Husqvarna kontra Stihl

Do ostatniej strony »
G
Mirek 2009-03-13 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Witam, może trafiłem na niewłaściwe forum ale może ktoś mi pomoże, mam pilarke prod.radzieckiej TAJGA ma obecnie 16 lat i chodziła ok, ostatnio miałem problem z paleniem pokręciłem troche śrubkami od regulacji i teraz niemoge ustawić obrotów, przyczyną tego ,że niechciała palić był pęknięty wężyk doprowadzający paliwo do gażnika jedna śrubka oznaczona jest x, a druga P, może ktos orientuje się ile obrotów trzeba wykręcić te śrubki?

G
Wojtek 2009-03-16 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Najlepiej by było wkręcić dokładnie tyle ile wykręciłeś prawda? Niestety musisz iść do serwisu bo tak na czuja to nikt Ci nie powie ani w przeliczeniu na obroty ani na milimetry bo skąd ma wiedzieć ile wykręciłeś jak sam nie wiesz?

G
Paweł 2009-03-16 00:00

Do Mirek.

Jak napisałem,tak i jest zaczynaliśmy od ruskich a więć coś zostało:)).
Masz tam 3 śruby tą na samej górze wkręć maksymalnie, w prawo ta śruba jest od wolnych obrotów,jak łańcuch Ci będzie chodził na "wolnych" obrotach,to będziesz ją stopniowo odkręcał.
Tą po lewej nie pamiętam oznaczenia wkręć do samego końca a potem odkręć pełne 2 obroty.
Tą po prawo wkręć do końca a potem odkręć 1/4 obrotu.
Na tych ustawieniach powinna zapalić.
Jak nie będzie chciała podlej jakąś strzykawką paliwa do gaźnika.
Jeśli Ci zapali odkręcaj stopniowo lewą śrubę aż będzie wchodzić na obroty.
Odkręcając prawą śrubę zmniejszasz obroty maksymalnie-piła nie powinna "wyć" :)).
Ale podejrzewam,że nie kręciłeś bez powodu,a więc pierwsza rzecz odkręć tłumik i zobacz jak wyglądą tłok,jak porysowany odpuść sobie tym bardziej że to Tajga :).
Wtedy pozostaje szukać nowego nabytku.
Pozdrawiam

G
Paweł 2009-03-16 00:00

Aha Mirek

Sory przeczytałem pobieżnie-nie odkręcaj tłumika :))
Na tych podanych przeze mnie ustawieniach powinna "zagadać":)
I niech ta stara poczciwa aczkolwiek przyciężkawa Tajgowina śmiga Ci następne 16 lat :))
Raz jeszcze pozdrawiam.

G
mirek 2009-03-20 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Dzięki,pokręciłem trochę i udało się chodzi, ale jeszcze troszke musze dopracować bo niema maksymalnych obrotów na pełnym gazie ale myśle sobie poradze.....PS.ta śrubka u góry pomogła po pokręceniu nią.Dzięki

G
Paweł 2009-03-20 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Żeby uzyskać większe maksymalne obroty wkręcaj tą po prawo.
Ale żebyś nie przeholował.
Pozdrawiam

G
Jarek R. 2009-03-23 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Witam wszystkich.
Moje pytanie dotyczy konkretnego modelu pilarki. Po wielu godzinach analizy co do kupna takowego sprzętu wybrałem firmę Husqvarna. Zastanawim sie nad dwoma modelami:
440 - 2,4 KM ok 1200 zł
445 - 2,8 KM ok 1500 zł.
Moje potrzeby to przygotowanie drewna (twardego) do kominka rocznie 20m plus jeszcze mały sad. Prooszę o porade czy warto dopłacić i mieć trochę więcej koni czy ta mniejsza spokojnie mi wystarczy?

