Dewalt D25114k czy makita opinie

Do ostatniej strony »
G
eryk21 2010-12-11 18:53

Dewalt D25114k czy makita opinie

witam od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem młotowiertarki Dewalt25114K moim skromnym zdaniem mistrz , makita się chowa. za granicą naszego pięknego kraju są naprawde dwie szanowane firmy młotowiertarek Hilti i Dewalt,, hilti drogie ale dewalt jest najlepszy . polecam

G
Łukasz 2010-12-11 19:31

Re: Dewalt D25114k czy makita opinie

Może napisz konkretnie, dlaczego jest Twoim zdaniem lepszy, bo jak na razie napisałeś że jest najlepszy bo Ty go masz. :D
Za granicą ludzie 'szanują' różne dziwne rzeczy, często na podstawie błędnych lub irracjonalnych przekonań, ja nie mam "kompleksu polaczka" i mam gdzieś co sobie myślą.

G
eryk21 2010-12-11 20:08

Re: Dewalt D25114k czy makita opinie

nie mam "kompleksu polaczka" i najważniesze jest dla mnie ja się sprawdza narzędzie, musi na siebie zarobić, a pracuje ciężko i nie narzekam, jestem z niej zadowolony i ciekawi mnie wasza opinie o niej mam ją od niedawna może ktoś zna koszty naprawy itp

G
JK. 2010-12-12 20:58

Re: Dewalt D25114k czy makita opinie

Naj naj i naj....
Popracuj cięzko sprzętem a potem porównuj, skoro dewalt jest taki naj.. to czemu wciąż mają roczną tylko gwarancje? Czego się boją?

G
kowal19 2011-03-03 23:20

Re: Dewalt D25114k czy makita opinie

Też się zastanawiam DeWalt/Makita.
-W pracy miałem Hilti TE 5 dawała rade ale spaliła się, rok używałem. Dostałem używkę na stan.
-Teraz mam na stanie Hilti TE 6C po serwisie (800zł) mam pół roku zobaczymy ile pociągnie. Do wiercenia dziur jest idealna. Do kucia, grubszego kucia się nie nadaje. Cegły podkuć daje rade ale kucie w betonie to żmudne dłubanie.

G
kowal19 2011-03-03 23:31

Re: Dewalt D25114k czy makita opinie

Zapomniałem dodać że pracuje przy montażu m.i.n okien, sprzęt chodzi przez cały miesiąc dzień w dzień. U mnie nie ma zmiłuj łupie aż zrobię. Sprzęt nie mój także nie dbam. Często zdarza się że spadnie,przeciążenia nie są obce.
moi koledzy też mają hilti aczkolwiek mogę powiedzieć śmiało iż usterki są rzadkie. po kilkunastu latach pracy dzień w dzień bez żadnego smarowania kiedyś się popsuje a servis (800zł) wymieniają wszystkie części zamienne

G
Rufus 2011-03-05 09:16

Re: Dewalt D25114k czy makita opinie

No nie wiem czy na zachodzie akurat DeWalt jest numerem pierwszym.
Sporo kręciłem się po Europie i powiem szczerze ze wcale aż tylu tych żółtków nie widzialem.
W Austrii np najczęściej widywalem Perlesy i Kressy,w Niemczech Boscha,AEG i Hilti ,choć i Kress tam jest często używany.
W Rosji absolutny numer jeden to wałśnie Kress.
Najwięcej DeWaltów widziałem w Anglii.
Sprzęt popularny ale z tego co się słyszy dosyć często trafiajacy do serwisów.
Funkcjonalności nie oceniam bo nigdy DeWalta nie miałem -akuram mam sentyment do innych marek.

G
JK. 2011-03-06 02:47

Re: Dewalt D25114k czy makita opinie

Co kraj to obyczaj;) np: ciężko w Niemczech spotkać makitę. Baa dużo zależy nawet od regionu kraju, u mnie króluje pstrokate Hitachi i Bosch.

G
eryk7 2011-03-06 14:47

Re: Dewalt D25114k czy makita opinie

moje zdaniem, dewalt jest naprawde świetnym narzędziem, konkretnie ta właśnie młotowiertarka, pracuje na mnie ciężko i nie narzeka, ale podkreślam jest to moje zdanie pokryte doświadczeniem przy pracach budowlanych.

G
Fred postrach kotów 2011-03-06 15:41

Re: Dewalt D25114k czy makita opinie

Jejku sami bohaterowie z wiertarkami w ręku! Kują aż, co niektórym nawet porządne sprzęty się palą w rękach.
Z takim podejściem każdy młoteczek SDS+ wyzionie ducha a potem narzekanie, że firma ta czy tamta to badziew a mój młoteczek najlepszy, bo jeszcze działa.

Drodzy Panowie do kucia tylko SDS max a kto tego nie rozumie to jest dyletantem i basta.

G
Fred postrach kotów 2011-03-06 15:58

Re: Dewalt D25114k czy makita opinie

Ale zapewne tutaj wypowiadający się, to sami zawodowcy i profesjonaliści i znają tę podstawową maksymę.
Oczywiście wiedzą także do jakich średnic wierteł dostosowany jest młoteczek SDS+

G
eryk7 2011-03-06 19:05

Re: Dewalt D25114k czy makita opinie

fred, a kto tutaj piszę o kłucu sds,em +?? czyli np wiercenie w żelbecie to nie ciężka praca albo małe podkucie lub wiercenie pod puszkę gniazda głowiczką fi 65. najpierw przeczytaj wcześniejsze komentarze a napewno bedziesz w temacie, do kłucia mam hilti te76.

G
Fred postrach kotów 2011-03-06 19:24

Re: Dewalt D25114k czy makita opinie

Chyle czoła, jeśli mój błąd i nikt nie kuje SDS+ , ale Panie eryku7 wiercenie głowicą koronową w żelbecie fi 65 należy do bardzo ciężkich prac dla młotków SDS+ a jeśli już, to tylko nieliczne mają takie możliwości i to z silnikami w pionie. Z reguły producenci, jeśli podają zakres wierceń koronkami to jest to miękka ściana typu pustak pianowy:) no może troszkę przesadziłem, ale cegła dziurawka to max.

G
eryk7 2011-03-06 20:00

Re: Dewalt D25114k czy makita opinie

chodziło mi o wiercenie w żelbecie wierłami a koronką w np itongu, ceglę i tp ale nie w żelbecie. :)

G
Fred postrach kotów 2011-03-06 20:02

Re: Dewalt D25114k czy makita opinie

Miło, że Pan to szybko zweryfikował, bo z postu wyglądało na żelbet:)

1 2 ... 5

Producenci :

Kategorie :