co to jest kominek z płaszczem wodnym?

G
annita 2010-08-05 11:00

co to jest kominek z płaszczem wodnym?

Czy ktoś mógłby powiedzieć mi, czym się charakteryzuje tego typu kominek?

G
Tomasz 2010-08-05 22:18

Re: co to jest kominek z płaszczem wodnym?

Wokół kominka jest płaszcz wodny ( woda ) która się ogrzewa i może być wykorzystana do ogrzewania pomieszczeń ( za pomocą np grzejników i rurek )

Sama nazwa mówi za siebie.

G
annita 2010-08-06 10:47

Re: co to jest kominek z płaszczem wodnym?

A czy ktoś z Was już zamontował kominek tego typu? Jak się sprawdza?

G
Sławek1 2010-08-11 22:11

Re: co to jest kominek z płaszczem wodnym?

Obieg z płaszcza wodnego możesz wykorzystać , jak kolega wyżżej wskazał do wspomagania centralnego ogrzewania, Wskazane jest tutaj stosowanie sterownika, który będzi kontrolowały współpracę z piecem . Obieg ten można też wykorzystać do uzyskania cieplej wody w bojlerze.
Slawek

G
Remy 2010-08-16 10:08

Re: co to jest kominek z płaszczem wodnym?

U mnie w domu mamy taki właśnie kominek i bardzo go sobie chwalę. Cenowo też było ok, zresztą sam zobacz http://www.turbokominek.pl/turbokominek-i/cennik

G
karol 2014-07-02 12:17

Re: co to jest kominek z płaszczem wodnym?

a może ma ktoś u siebie kominek od PIECBUDU? zainteresowany jestem akurat tym producentem, bo moi rodzice mają od nich kocioł CO i faktycznie są zadowoleni, wytrzymał już kupę czasu. czy kominki robią podobnej jakości? bo na forach o kominkach cicho.

G
Darek 2014-07-02 12:27

Re: co to jest kominek z płaszczem wodnym?

Nie mam kominka, ale tak sobie myslę, że skoro piecbud robi dobre kotły to pewnie ma też niezłe komiki. Moi znajomi mają komnki firmy lava sobie chwalą...daj znac jak coś znajdziesz

G
hpp 2014-07-02 12:29

Re: co to jest kominek z płaszczem wodnym?

Piecbud to solidny producent, mam od nich taki kominek przeszło rok i jak na razie wszystko OK, a i jak coś to sporą gwarancję masz. ale warto u nich zamówić.

G
Paweł Sando kiedys paw therm 2014-07-02 21:12

Re: co to jest kominek z płaszczem wodnym?

musi byc zrobione doprowadzenie powietrza do spalania z zewnątrz fi min 110
dobry komin min 160 no i drzewno sezonowane a nie kupowane w kwietniu świeże żeby zaczynać sezon od października sterownik i odpowiednie wyposażenie zawór schładzający 1 lub 2 funkcyjny i najlepiej to puścić przez wymiennik płytowy

G
robert4566 2014-07-22 10:52

Re: co to jest kominek z płaszczem wodnym?

ja mam kominek z Piecbudu, podłączony do centralnego ogrzewania. kominek wykonany na zamówienie, solidny i naprawdę ładnie wygląda.

G
olek049 2014-07-28 19:05

Re: co to jest kominek z płaszczem wodnym?

też aktualnie myślę nad kominkiem z tej firmy, poprzednio miałem kocioł i sprawdzał się świetnie. co do kominka mam pytanie - faktycznie w ten sposób można obniżyć koszty ogrzewania? i jak z trwałością takiego rozwiazania?

G
Paw-Therm 2014-07-28 19:25

Re: co to jest kominek z płaszczem wodnym?

to zależy od tego jaki masz opał najlepiej grab akacja rabinia jesion buk w tej kolejności potem dąb czeremcha brzoza . Najtaniej wychodzi prosto z lasu w metrach lub 1,2m świeże drewno do pocięcia lub porąbania lub od jakiegoś znajomego, drzewo pocięte i połupane do tego suche jest bardzo drogie wtedy skórka za wyprawkę. Jak masz czas na przerobienie min 10-15m rocznie i miejsce gdzie to odpowiednio suszyć to się opłaca. Do tego drzewo powinno być połupane na duże bierwiona i odpowiednio długie , tylko takie zapewnia odpowiednio długie spalanie.



Najważniejsza rzecz to taka ze zeby kominek miał sens to DRZEWO POWINNO BYĆ SEZONOWANE MINIMUM 1,5ROKU., NAJLEPIEJ 2-3 LATA

A TO JUŻ TRUDNOŚĆ BO KTO MA CZAS KUPOWAĆ I PRZERABIAĆ TYLE DRZEWA Z WYPRZEDZENIEM 2 LATA
roczne lub młodsze drzewo nie daje odpowiednich parametrów cieplnych niszczy sam wkład komin powoduje notoryczne brudzenie szyby
palenie tym czymś nie ma sensu

G
karol090 2014-07-30 18:45

Re: co to jest kominek z płaszczem wodnym?

mam kominek z Piecbudu, teraz będzie 2 rok i faktycznie widzę, że koszty ogrzewania mam niższe. dobrze wykonany i podłączony kominek to trwałe rozwiązanie, zresztą ostatnio widzę wśród znajomych, że sporo osób się na to decyduje. u mnie się sprawdza.

1