Co wybrać? Dewalt DCD730 CZY Hitachi DS14DSAL

G
Sengin 2015-02-02 00:07

Co wybrać? Dewalt DCD730 CZY Hitachi DS14DSAL

Przekopałem już chyba cały internet i wszystkie możliwe modele do porównania i mam dylemat przy wyborze ostatecznym.

Nie zawracałbym głowy gdyby nie fakt, że mój faworyt Dewalt może mieć pewne problemy z trwałością, które zostały opisane z :Wielkim teście wkrętarek" - http://panfleks.blogspot.com/2012/03/wielki-test-akumulatorowek-ktora-jest.html , z którego wynika, że... cytuje:
"Pewną konsekwencją wysokiej prędkości obrotowej jest niższy moment obrotowy [?! - mój przyp.]. Biorąc pod uwagę wydajność maszyny, w ostatecznym rankingu zajmuje ona II miejsce. Jest jednak kilka elementów, które mogą wpłynąć na większą awaryjność tego modelu. W poprzednim artykule wspomniałem o konsekwencji zastosowania szybkiego biegu. Otóż podczas hamowania maszyny występują dużo wyższe prądy, co niekorzystnie wpływa na żywotność szczotek narzędzia. Zakładam zatem, że będą one zużywały się szybciej, niżu konkurencji. Oznaką tego jest fakt sporego iskrzenia na komutatorze podczas hamowania i rozruchu. Innym, równie niepokojącym zjawiskiem, jest sposób zarządzania energią z akumulatora. Idealnie zaprojektowane narzędzia powinno zablokować pracę wrzeciona po osiągnięciu krytycznego poziomu ładunku w baterii. Ma to związek z większą, niż w przypadku akumulatorów Ni-Cd, wrażliwością akumulatorów Li-Ion na zbyt głębokie rozładowanie. Podczas testów możecie zaobserwować, że pomimo znacznej utraty ładunku, wrzeciono nadal się kręci. W skrajnej sytuacji może to doprowadzić do bardzo głębokiego rozładowania i cel i nieodwracalnego uszkodzenia akumulatora."

Ogólnie zastosowanie tych wiertarek to począwszy od zastosowań domowych poprzez majsterkowanie w drewnie do możliwości budowy prostych mebli, np. ogrodowych, ogrodzenia, altany, budy dla psa, schodów na działce itp. - nie jestem zawodowcem ale zależy mi przede wszystkim na trwałości, z reguły kupuję porządne rzeczy, laptopy, tv które służą mi dłużej niż 3-5 lat co wychodzi mi taniej niż kupno w tym czasie 2 razy taniego sprzętu.

Ogólnie Dewalt plusy to 1900obr/min, moment twardy 57Nm!, waga 1,5kg, cena ok.750zł. Hitachi baterie 2Ah(Dewalt 1,5Ah), wiercenie w drewnie 38mm. Cena ok. 850zł.

Napiszcie co sadzicie, czy mam się obawiać tego co stwierdzono w teście czy mogę spokojnie użytkować tego Dewalta, a może Hitachi będzie odpowiedniejsze do moich zastosowań?

Jeśli uważacie, że to sprzęt na wyrost to może coś tańszego np. Metabo Powermaxx BS

G
Paw-Therm 2015-02-02 20:01

Re: Co wybrać? Dewalt DCD730 CZY Hitachi DS14DSAL

Nigdy w życiu wkrętarek hitachi bo wyglądaja i działaja jak zabawki dla dzieci

G
Paw-Therm 2015-02-02 20:03

Re: Co wybrać? Dewalt DCD730 CZY Hitachi DS14DSAL

poza tym za Flexem polecam zdecydowanie metabo ze względu miedzy innymi na akumulatory i polityke serwisu

G
Paw-Therm 2015-02-02 20:05

Re: Co wybrać? Dewalt DCD730 CZY Hitachi DS14DSAL

nie powermaxa ale bl 14.4

a
andrzej32 2015-02-18 01:16

Re: Co wybrać? Dewalt DCD730 CZY Hitachi DS14DSAL

ja tam mam dewolta u siebie w warsztacie i jakos na nim pracuje. Troche czasem coś sie zawiesza, ale mysle ze to bardziej wina lat a nie firmy samej w sobie.

G
Paw-Therm 2015-02-18 09:20

Re: Co wybrać? Dewalt DCD730 CZY Hitachi DS14DSAL

jeśli chodzi o aku to obecnie metabo ma najlepsze albo prawie najlepsze na rynku pozatym 3 lata gwarancji rok full serwice

1