Jaka młotowiertarka do domu

Do ostatniej strony »
G
nik 2011-03-08 10:51

Jaka młotowiertarka do domu

Zastanawiam się nad młotowiertarką do lekkich prac domowych. Jaką polecacie? czy Bosch GSB13re wystarczy? czy raczej GBH 2-26dfr? A może coś z Makita lub Dewalt? CHciałbym, aby sprzęt przetrwał 10 lat

G
Gość 2011-03-08 11:54

Re: Jaka młotowiertarka do domu

Nik - to jest temat TOP3 tego forum.
Zakładam, że skorzystałeś z wyszukiwarki - takich tematów jest kilkadziesiąt. Pytaj o konkretne modele.

G
Igor 2011-03-08 11:58

Re: Jaka młotowiertarka do domu

Witam z tym samym problemem co wielu amatorów młotowiertarek.
Potrzebna mi na własny użytek do remontów w żelbecie. Zastanawiam się pomiędzy dwoma :
http://allegro.pl/mlot-1758-aa-750w-skil-11-wiertel-2-dluta-sds-i1479124834.html
http://allegro.pl/mlotowiertarka-750-w-kd960k-blackdecker-tanio-i1494957866.html
Skil trochę tańszy i ma większe wyposażenie, ale nigdy nie miałem styczności z tą marką.
Takim modelem B&D już pracowałem (pożyczony) i był bardzo dobry jak na moje potrzeby, ale znajduję wiele opinii o jej wadliwości.
Proszę o pomoc bo ściany czekają !!!

G
Gość 2011-03-08 12:06

Re: Jaka młotowiertarka do domu

Igor - miałem bardzo podobnego B&D, mój model to był KD 650 - słabszy udar i karton bez akcesoriów zamiast walizki.
Nie narzekałem, zrobiła sporo pracy w domu. Po remoncie sprzedałem po solidnym przeglądzie i czyszczeniu - poszła za kilkadziesiąt PLNów mniej niż za nią zapłaciłem. Kumpel kupił KD960 pół roku później, w Praktikerze. Pracowaliśmy obiema przy budowie szafy - w tej samej ścianie moja szła jak w masło, jego trochę gorzej - pomimo, że nowsza i teoretycznie mocniejsza. Słyszałem od sprzedawców, że udar często pada w B&D. Mnie się to nie przytrafiło, pomimo, że skuwałem kilkanaście metrów glazury. Kluczem do sukcesu jest smarowanie uchwytu i przerwy na ostygnięcie maszyny.

Kiedyś porównywałem B&D do Einhella - wyglądał dokładnie tak samo, a ten drugi tańszy. B&D jest prosty w budowie - sam wymienisz szczotki i nasmarujesz przekładnie, a części zamówisz w serwisie za grosze. Ogólnie do domu w tej cenie całkiem wporzo, ale nie oczekuj cudów i mega niezawodności.

G
Igor 2011-03-08 12:10

Re: Jaka młotowiertarka do domu

Gość, wielkie dzięki za konkretne wiadomości :)

G
Fred postrach kotów 2011-03-08 12:11

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Gość 2011-03-08 12:17

Re: Jaka młotowiertarka do domu

Bardzo proszę.
Spójrz tutaj: mówiłem o podobieństwach tego rodzaju: http://allegro.pl/ferm-fbh-800k-mlot-udarowy-mlotowiertarka-800w-i1492054278.html
Klon B&D, prawda? Domyślam się, że jakościowo taki sam.

Poszukaj na forum Kolegi Sławka - on ma spore doświadczenie w tego typu maszynach, powinien coś doradzić.

G
Igor 2011-03-08 12:54

Re: Jaka młotowiertarka do domu

Idealny klon B&D.
Dzwoniłem do sprzedawcy B&D i dają gwarancję jedynie na 30 dni (gwarancja sprzedawcy, gwarancji producenta brak) , więc nie będę ryzykował
Na Skila jest gwarancja dwuletenia co mnie do niego przekonuje.
A na którym forum znajdę kolegę Sławka?

G
Igor 2011-03-08 12:58

Re: Jaka młotowiertarka do domu

Fred postraszycielu kotów, myślałem wczoraj o Hitachi, ale jakby mi się udało urwać ze 200 pln na innej maszynie, która poradzi sobie z żelbetem na własny użytek to bym był bardzo rad, bo finanse są szczupłe.

G
Gość 2011-03-08 13:14

Re: Jaka młotowiertarka do domu


A na którym forum znajdę kolegę Sławka?


Na tym ;-)
Cierpliwości, pewnie tu zajrzy.

