elektronarzędzia FLEX

G
michaŁ 2007-11-20 00:00

elektronarzędzia FLEX

Czy ktoś wie coś więcej o KĄTÓWKACH Flex-a? Bardziej ch odzi MI o trwałość niż o prestiż.POZDRO.

G
Marcin 2007-11-21 00:00

Re:elektronarzędzia FLEX

a czego można się spodziewać po wynalazcy kątówki? poza prestiżem i wysoką ceną dostajesz produkt z najwyższej półki zarówno pod względem jakości jak i parametrów.
pytanie czy flex to dobra marka w kwestii kątówek uznajmy zatem za retoryczne ;)
pozdro

G
mirek 2007-11-21 00:00

Re:elektronarzędzia FLEX

Witam.
Flex w kątówkach jest zdecydowanym liderem. Dokładnie tak jak Festool w narzędziach do drewna.
Pozdrawiam

G
Michał 2007-11-22 00:00

Re:elektronarzędzia FLEX

no wkońcu FLEX należał przez długi okres do B&D.
a festool nie do końca jest liderem.
pozdro

G
jacu 2008-07-20 00:00

Re:elektronarzędzia FLEX

Trochę póżno ale podzielę się moimi wrażeniami.Pracowałem kiedyś w zakł. kamieniarskim mieli tam 4 kątówki flexa i nie wytrzymały roku (10-14 godzin dziennie w pyle).Wcześniej były przez 3 lata i dogorywają tam do dziś makity.Obecnie od roku prym wiedzie hilti.Narazie dają sobie radę a szeryf ma spokojną głowę bo jeden tel. i drogi serwis jest pod zakładem (idzie duuużo szczotek).Flexa więc nie polecam,kątówki makity mam od 2 lat na budowie i sprawdzają się a hilti to dla mnie firma a la zepter cholernie droga a jakość(made in china) nieadekwatna do ceny ale przedstawiciel na żądanie.Masz banknot, nie masz czasu na ewentualne chodzenie po serwisach kupuj hilti choć jakość nie ta która była 10 lat temu. A polecam makitę ,na budowę super(zwłaszcza do płytek bo ergonomiczna)a metabo do szlifowania i cięcia metali(bo to legenda trwałości wśród szlifierek).Znajomi chwalą także stare kressy(nie wiem jak nowsze)no i bosche oczywiście stare niebieskie .A co do wynalazcy kątówki to słyszałem że wynalazł ją perles.Ale to może jak z samochodami że prasa motoryzacyjna (u nas niemiecka)pisze:audi wprowadziło do prod.seryjnej napęd 4*4jako pierwsze a o subaru ani słowem .Pierwszy seryjnie prod. samochód z karoserią aluminiową to audi A8 .A gdzie Honda NSX? itd

G
Marcin 2008-07-21 00:00

Re:elektronarzędzia FLEX

A co powiecie o kątówkach DeWalt? model D28133 np? Nie taka wielka i też poręczna bo waży 1,8kg...

G
pioter 2009-02-25 00:00

Re:elektronarzędzia FLEX

Witam co do opini ktora napisal (jacu)zgodzil bym sie tylko z ta dotyczacej makity i hilti, ale jesli chodzi o sprzet flexa to mozna by bylo podyskutowac. Flex przoduje zdecydowanie w szlifier katowych, to ze w zakladzie kamieniarskim padly one po roku to nie znaczy ze sa kiepskie.Jacu piszesz ze po roku pracy w pyle flexy padly, a moze po protu zaklad uzywal nie takich modeli co powinien ,flex posiada narzedzia, ktore sa przeznaczone tylko do tego typu prac i pracuja na mokro (tna, szlifuja, poleruja itd.), a wiec pylu raczej nie znajdziemy .Z drugiej strony moze po prostu panowie dopiero uczyli sie z glowa pracowac na elektronarzedziach.Kazde profesjonalne elektronarzedzia eksploatowane zgodnie z jego przeznaczeniem i z glowa posluza nam sporo czasu.Tak jak np makity ktore juz byly uzywane z glowa.

