Husqvarna kontra Stihl

Do ostatniej strony »
G
Gość 2014-06-29 12:15

Re: Husqvarna kontra Stihl

Posiadam pilarkę model ms 230 od 15 lat. Wymiana prowadnicy, i łańcucha co dwa lata i raz sprzęgło bodajże 4 lata temu. Ta piła będzie przechodzić z dziada pradziada;D Niesamowita maszyna Rok w Rok pracuje w lasie robiąc ok. 25-35m3 drzewa(głównie sosny ale zdarza się akacja, i nieraz jakiś suchy dąb.Kłody sa Zazwyczaj średnicy od 20 do 50cm )i potem oczywiście tniemy je na klocki. Kupił ją mój ojciec teraz używam jej ja. Full gwiazdek dla tego modelu Pozdro wszystkim.

G
Michał 2014-07-02 19:31

Re: Husqvarna kontra Stihl

Pracuje w lesie zawodowo od 15 lat. przerabiałem obie marki i tak hq ma (miało) zewnętrzne smarowanie zębatki prowadnicy co powodowało że przez otwór dostawał się brud i szybciej padała... miała też inne rozwiązanie sprzęgła od s. można zdjąć łańcuch z prowadnicą bez potrzeby zdejmowania kosza sprzęgła. Ogólnie dobra pilarka jednak s miał lepszy stosunek mocy do masy więc zmieniłem firmę. Używałem ms 260 chyba z 10 zajechałem ogólnie dobra pilarka ale nie do lasu. Zbyt mała moc. po roku intensywnej pracy (około 400 m3 miesięcznie, plus jakieś cięcie na opał) padał silnik. tzn chodził jednak wymagał kapitalnego remontu. Teraz mam 361 i to jest to 3 lata i jakieś tam drobnostki. raz się tłumik przepalił (chyba wystarczająca rekomendacja o przepracowanym czasie). co do pił na hq się nie znam nie wypowiadam się, a co do s to lepiej wziąć ms230 o ile jeszcze złapiecie taką bo ma takie same podzespoły co ms 250 tylko mniejsza moc co wpływa na żywotność. Niekoniecznie mocna pilarka to dobry wybór bo nie kupuje się tego na chwilę, na rok tylko na lata. Łańcuch najlepiej ostrzyć pilnikiem co wypalony zbiornik, uzupełnić od razu olej nawet jak jest ( prowadnica pożyje dłużej) po kilku ostrzeniach zweryfikować długość ograniczników. takie coś co jest przed zębem który ostrzysz można spiłować tylko ostrożnie bo jak dużo dacie to piła stanie w drzewie. Jak jest dobrze po ostrzona to idzie bez docisku tzn kładziesz piłę na drzewo i po dodaniu gazu piła sama się zagłębi. Przy zakupie piły zobaczcie czy "grzebień" (metalowa zębatka przykręcona do korpusu obok łańcucha) ostatni ząbek powinien wystawać powinien wystawać poniżej lini łańcucha co ułatwi pracę"(daję podporę i ułatwia zaparcie o drzewo). Nie patrzcie na długość łańcucha czy tam prowadnicy to nie ma sensu bo lepiej krótka prowadnica wtedy pilarka mniej odczuwa pracę i ułatwia ją np ms 181 ma 40cm i chyba 2km ja mam ms 361 ma 4.6 km i mam 37 cm (oregon bo stihl ostatni miał bubel tzn mój diler) więc tym się nie sugerujcie. Łańcuchy dzieli się na 4 podziałki: 3/8" (niski) 0.325, 3/8" i 0,404 te dwa ostatnie to do mocnych pilarek. mhm prowadnice: ważna jest ilość zębów zębatki na końcu w s stihlu są 2 ( nie wiem jak w mniejszych modelach) 10 i 11 gwiazdowa różnią się tym że ta pierwsza ma mniejszą skłonność do odbić a ta druga ułatwia szybsze cięcie (to akurat sprawdziłem) są też różne modele, oznacza się je kodami np "LA" itp. prowadnice się różnią się wtedy specyfikacją np. ilość ząbków w główce, liczba nitów w główce (niby nic a jak miałem na 6 nitów przechodziła tyle co 3 z 4). mhm amortyzatory są lepsze sprężynowe ale przy przy pocięciu około 30 m3 rocznie nie robi to różnicy. Jak sprawdzić piłę czyli silnik? piłę należy przytrzymać tylko za sznurek zapłonu, nie powinna opaść jak opadnie to sory ale silnik już swoje przechodził i możecie już liczyć się z remontem. można ją jeszcze pracować ale natracicie nerwów przy zapalaniu i pracy( nie ten stopień sprężania, mniejsza moc). to chyba wszystko w racie pytań pytajcie postaram się odpowiedzieć.

G
Tomek 2015-02-03 20:47

Re: Husqvarna kontra Stihl

pilarka husqvarna 550 XP - ponoć narzędzie dla profesjonalistów za niemałe pieniądze bo około 2700 PLN, niestety okazała się totalną chińszczyzną. przy amatorskim użytkowaniu po roku czasu miała przepracowane 100 godzin, przestała działać - w serwisie okazało się, że do wymiany jest kompletny gaźnik+ uszczelka pod cylindrem+ pierścień na tłoku.
gwarancji nie uznano. koszt naprawy 600 zł. mam jeszcze 450 e-series też szkoda pisać na ten temat, więcej info na temat pilarek husqvarna na email: tomaszswitaj@gmail.com

G
gość 2015-04-15 18:25

Re: Husqvarna kontra Stihl

witam,
mam do sprzedania fabrycznie nową nie używana pilarkę spalinową mcculloch o mocy 3 km gwarancja 2 lata cena w sklepie 1798 zł sprzedam za 1200 zł