G
JK. 2011-03-08 13:58

Re: Jaka młotowiertarka do domu

Jedno co moge doradzić, to jakbyś decydował się na jakiegoś Skila czy Einhella - to kupuj je w najbliższym sklepie, nawet jak będą ciut droższe. Będziesz miał mniej problemów z gwarancją i ewentualnymi naprawami, bo kupując w sklepie internetowym, w razie reklamacji wysyłasz narzędzie sam! Skil jako że serwisuje to bosch, to niestety za przesyłkę płacisz TY(co jest chore). Einhell ma również gwarancje door-to-door ale przynajmniej nie płacisz za kuriera, ale są wolniejsi do Boscha.
Dlatego najlepiej dokonać zakupu w sklepie tradycyjnym, mniej problemów, wrazie nie dotrzymania terminu to Sklep będzie walczył za ciebie z serwisem. Taki Einhell jak kupujesz w autoryzowanym sklepie daje ci pewne 2 lata gwarancji, jak kupisz gdzie indziej może dac tylko 1 rok.(Bosch nie da nic).. Dlatego kupno tego typu narzędzi zalecam w sklepach stacjonarnych....

G
stahu 2011-03-09 23:08

Re: Jaka młotowiertarka do domu

Dlatego najlepiej dokonać zakupu w sklepie tradycyjnym, mniej problemów, wrazie nie dotrzymania terminu to Sklep będzie walczył za ciebie z serwisem. Taki Einhell jak kupujesz w autoryzowanym sklepie daje ci pewne 2 lata gwarancji, jak kupisz gdzie indziej może dac tylko 1 rok.(Bosch nie da nic).. Dlatego kupno tego typu narzędzi zalecam w sklepach stacjonarnych....
Bosch nie da nic??? Jak kupujesz narzedzie w sklepie internetowym masz taka sama gwarancje na boscha jak w kazdym innym stacjonarnym sklepie

G
Fred postrach kotów 2011-03-09 23:27

Re: Jaka młotowiertarka do domu

"jakby mi się udało urwać ze 200 pln na innej maszynie, która poradzi sobie z żelbetem na własny użytek to bym był bardzo rad, bo finanse są szczupłe"

A o jakiej maszynie myślisz taniej o 200 PLN ?

G
Fred postrach kotów 2011-03-09 23:40

Re: Jaka młotowiertarka do domu

I jeszcze jedna ważna sprawa.
Co dla Ciebie oznacza lekka praca domowa? Napisz konkretnie, co masz na myśli.
Bo ja kiedyś też wykonywałem „lekkie” prace domowe:)




……………………………………………………………………………………….
Anty fan wiercenia i kucia a jeśli już trzeba, to z wielką niechęcią:)

G
JK. 2011-03-10 00:39

Re: Jaka młotowiertarka do domu

stahu - to proste, bosch nigdy nie przyjmnie ci reklamacji jesli dowód zakupu, nie pochodzi od autoryzowanego Dealera. Z Einhellem jest ciut inaczej, często przyjmuje jeśli pochodzi on z polskiej dystrybucji a nie jest to sklep dealerski.. Choć zaznaczam że jest to ryzyko, że ktos się może doczepić w serwisie... ale naprawdę tam znacznie mniej zwracają uwagę na takie rzeczy. Chodzi o to że internecie jest duzo sklepów, które nie są takimi autoryzowanymi dealerami.

Pkt 2 gwarancji Einhella:
Posiadając wyłącznie dowód zakupu, ale numer partii z naklejki znamionowej urządzenia znajduje się na www.einhell.pl można zrealizować roszczenie gwarancyjne w Einhell Polska w ciągu 12 miesięcy od daty dowodu zakupu. W takim przypadku, czyli braku karty gwarancyjnej wydanej przez Einhell Polska roszczenie będzie realizowane tylko w przypadku sprzedaży detalicznej, jeżeli użytkownik ma oryginał paragonu. W przypadku zakupów na fakturę VAT, oraz gdy istnieje uzasadnione podejrzenie, że towar nie był użytkowany zgodnie z przeznaczeniem, firma Einhell Polska zastrzega sobie prawo do odrzucenia roszczenia gwarancyjnego.

I częśc pkt 3.
....Jest możliwe, że dla niektórych towarów lub serii zakupionych na terenie RP, ale nie sprowadzonych do Polski poprzez oficjalnego importera, lub towarów, które zostały sprzedane przez Einhell Polska przed rokiem 2008, nie będzie możliwości przedłużenia gwarancji producenta do 24 miesięcy od daty zakupu. W przypadku tych towarów zastosowania mają przepisy o rękojmi. Szczegółowa informacja o towarach i seriach objętych rozszerzoną gwarancją jest dostępna na stronie www.einhell.pl.

- Więc jest pewna furtka, że mając dowód zakupu(polski) od nieautoryzowanego dealera Einhell jest w satanie udzielić do 12miesięcy gwarancji - choc jak zaznaczam radzę unikac kupowania taniej einhella bez Karty gwarancyjnej Einhell Polska. Bo taki towar zgodnie z prawem powinien być serwisowany w kraju dystrybutora(na tabliczce znamionowej jest kod Kraju dystrybutora PL)
24 miesięczna gwarancja tyczy się tylko oficjalnych dystrybutorów einhella przy dowodzie zakupu i karcie gwarancyjnej wydanej przez Einhell Polska.

1 2