G
jacu 2009-03-01 00:00

Re:elektronarzędzia FLEX

Polecam Makity bo mam je(mają je też moi koledzy) jak wspomniałem od dwóch lat i tną,szlifują wszystko co na budowie choć kupione były do płytek.Miałem dokupić ostatnio hilti bo potrzebne mi są szlifierki z regulacją i z możliwością założenia osłony z odsysaniem pyłu do szlifowania betonu czy tynku.Hilti ma taką osłonkę za ok 250zł+750 szlifierka(oryginalna szlif.do betonu bosch to ponad 2000zł i jest tylko do szlifowania)Już miałem zakupić hilti gdy znów mieliśmy zlecenie w tym zakładzie i okazało się że szlifierki na gwarancji mają w serwisie a te po gwarancji leżą w garażu "na części" Pracowała tylko jedna hilti świeżo po powrocie z serwisu i te "stare" makity.Jeżeli chodzi o doświadczenie ludzi z pracą z elektronarzędziami to od 15 lat pracowali tam ci sami więc maszyny były traktowane tak samo.A uczyli się 15 lat temu na starych niebieskich boschach które wytrzymały ładnych parę lat,potem mieli 3 lata makity, niecały rok flexy, ostatnio hilti i teraz wrócą chyba do makity bo nowe bosche to podobno ta sama lipa co hilti

9

G
PAJM 2009-03-02 00:00

Re:elektronarzędzia FLEX

Faktycznie to Flex wynalazł jako pierwszy,z tym że nie szlifierkę, ale układ przeniesienia napędu tzw. kątowy, a więc za pomocą przekładni.(niestety zamotańce nie opatentowali go)
Czy najlepsze???,na pewno jeśli chodzi o szlifierki na mokro-bezkonkurencyjne.
Jeśli "normalne" szlifierki to są ok ale ceny w stosunku do konkurencyjnych jakościowo Dewaltowi i Makicie chyba przesadzone.
Bynajmniej nie dają aż tyle jakości w stosunku do ceny,porównując z innymi liczącymi się markami.
Powiedzmy są o 30% lepsze ale o 50% droższe a na pewno teraz.
Pozdrawiam

G
Gość 2012-01-03 12:13

Re: elektronarzędzia FLEX

Szlifieki może mają dobre, ale nowy młotek DH 5 ich przerasta. Zakupiłem 3 nowe i w ciągu tygodnia 3 się zepsuły. AA serwis nie ma nawet części żeby wymienić uchwyt SDS MAX. Pomijając że młotki od czasu zakupu mineło 5 mięsięcy z czego 3 przeleżeły w serwisie bo nie wiedzieli co mają zrobić. Jak do tej pory ze szlifiekami nie miałem problemu to skorzstanie z serwisu zniechęiło mnie całkowicie do tej firmy. Ogólnie sprzęt jest dobry do czasu kiedy się nie popsuje.
Pozdrawiam i odradzam kupwanie Młotowiertarek ponieważ ich to przerasta.

G
JK. 2012-01-03 16:29

Re: elektronarzędzia FLEX

To jak z kazdą uznaną marką, maja dobre narzędzia dopóki się nie zepsują;))
Ale co Do Flexa, spora cześć ich elektronarzędzi nie jest ich produkcji, rodowity flex to przede wszystkim kątówki(na mokro), szlifierki do betonu, szlifierki i pilniki taśmowe, część pił szablastych, szlifierki oscylacyjne i chyba szlifierki do gipsu. Reszta to produkty innych marek. Np: wspomniane tu młotowiertarki, to produkty między innymi Kressa i Boscha(stayer), a wspomniany tutaj model DH 5 to chyba bosch, szczeże trzeba bylo kupić sobie młotki CHE5-45 z prostego względu są tańsze w eksploatacji, ich producentem jest KRESS, To model BHM 1100(kressa) , jest dość popularny bo zarówno kupisz części u kressa, jak i u celmy(też go mają). Odkurzacze to karcher, jedna piła szablasta to AEG/Milwaukee, wkrętarki akumulatorowe to Durofix.

G
bob 2018-03-11 10:13

Re: elektronarzędzia FLEX

mogę z własnego dośwadczenia polecić niebieski bosch 10h dziennie przez 4 lata bez awarii duży 230mm mały 125mm 1400wat koń pociągowy :)
teraz u mnie w domu pracuje ciągle polecam każdemu bo wiem co mam soporo na temat wiertarek sds czytałem i w grę wchodzi tylko bosch 2-26 lub 2-28 i okazało sie ze moj brat kupił 2-26 13letnią rok wcześniej i dalej działa strasznie zmaSAKROWANA obudowa ale nic sie nie dzieje ostatnio zburzyła schody betonowe 2 razy
w boschu jedynie po tyś godzin zaczyna siadać włacznik musze tam zaglądnac moze brudny nawet jak trza wymienic to 50zeta oryginał
makity szlifierki bdb bratg ma zadna nie siadła na budowach a 3 domy zaliczyła
natomiast nie polecam hitachi sds jedna padła po 2 latach makita daje rade noi sławny bosch 2-26
tylko pamietajcie ze wszystko ponizej 2-26 to dla majserkowiczów

1

Producenci :

Kategorie :