G
kowal 2015-10-23 11:51

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
michał34 2016-01-20 19:05

Re: Husqvarna kontra Stihl

PANOWIE POWIEM WAM TYLE OBIE MARKI OK ZALEZY JAKI MODEL PILARKI SIE WYBIERZE I DO CZEGO POSIADAM STIHL MS250 I MS 260 Z TYM ZE MS260 OSZCZEDZAM A TYRAM OSTRO 250 JUZ 9 LAT I POWIEM TAK MIESZANKA ZAWSZE SWIEZA PROPORCJA 1;40 OSTRY LANCUCH I DUZO WYOBRAZNI O PRACY TO JEST SUKCES NA PRAWIE KAZDA PILARKE I CALY INNY SPRZET JEZELI KTOS UZYTKUJE PILARKE ZGODNIE Z JEJ PRZEZNACZENIEM I MOZLIWOSCIAMI TO BEDZIE PRACOWAC OK WIADOMO ZDAZA SIE JAKIS NIEWYPAL BYWA POWIEM TYLE NA STIHLA NIE NAZEKAM ZNAJOMY MA HUSQVARNE 351 I TEZ JEST MEGA ZADOWOLONY TEZ MA SWOJ LASEK I POZYSKUJE TROSZKE OPALU PILARKA DAJE RADE BEZ AWARI POZDRAWIAM PILARZY I PSEUDO PILRZY PRACUJCIE BEZAWARYJNIE I BEZPIECZNIE

G
Peters 2016-03-11 18:51

Re: Husqvarna kontra Stihl

Ja polecilbym bym Hitachi Cs40em . Uzywam stihli i Husq i musze powiedziec ze ta pilarka od Hitachi daje naprawde rade kosztowala na nasze okolo 1300 zł bo nie kupilem jej w Polsce .Chcąc kupic stihla albo husq o tej mocy trzeba dac ponad 2000 tys .

Załączniki

G
Mir 2016-04-07 22:26

Re: Husqvarna kontra Stihl

Mam wrażenie, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z naprawdę ważnej rzeczy.. mianowicie, po za tym, że pilarki marketowe prócz wielokrotnie krótszej żywotności nie mają przede wszystkim serwisu... Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne w serwisach H i S to podstawa... Kupując piłę w markecie zapomnij o częściach do niej w przyszłym roku .. nie ma szans. Jeśli kupisz np Stihla, a za 10 lat padnie Ci np bęben sprzęgła, czy np gaźnik, idziesz do dealera i masz. Każda część jest dostępna po wielu latach. Kupujesz gwarancję na lata, i spokój, że w każdej awarii nawet po kilku latach serwis Ci pomoże.... Bo market po roku zapomni, że wogole taki sprzęt miał.....

G
Patryk 2016-11-27 11:21

Re: Husqvarna kontra Stihl

To nieprawda ja mam stihla 023 i hodzi jak rakieta wymienilem wszystko i poprostu bomba.Muj wujek kupil huskwarna i wlepil w nia tyle pieniedzy ze kupil by dobrego stihla.

G
Patryk 2016-11-29 21:36

Re: Husqvarna kontra Stihl

Ja już zrobiłem swoją 023 piękna maszyna. A jak nią rznołem drzewo to idzie jak przecinak polecam.

G
amator 2017-03-10 21:45

Re: Husqvarna kontra Stihl

Mam HQ 340 ale w firmie mamy Sila 260 .Moim zdaniem obie są dobre ale jeśli chodzi o cięcie drzewa to Stihl jest słabszy . Może dla tego że łańcuch jest drobniejszy. W mojej "szwedziance "wysiadło łożysko po chyba trzech latach.Pewnie to moja wina bo ją chyba przegrzałem.Teraz mija już chyba 14 rok i nadal działa bez zarzutu a muszę dodać że trochę tych drzew pociołem.Warunek to trzeba trochę dbać tzn olej,paliwo,czyszczenie i chyba najważniejsze to łańcuch który musi być dobrze naostrzony.W Stilu ciągle się coś psuje a mamy w firmie kilka sztuk używanych, przeważnie do wycinki krzaków. Faktem jest że używają tych pilarek często ludzie ,delikatnie nazywając,mało roztropni. Nie zmienia to faktu że problemy są,przeważnie z gaźnikiem i tłokiem no i trzeba dokupować często filtr powietrza. Nie wiem ile wytrzymała by Husqvarna przy takim użytkowaniu jak Stihl ale jako użytkownik szwedzkiej maszynki wiem że wybrałem dobrze.

G
krzysiek 2018-01-23 22:44

Re: Husqvarna kontra Stihl

Ja mam w firmie i husqvarne i stihla a niedawno kupiłem japońska shindaiwe , pracuje nie trzeba do niej zaglądać myślę że jest najlepsza z nich.

G
Magister 2018-02-15 23:36

Re: Husqvarna kontra Stihl

O, czym ta dyskusja. Stihl 034AV made in West Germany w tym roku mija jej 30 lat. Żadnych wycieków, zero problemów od nowości. Nie wiem, czy te nowe tyle wytrzymają.

G
Waldi 2019-01-25 16:00

Re: Husqvarna kontra Stihl

Dawid, Ty idź do szkoły (jak późno to do wieczorowej) i naucz się pisać po polsku.
To wstyd robić takie "byki".
Pozdrawiam,

G
B52 2019-07-10 17:54

Re: Husqvarna kontra Stihl

S= dwa pierścienie na tłoko H- jeden pierścień na tłoko

1 ... 25 26 27