szlifowania lakieru z drzwi?

G
pioter 2009-01-04 00:00

jaką moc szlifierki oscylacyjnej do szlifowania lakieru z drzwi?

witam
chciałbym wyszlifowac lakier z drzwi, zgromadziła się już na nich spora warstwa farby i chciałbym się tego pozbyc za pomocą szlifierki oscylacyjnej. mam do wydania na szlifierkę 100zl, nie chce inwestowac w nią więcej bo nie przyda mi się ona potem. jaka moc szlifierki wystarczy do takiego szlifowania? proszę o linki z szlifierkami jeżeli można:)
pozdrawiam i z góry dzięki:)

G
bebe 2009-01-04 00:00

Re:jaką moc szlifierki oscylacyjnej do szlifowania lakieru z drzwi?

Do zdzierania lakieru najlepsza będzie opalarka prąd lub gaz. Co zostanie po opalaniu wyszlifujesz ręcznie z dobrym skutkiem klockiem i papierem ściernym arkusz po 1 zł. A do szlifierki musisz zakupić odpowiednie arkusze.Opalarkę można jeszcze potem wykorzystać do 100, jak pisze SKIL, innych czynności!
Pozdrawiam!

G
tom 2009-01-05 00:00

Re:jaką moc szlifierki oscylacyjnej do szlifowania lakieru z drzwi?

tak jak napisał bebe opalarka i papier ścierny bo samą szlifirką nic nie zdziałasz, pow. możesz potraktować tez preparatem do usuwania powłok malarskolakierniczych

G
Michał 2010-06-26 12:13

Re: jaką moc szlifierki oscylacyjnej do szlifowania lakieru z drzwi?

Co wy za głupoty wypisujecie. Szlifierką oscylacyjną nic nie zdziała ? Tak sie składa ze niedawno sam ściągałem lazure z drzwi i chemia absolutnie nic nie zdziała bo ściąga tylko zewnętrzna warstwe. Natomiast szlifierka oscylacyjna plus dobry mocny papier 60 i niema mowy żeby czegos nie zeszlifować. Do narożników tam gdzie niemozna dojechac szlifierką nalezy uzywac dłuta do drewna. Pozdrawiam i nie wprowadzajcie ludzi w błąd.

G
JK. 2010-06-26 16:33

Re: jaką moc szlifierki oscylacyjnej do szlifowania lakieru z drzwi?

Miom zdaniem lepsze znacznie jest opalarka, jednak w zależności jaka jest strukura materiału z którego są drzwi, szlifierka oscylacyjna może się przydać po opaleniu;) - poza tym oba narzędzia moim zdaniem są bardzo przydatne w każdym domu.

G
PanFleks 2010-06-26 21:31

Re: jaką moc szlifierki oscylacyjnej do szlifowania lakieru z drzwi?

Panowie, ale żeście wykopali dinozaura ;-)
Myślę, że kolega przez te 18 miesięcy odnowił drzwi sobie i wszystkim na osiedlu.

1