Czy moja szlifierka mimośrodowa prawidłowo dziala??

G
we11@o2.pl 2007-06-19 00:00

Czy moja szlifierka mimośrodowa prawidłowo dziala??

Mam szlifierkę mimośrodową BOSCH PEX 220 A. Kupiłem ją przez internet. Niepokoją mnie niskie obroty tego talerza szlifierskiego(na oko obraca się do ok 10 obrotów na sekundę), bowiem myślałem, że talerz takiego użądzenia obraca się dużo szybciej. Gdy mocniej naciśnie się ręką na wibrujący i obracający się talerz, wtedy talerz przestaje się obracać. To jest normalne?? Bo szlifierka w sumie chyba jak na swoje możliwości dość dobrze szlifuje. Z góry dzięki za odpowiedzi.

G
Marcin 2007-06-19 00:00

Re:Czy moja szlifierka mimośrodowa prawidłowo dziala??

Witam ;)
szlifierki mimośrodowe mają bardzo niskie obroty, ale rekompensuje je wysoka częstotliwość oscylacji takiego talerza, więc nie masz się czym martwić, tak ma być.
Co do zatrzymywania się talerza, owszem pod obciążeniem powinien jeszcze zwolnić ale nie powinien zatrzymywać się zupełnie. Ruch obrotowy choć wolniejszy powinien nadal mieć miejsce.
pozdro

G
Michał 2007-06-20 00:00

Re:Czy moja szlifierka mimośrodowa prawidłowo dziala??

różne modele szlifierek maja różne prędkości obrotowe. pamietać tylko o tym ze ruch obrotowy jest wymuszony ruchem oscylacyjnym, czyli przy mocniejszym dociśnięciu do materiału powstanie szlifierka oscylacyjna:) maszyny te działaja praktycznie pod własnym ciężarem.
na dzień dzisiejszy znam jedna szlifierke mimośrdową, której nie można zatrzymać. jest to ROTOX firmy FESTOOL. urządzenie to ma dwie funkcjie: mimośród i zblokowany mimośród tzn: ruch mimośrodowy jest wymuszany mechanicznie.
testowałem. nie do zatrzymania:)
pozdro

G
dorian 2007-08-14 00:00

Re:Czy moja szlifierka mimośrodowa prawidłowo dziala??

Rotex a nie Rotox jak już! No ale fakt Festool jest nie do pobicia

G
Michał 2007-08-16 00:00

Re:Czy moja szlifierka mimośrodowa prawidłowo dziala??

witam.
jak chcesz kolego porównaj sobie EXE460 AEG
też jej nie zatrzymasz.
a festul jest typowo działem narzedzi do obróbki drewna:)
ździwił byś sie kolego ale jest do pobicia
pozdro

G
Marcin 2007-08-21 00:00

Re:Czy moja szlifierka mimośrodowa prawidłowo dziala??

GEX 150 Turbo od boscha też ciężko byłoby zatrzymać ;)
zdziera aż miło i do tego posłuży jako polerka
z festo bym jej nie konfrontował bow tej działce festo jest nie do pobicia, ale za to jest 2 razy tańsza...
pozdro

1

Producenci :

Kategorie :