Husqvarna kontra Stihl

Do ostatniej strony »
G
piotr-stihl 2007-10-27 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

no tak -malo uzywam amatorow chc mam ms250 i to jest model miedzy cena a jakoscia - natomiast dzisiaj bylem deko rozczarowany moim nowym nabytkiem - ms 880 -w Poznaniu cos zle skompletowali [ chodzi o albo błąd albo nie wiem co poniewaz dolozyli do maszynki prowadnice bez zebatki czolowej jedynie slizgowa co do ktorej mam BARDZO duzo zastrzezen - toz to przezytek a tu nowe dali i to do pilarki na dotarciu jakby nie mozna bylo dac krotszej [ dali 90 cm ] - brak dobrych fachowcow w tarnowie podgornym czy co nie wspomne o innych potknieciach CENTRALI - powoli zaczynam byc rozczarowany - to nie to co 5-10 lat temu ps moja poprzednia maszyna - [ stara nazwa ] stihl 064 chodzila 10 lat w BARDZO ekstremalnych warunkach , dbane w niej jedynie o filtr pow, i olej do paliwa - reszta jako tako pozdrawiam i zycze dobrych wyborow piotr

G
piotr-stihl 2007-10-27 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

co do husqvarny to nia prawie nie pracowalem ale PARE lat wstecz pracowalem np, ps 190 , dolpina [ na licencji husqvarny ] a ostatnio wiem ze sa rozne opinie na temat 1 pierscionka w husqv a 2 w stilu? piotr

G
drwal 2007-10-31 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

I taka jest podstawowa przewaga stihla nad husqvarną dużo solidniejsze i trwalsze wykonanie we wszystkich modelach pilarek dwa pierścienie tłokowe i metalowe silniki.
pozdrawiam

G
seba 2007-11-03 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

witam serdecznie! kupiłem wczoraj H 137e, była promocja 849zł, kupiłem do potrzeb działki na wsi tj. muszę oczyścić ją z drzew,ok30-40cm średnicy, krzaki itd. ta maszyna to 2.2kM, czy to za słaba maszyna jak do takich prac? (jeszcze mam do pielęgnacji mały ogród drzewek owocowych, i pewnie coś na opał też będę w swoim lasku ciachał). pracowałem do tej pory Partnerem 351 (w/g opisu słabszy od H137e) i jakoś sobie radził a ponoć H137e to już galanta różnica( nawet sam łańcuch, jak widzę w opisie). oddać to i kupić coś mocniejszego? czekam na odpowiedzi. nie ciachałem jeszcze tą H137e, ale wygląda na solidną. (Hqv kupiłem instynktownie bo wydaje mi sie że Sthil jest przereklamowany jak Fiat czy Renault) ;)))

G
pawel 2007-11-03 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

no i dobrze zrobiłeś !!! miłej i owocnej pracy. pozdro.

G
Seba 2007-11-03 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

na a panie kolego czy to nie za słaba moc 2,2kM? wystarczy i mi na takie tam co weekendowe prace ogrodowo-leśno-przydomowe? może trochę mała prowadnica? jaką największą można zamontowaś do H137e?

G
seba 2007-11-05 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

no i po kłopocie zamieniłem h137 na h142 (większa prowadnica 15" a nie 13" i moc 2,6kM a nie 2,2 a różnica to raptem 839zł-1199 ( zakup prowadnicy 15" do 137 bo standard to 13" to ok. 120zł więc tak sobie pomyślałem ze te 0.4kM warte jest parę złotych więcej)ps. nie wiem czy bedzie róznica ale tak zadecydowałem i jestem zadowolony jutro test na żywca (jak nie będzie padało) :))) pozdrawiam wszystkich i Sthilowców i Husqvarnowców,
jak patrzyłem to 23 Sthila (dopiero 25 daje dobry łańcuch) ma dość mały łańcuch tj. podziałka małą a HQV-na daje od początku większą podziałkę. wybralem jak wybrałem i jestem zadowolony a to najważniejsze (jutro testy- zobaczymy) Pozdro.

G
Seba 2007-11-06 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

uffff i testowałam dziś sprzęt H142 (tylko 2h bo opady deszczu ze śniegiem tak sie nasiliły ze buty mi przemiękły i za kołnierzem miałem mokro) ten łańcuch .325" rewelacja!!! idzie jak trajzega po kartongipsie! ;))), 2.6kM wystarczająco do cięcia nawet drzewka 40cm. chwilka i drzewko pada ja słoń trafiony armatą! rewelka! myśle że grubszych ciął nie będę, a jeśli nawet to myślę ze sobie maszynka poradzi. ciąłem pilarka o łańcuchu 3/8 (Partner 351 1.8kM) i dzień do nocy, Husqvarana pożarła pienek jak ta lala, a Partnerek wcześniej trochę sie męczył (nie do końca to wina mocy, że jest słabszy ale poniekąd też trochę) łańcuch 3/8 wybiera drobno a .325 ciacha że cho cho,. jestem bardzo zadowolony z H142. rewelka! i myślę ze ten sprzęt wystarczy mi do moich potrzeb a i jakieś duże drzewko jak będzie trzeba to się ciachnie bez kłopotów.
Reasumując:
sthil z tego co wiem w sprzętach takiej klasy tj. chyba do modelu MS230 daje łańcuch Piko-friko czy jakoś tam, to jest 3/8" a piła kosztuje galancie więcej niż 1200zł (ok.1380zł) a moc ta sama co w H142 więc biorąc pod uwagę że klasa sprzetu ta sama obie firmy to super sprzęt, to wybrałem husqvarne i jestem zadowolony, i zakładam ze mniej sie zmęczę cięciem H142 niż MS230 (ten łańcuch). nie mówię ze sthil jest gorszy, tylko ze mi bardziej spasowała H142 i tyle! pozdrawiam serdecznie.

