Hitachi czy Makita?

Do ostatniej strony »
G
Irkos 2007-02-11 00:00

Hitachi czy Makita?

Potrzebuję wiertarki akumulatorowej. Po lekturze tego forum wybór zawęził się do 2 modeli: HITACHI DS12DVF3 i MAKITA 6270 DWAE. Parametry zbliżone, chociaż hitachi ma większy moment obrotowy 26 Nm, a makita 22 Nm. Za to makita ma 2 lata gwarancji. Nie wiem jak z ich awaryjnością. Które z tych dwóch narzędzi byście polecili?

G
los Sandalos 2007-02-11 00:00

Re:Hitachi czy Makita?

Na 100% makita - bardzo poszła z jakośćią do przodu - wiem z bardzo wiarygodnego źródła.

G
Rafał M. 2007-02-15 00:00

Re:Hitachi czy Makita?

Bierz Hitachi. Trwałość mają podobną,Makita ma w wyposażeniu latarkę. Jest mocniejsza, obudowa prawie całą powleczona gumą (wytrzymuje upadki z większej wysokości). Poza tym hitachi można kupić za 380-400 zł, za makitę trzeba dać 100-150 zł więcej

G
los Sandalos 2007-02-15 00:00

Re:Hitachi czy Makita?

Słyszałem niepochlebne opinie na temat awaryjności hitachi - co prawda nie konkretnie o wkrętarkach ale coś jest na rzeczy.

G
Rafał M. 2007-02-17 00:00

Re:Hitachi czy Makita?

A od kogo słyszałeś? Kolega ma sklep z elektronarzędziami, sprzedaje głównie makitę, ale ma też hitachi, de walta, metabo Jak pytałem się go co lepsze to powiedział, że to co tańsze bo jakość podobna. Ja kupiłem hitachi. Jak nie ma różnicy to po co przepłacać :-)

G
los Sandalos 2007-02-17 00:00

Re:Hitachi czy Makita?

Mam przypadkiem w rodzinie właściciela dużego sklepu serwisu (kiedyś autoryzowany gwarancyjny Boscha) "przewalającego" duże ilości sprzętu i serwisującego go. Myślę więc, że opinia takiej osoby jest mocno miarodajna.

G
kryn 2007-02-19 00:00

Re:Hitachi czy Makita?

Kupiłem wkrętarkę hitachi jakieś dwa miesiące temu, do pracy z płytami gk, w pierwszy dzień użytkowania wieszałem regipsy na rusztowaniu około 6 metrów nad posadzką(beton) i przez przypadek wysunęła mi się z pasa. Po uderzeniu rozpadła się na dwie części, myślałem że pękła, okazało się że to tylko bateria się wypięła w momencie upadku, po wciśnięciu jej na miejsce okazało się że aku działa normalnie, to jast naprawdę profesjonalne narzędzie polecam, ładuje się pół godziny, jest mocna i cena jest przystępna(ja kupiłem na allegro za 350zł), makity nie miałem(trzymałem tylko w ręce- hitachi lepiej mi leżała)na pewno też jest dobra ale czy lepsza wątpię

G
mrox 2007-02-19 00:00

Re:Hitachi czy Makita?

hmm. nie wiem dlaczego sadzisz ze makita ma 2 lata gwarancji, ale z tego co wiem to profesionalne narzedzia maja roczna gwarancje.

G
zeno 2007-02-19 00:00

Re:Hitachi czy Makita?

Jak się kupuje Makitę na paragon to gwarancja jest na 2 lata, na fakturę jest 1 rok gwarancji.

G
jarlatan 2007-02-22 00:00

Re:Hitachi czy Makita?

luuuudzie pracuje w serwisie gwarancyjnym hitachi ,nowe typy młotków DH40MR z powodu tragicznej jakości metalu zastosowanego w częściach sypie się zaraz po okresie gwarancyjnym ,czyli po dwóch latach koszt naprawy jest nie opłacalny (złom) (uchwyt narzędzia i cylinder)-i finito

G
piort 2010-01-27 16:59

Re:Hitachi czy Makita?

Witam kupilem zestaw narzedzi z USA ale nie mam instrukcj obsubi czy ktos moze mi wyslac instrukcie odnosnie ladowania baterii bo mam problem z ladowaniem

G
Maariusz 2010-01-28 09:19

Re:Hitachi czy Makita?

Mam ten model wkrętarki Makita i jestem bardzo zadowolony. Akumulatory są super. Na wydziale gdzie pracowałem była wkrętarka Hitachi i ostatnio słyszałem, że kupowali do niej nowe akumulatory. Dekarz, który przerabiał mi w tamtym roku dach też ma Makitę

G
Gall_Anonim 2012-03-17 21:52

Re: Hitachi czy Makita?

Witam Panów.. Makity nie używałem i niemiałem okazji pracować na niej ale z kolei kupiłem kilka miesięcy temu ten model Hitachi i jestem z niego zadowolony. Co prawda niema blokady wrzeciona i uchwyt mógłby być 13 mm a nie tylko 10 ale reszta jest bez zarzutu.. A propo gwarancji. Niewiem jak Makita ale Hitachi ma rzeczywiście rok gwarancji ale za to reklamacja z tytułu niezgodności towaru z umową jest już bezwzględnie na 2 lata, niezależnie jaki to sprzęt:) Jeśli ktoś miałby wątpliwości to polecam Kodeks Cywilny;) Pozdro

G
anban 2012-04-03 14:40

Re: Hitachi czy Makita?

Jak kupujesz na fakturę niestety działa to na innych zasadach, rękojmia na rynku b2b nie obowiązuje. Radzę poczytać trochę w necie na ten temat trochę.

G
JK. 2012-04-03 15:57

Re: Hitachi czy Makita?

No właśnie. "Uwielbiam" takich znawców, którzy coś czytali ale nie do końca.....Makita daje dwa lata na paragon i rok na fakturę(firma). Hitachi natomiast w obu przypadkach daje tylko ROK gwarancji, owszem mamy teoretycznie dwa lata czy paragonie jako "niezgodność towaru z umową" ale jest to czysta teoria. Ponieważ zgłoszenie reklamacyjne po roku czasu jako niezgodność towaru z umową, jest w zasadzie w 100% odrzucane. BO niezgodność towaru występuje tylko wtedy gdy kupowaliśmy towar który od razu miał wadę. A skoro przez rok tej wady nie posiadał, niezgodność według prawa nie występuje. Wystarczy zwykłe pytanie serwisanta: Czy wkrętarka była sprawna przez rok? - jeśli odpowiemy że tak, jest po sprawie, jeśli odpowiemy nie, też jest po sprawie bo jeśli była niesprawna, to po roku czasu nie możemy już tego zgłosić. BO skoro była niesprawna trzeba było ją od razu reklamować a nie czekać;).
Reasumując Hitachi oferuje jednak gorszę gwarancję od Makity.
Kupując na fakture vat, hitachi ma rok gwarancji lub rok rękojmi, która jest jeszcze mniej przydatna niż niezgodność towaru z umową. Niezgodność NIE występuje gdy zakup jest na Fakturę Vat!!

1 2

Producenci :

Kategorie :