G
Marek 2009-03-27 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Witam serdecznie wszystkich !.
Szkoda kruszyć kopie w bezsensownym sporze gdyż tak jedna jak i druga firma robi solidny sprzęt,natomiast cała sprawa którą kupić rozbija się o aspekt uwaga klimatu w którym mają pracować piły(inne maszyny też).
Sthil króluje bezapelacyjnie w ciepłym klimacie natomiast im dalej na północ władzę przejmuje Husqvarna.
Dokonując wyboru należy uwzględnić okres w którym będziemy głównie eksploatowali urządzenie oraz średnie temperatury
w tym czasie.
Ja mieszkam na północy województwa zachodniopomorskiego,
piłę użytkuję głównie w okresie styczeń-luty przy temperaturze +2 do -18 ,zdarzają się i to nader często w tym okresie również opady ulewnego deszu czy śnieżyce,drzewo które pozyskuję to głównie dąb,buk,jesion
do tego często to leżące złamane formy a więc zapiaszczone.
Do w/w prac używam od 1998 roku piły Husqvarna 55 i jak do tej pory poza zmianą amortyzatorów żadnych napraw czy problemów.Jest to po prawdzie taki koń roboczy.
Reasumując jak bym mieszkał na południu europy to z całą pewnością Sthil,natomiast mieszkam w Polsce gdzie klimat przez 7-dem miesięcy jest raczej surowy i chłodny a więc
bez wachania Husqvarna.
Kończąc proszę również wziąść pod uwagę iż wypowiadam swoją opinię opartą o sprzęt produkowany ładnych parę lat temu a niestety jakość spada co widać choćby po H55 produkowanych w Brazyli !!,to nie piła a wręcz żenada,więc jeżeli to tylko Made in Sveden.
Pozdrawiam.

G
MIrek 2009-03-28 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

To znowu Ja i moja "TAJGA" po usunięciu problemu który opisałem wyżej pociołem 6m/3 buka i problem, piła weszła na większe obroty i zgasła, kręcenie śrubkami w gażniku niewiele daje pyknie 2-3 razy i gaśnie.Po wykręceniu świecy jest ładna iskra tylko jek fajka (sama) leży przy obudowie jakieś 3mm to iskra przeskakuje z fajki na obudowe fajka ma przebicie bo kopie,moje pytanie czy fajka powinna kopaćmoże to być przyczeną że niechce palić?

G
Paweł 2009-03-31 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Nie iskra nie powinna przeskakiwać.
Wymień fajkę,to koszt ok.5zł.(pasuje od wiekszości pił)
Pozdrawiam

G
jarek 2009-04-11 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Pracuje w lesie zawodowo miałem już pare pił ,obecnie posiadam 2 piły jedną stihl ms361 (4,6K.M.) a drugą husqvarny 339 (2,4K.M.) i niemoge powiedzieć nic złego o żadnej z tych obecnych . Wcześniej miałem 2 husq... i 1 stihla w husq... jednej padł mi gaźnik krutko po kupnie w modelu (h357) na gwarancji uznali wymienili potem drugi raz po gwarancji zapłaciłem druga bez awari husq... stihl tez bez awari (026) teść i ojciec mają małe modele stihl (ms230) i (ms180) narazie nie słyszałem żeby mieli problemy odpukać ja zamieżam kupic dużą piłe jaką firme jeszcze nie wiem ale albo husq...(395) lub stihl (ms660) nie sugeruje nikomu tą czy tą bo obie marki robią dobry sprzęt. ps. tylko żeby dostać gaźniki do husq... szweckie a nie ze wschodu.

G
Nikoś 2009-04-12 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

HUSQVARNA 395-6,6km i STIHL MS660-7,1km to już są pilarki dla najbardziej wymagających, wysoki momęt obrotowy i wysoka moc już w połowie swoich obrotów, są twarde i wytrzymałe w karzdych warunkach. Pozdrawiam

G
metron 2009-04-21 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

A Husqvarna w ogóle robi coś na wschodzie?

G
Donald 2009-04-30 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Nic nie robi i nie robiła, ktoś puścił plotę i tyle.

G
zibi 2009-05-09 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

i tu nie masz racji,stihl ms230lub 250 ma oslone walu z odlewu,a karter to w tym przypadku nazywa sie zbiornik paliwa i olejy ijest z plastiku

1 ... 6 7 8 ... 27