G
s 2007-11-06 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

a jeszcze jedno w/g producentów:
S ms230: http://www.stihl.pl/frames.php?section=main "> http://www.stihl.pl/frames.php?section=main
dopiero model ms270 daje łańcuch .325" http://www.stihl.pl/frames.php?section=main "> http://www.stihl.pl/frames.php?section=main
a to już 3,5kM i cena 1900zł i sprzęt potęga
H 142: http://www.husqvarna.pl/
a za 1900zł mamy w Hqv model 455-e 3,5kM (wypas)
Pozdrawiam i do zobaczenia za wycince ;)))

G
Kuba 2007-11-10 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Ku ścisłości koledzy z tymi łańcuchami to niby wiecie, że dzwoni ale nie bardzo wiecie w którym kościele. Za długo by pisać o rodzajach łańcuchów, ale sama podziałka w łańcuchu o niczym nie mówi - łańcuch ,325" może mieć 3 grubości ogniwa prowadzącego 1,3 - 1,5 - 1,6 do tego dochodzą najpopularniejsze 3 różne kształty zębów tnących, co daje nam w różnych kombinacjach kilka różnych łańcuchów. W związku z tym porównywanie łańcucha ,325" w HUSQVARNIE 142 (drobny łańcuszek z okrągłym ząbkiem i króciutką półką tnącą) i w STIHLU 270 (bardzo agresywny gruby łańcuch ) jest bez sensu. Podobnie sytuacja wygląda z łańcuchami o podziałce 3/8.
Pozdrawiam

G
jkl 2007-12-09 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

uffff i testowałam dziś sprzęt H142 (tylko 2h bo opady deszczu ze śniegiem tak sie nasiliły ze buty mi przemiękły i za kołnierzem miałem mokro) ten łańcuch .325 rewelacja!!! idzie jak trajzega po kartongipsie! ;))), 2.6kM wystarczająco do cięcia nawet drzewka 40cm. chwilka i drzewko pada ja słoń trafiony armatą! rewelka! myśle że grubszych ciął nie będę, a jeśli nawet to myślę ze sobie maszynka poradzi. ciąłem pilarka o łańcuchu 3/8 (Partner 351 1.8kM) i dzień do nocy, Husqvarana pożarła pienek jak ta lala, a Partnerek wcześniej trochę sie męczył (nie do końca to wina mocy, że jest słabszy ale poniekąd też trochę) łańcuch 3/8 wybiera drobno a .325 ciacha że cho cho,. jestem bardzo zadowolony z H142. rewelka! i myślę ze ten sprzęt wystarczy mi do moich potrzeb a i jakieś duże drzewko jak będzie trzeba to się ciachnie bez kłopotów.
Reasumując:
sthil z tego co wiem w sprzętach takiej klasy tj. chyba do modelu MS230 daje łańcuch Piko-friko czy jakoś tam, to jest 3/8 a piła kosztuje galancie więcej niż 1200zł (ok.1380zł) a moc ta sama co w H142 więc biorąc pod uwagę że klasa sprzetu ta sama obie firmy to super sprzęt, to wybrałem husqvarne i jestem zadowolony, i zakładam ze mniej sie zmęczę cięciem H142 niż MS230 (ten łańcuch). nie mówię ze sthil jest gorszy, tylko ze mi bardziej spasowała H142 i tyle! pozdrawiam serdecznie.
137 i 142 to pilarki typowo amatorskie, u stihla to rowniez seria "1" (170 i 180) natomiast odpowiednikiem 230 stihla jest 340 HSQ

G
majtek1982 2007-12-12 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

cesc obydwie firmy robia dobre pilarki.ale husqvarna 55 to model pol profesionalny ma aluminiowy karter i doza moc 3,4km wazy tez wiecej o jakies 1 kilo.jezeli chodzi o ms 025 jest ok ja man 6 lat 023 i niepoeie ze jest to rewelacja wynienialem mamdrany w gazniku i uszczelniacze.po nowyn roku planuje zakup nowej pilarki i bedzie to husqvarna 350 kup husqvarne!

G
daniel 2007-12-14 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

ja mam dolmara ps-390 a stihl kupił dolmara i jestem przekonany że stihl jest lepszy tnołem drzewa o średnicy 70 cm a pojemność skokowa to 40cm3 na początku też myślałem że husqvarna jest lepsza ale przekonałem się do stihla nic od 2 lat nie wymieniałem jakos huaqvarna nigdy sie nie reklamowała a teraz zaczyna.Cekawe???

G
daniel 2007-12-14 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

poprostu to jest wymiana marek tak jak z autami u nas toyoty i mazdy a u nich mercedesy cz bmw tak jest na całym świecie konkurencja stihla i husqvarny jak się szanuje to bendzie chodzić

G
wit 2008-01-11 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

czesc koledzy.zamierzam kupic pilarke. wacham sie miedzy stihl-em ms260 a husqvarna 346xp.co mi polecacie.prosze o szczere informacje

1 ... 2 3 4 ... 27