Dobra wyrzynarka głównie do płyt wiórowych / osb

G
Wrubcio 2014-07-23 18:09

Dobra wyrzynarka głównie do płyt wiórowych / osb

Witam, hobbistycznie projektuję i składam obudowy głośnikowe. Nadszedł czas na zakup własnych narzędzi. Na pierwszy ogień idzie wyrzynarka ponieważ będę nią wycinać głównie płyty wiórowe / osb 15mm. Kiedyś pożyczyłem sobie wyrzynarke black deckera CD301 370W. Tym sprzętem pracowało mi się najlepiej spośród 3 innych jakich jeszcze kiedyś używałem. Znalazłem taki model i chciałbym go kupić



Czy jest warta zakupu?

G
Wrubcio 2014-07-23 18:10

Re: Dobra wyrzynarka głównie do płyt wiórowych / osb

Zapomniałem, chciałbym kupić do niej jeszcze coś w rodzaju prowadnicy która pozwoli na proste precyzyjne cięci płyt. Coś mniej więcej jak na tym filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=OvvPfduksNY

G
Paw-Therm 2014-07-23 21:01

Re: Dobra wyrzynarka głównie do płyt wiórowych / osb

ktoś kiedyś pisał ze tania wyrzynarka nawet z listwa nie nadaje sie do ciecia prostolinijnego

G
smaczek 2014-07-24 03:00

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Powiedziałem ja 2014-07-24 20:56

Re: Dobra wyrzynarka głównie do płyt wiórowych / osb

Chłopie weź sobie jaj nie rób: Tryton za 250 zł. a ty go chwalisz pod niebiosa że trochę kasy ale warto ? Hahaha Handlowcem jesteś? Już lepszy Black and Decker bo serwis fabryczny jest, części są i to jakaś znana firma a Tryton? Chińczyk OEM z naklejką Tryton by Profix.

G
Wrubcio 2014-07-27 14:31

Re: Dobra wyrzynarka głównie do płyt wiórowych / osb

Hmm no i co panowie? Dalej nie wiem co kupić w takim razie

G
Paw-Therm 2014-07-27 15:39

Re: Dobra wyrzynarka głównie do płyt wiórowych / osb

może jestem monotematyczny ale np


WYRZYNARKA 570W METABO STEB 70 Quick

jakbyś znalazł jakąś używkę w dobrym stanie protool lub festool tez ok

wyrzynarka z definicji nie jest do cięcia prostoliniowego ( zależy co pod tym pojęciem rozumiesz)

wszystko co ma brzeszczot nie jest najlepszym wyborem do ciecia pom prostej trzeba kompensować giętkość brzeszczotu

G
Mike 2014-07-27 16:58

Re: Dobra wyrzynarka głównie do płyt wiórowych / osb

Powiedz lepiej ile kasy chcesz wydać na tą wyrzynarkę. Bo jak 100 PLN to jakikolwiek sprzęt za tę cenę nie kupisz to będzie tylko haratał a nie ciął.

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2014-07-27 22:36

Re: Dobra wyrzynarka głównie do płyt wiórowych / osb

Zamiast wyrzynarki, która do zastosowania o którym piszesz nie nadaje się wcale, kup sobie frezarkę, a formatki z wiórówki zamawiaj gotowe.

G
Wrubcio 2014-07-28 01:12

Re: Dobra wyrzynarka głównie do płyt wiórowych / osb

Własnie zostałem już pokierowany w stronę pilarek tarczowych i chyba tak zrobię. Rzeczywiście cięcie pilarką po prostej będzie łatwiejsze.

Zastanawiam się nad modelem black decker CD 602

Co do budżetu to na razie gdybanie, ale wiadomo że za psi pieniądz niczego dobrego nie kupię. Akurat ta od bd jest za 250zł. Myślę ze coś w tych okolicach taniej / drożej pare zł będzie mnie interesować

G
piotruś 2014-08-27 20:59

Re: Dobra wyrzynarka głównie do płyt wiórowych / osb

Potwierdzam, że wyrzynarką uzyskać równe cięcie trudniej niż dobą ręczną piłką. Dlatego zdecydowanie tarczowe polecamy.

G
Witek 2014-08-28 08:10

Re: Dobra wyrzynarka głównie do płyt wiórowych / osb

Ja polecam pile BlackDecker CD601. Jestem szczesliwym posiadaczem i sprawuje sie swietnie. Nawet kupilem ja tutaj na sklepie, podrzucam linka, mozna sobie obejrzec :) http://www.narzedzia.pl/pila-tarczowa-blackdecker-cd601,3154.html

1