brak smarowania łańcucha w pile spalinowej

Do ostatniej strony »
G
Marek 2008-02-17 00:00

brak smarowania łańcucha w pile spalinowej

witam wszystkich i proszę o pomoc mam piłę łańcuchową w której
przestało działać smarowanie na łańcuch i prowadnice moje pytanie to czy jest możliwość naprawić to w własnym zakresie i czy jest przy tym dużo rozbierania sprzętu dzieki za odpowiedzi

G
Tomek 2008-11-04 00:00

Re:brak smarowania łańcucha w pile spalinowej

Mam podobny problem. Ponieważ piłę (Stihl MS180) mam po gwarancji - naprawy podjąłem się sam. Na początek musisz sprecyzować jaką piłę posiadasz - np. dowiedziałem się, że piłę Homelite trzeba rozebrać prawie z wszystkiego, żeby dostać się do układu smarowania. Ja przy swoim Stihl dokonałem następujących czynności w odpowiedniej kolejności: a) sprawdziłem drożność odpowietrznika znajdującego się tuż przy wlewie oleju, b) sprawdziłem drożność przewodu olejowego (po ściągnięciu rączki można dostać się od spodu...), c)ściągnąłem sprzęgło (gwint lewoskrętny - po stronie łańcucha) - wówczas można przyglądnąć się ślimacznicy na wale korbowym i obejrzeć tryb pompki olejowej, d)ponieważ żadne z powyższych nie wskazywało na awarię smarowania, wyciągnąłem pompkę olejową posiłkując się śrubką wkręcaną w pompkę, e) teraz można sprawdzić kanał wylotowy czyli doprowadzający olej na prowadnicę. W moim przypadku niestety wszystkie z powyższych czynności zawiodły i przymierzam się do wymiany pompki oleju. Mam nadzieję, że pomoże...

G
kondziu 2008-11-11 00:00

Re:brak smarowania łańcucha w pile spalinowej

Mam podobny problem z ms 170 po dłuższym postoju, nawet byłem w serwisie i nic nie stwierdzono, radziłem sobie rozgrzewając motor z pełnym zbiornikiem oleju a następnie odpowietrzałem korkiem wlewu oleju, ostatnio zmieniłem olej z green-a na veco może pomoże.

G
Tomek 2008-11-22 00:00

c.d. brak smarowania łańcucha w pile spalinowej

przy moim MS180 przed wymianą pompki oleju spróbowałem jeszcze zalać dokładnie olejem przewód olejowy, który następnie podłączyłem do pompki. Następnie przez kanał wylotowy od strony prowadnicy wprowadzałem olej równocześnie kręcąc bębnem sprzęgła w lewo. Cel był taki, żeby olej został wciągnięty wstecz wypychając powietrze. O dziwo pomogło!
Acha, dla wszystkich próbujących na własną rękę podjąć się naprawy - najpierw sprawdzcie dokładnie prowadnicę w miejscu wylotu oleju - czasem się zatyka...
Pozdrawiam

G
Tyglys 2010-04-18 08:21

Re: brak smarowania łańcucha w pile spalinowejms 230 c

mam problem ze smarowaniem prowadnicy olej wydobywa sie lecz strasznie po woli i nie wystarczajaca prosze o rade

G
Rysiek 2010-10-05 19:58

Re: c.d. brak smarowania łańcucha w pile spalinowej

przed wymianą pompki oleju spróbowałem jeszcze zalać dokładnie olejem przewód olejowy, który następnie podłączyłem do pompki. Następnie przez kanał wylotowy od strony prowadnicy wprowadzałem olej równocześnie kręcąc bębnem sprzęgła w lewo. Cel był taki, żeby olej został wciągnięty wstecz wypychając powietrze. O dziwo pomogło!

G
lolek 2011-02-23 16:10

Re: brak smarowania łańcucha w pile spalinowej

U mnie jest to samo w STIHL MS170 nie ma smarowania na łancuch niewiem co jest już wszystko prubowałem i nie pomoglo ale jeszcze zobacze
zaleje wężyk olejem i kanał wylotu może sie odpowietrzy:((

G
Przemek 2011-02-24 16:55

Re: brak smarowania łańcucha w pile spalinowej

Ja mam ten sam problem albo gorszy, bo moja piła jest nowa i całe szczęście nie zacząłem cięcia na niej, gdyż postanowiłem sprawdzić najpierw czy olej chlapie na ścianę . Jak się okazało nie chlapał a z łańcucha poszła iskra . Kiedy zdjąłem osłonę zauważyłem jednak ślady oleju a kiedy pokręciłem zębatką to olej się powoli sączył . Nic z tego nie rozumiem

G
Przemek 2011-02-24 17:20

Re: brak smarowania łańcucha w pile spalinowej

Jeszcze mam pytanie dodatkowe . Czy piła w takim układzie nie kwalifikuje się do wymiany ? W sumie łańcuch i prowadnica choć nie podlegają gwarancji ; z powodu braku smarowania mogły ulec zużyciu z powodu słabego smarowania .

G
Przemek 2011-02-24 23:23

Re: brak smarowania łańcucha w pile spalinowej

U mnie już wszystko w porządku . Piła musi kilka minut pochodzić na wolnych obrotach, ponieważ musi się rozgrzać olej do smarowania łańcucha . Ciepły olej jest rzadszy a pompa przy niskich temperaturach może działać wadliwie .

G
jas66 2011-03-17 21:34

Re: brak smarowania łańcucha w pile spalinowej

ja mialem problem ze smarowaniem prowadnicy przy oleo mac 936 pila byla nawet w serwisie 'podlozyli jakas podkladke pomiedzy bebnem sprzegla a samym sprzeglem odsrodkowym. Gdy krecilem samym bebnem reka olej lecial ale gdy przyszlo do ciecia przestal leciec, zauwazylem pewien szczegol , a mianowicie za kazdym razem gdy sprawdzalem poziom oleje w zbiorniczku slyszalem taka mala implozje czyli zasysanie powietrza do zbiorniczka i po takim czyms chwile smarowanie bylo.
Wiec bardzo cienkim brucikiem i wkretarka zrobilem malutki otworek w korku paliwa , i teraz za kazdym razem gdy dolewam paliwo musze dolewac olej i moze to byc nawet olej silnikowy od ciagnika rolniczego , przedtem eksperymentowalem nawet na roslinnym z biedronki

G
Mikey 2011-05-15 15:04

Re: brak smarowania łańcucha w pile spalinowej

w moim mc cullochu sapchała się dziurka w prowadnicy i przez to podejrzewam spadł wężyk z pompki po rozebraniu i naprawieniu działa jak wcześniej.

G
Pepep 2011-10-07 14:46

Re: brak smarowania łańcucha w pile spalinowej

Miałem podobny problem, ale kiedy wymieniłem łańcuch tnący wszystko wróciło do normy. Może łańcuch się za bardzo rozciągnął i gdy naciągałem łańcuch otwór przez który leci olej minął się z otworem na prowadnicy i może to przez to.

G
dudini 2011-12-20 14:21

Re: brak smarowania łańcucha w pile spalinowej

Ja mam sthila ms 170 jest wszystko w pożątku (leje olej za 20 zł) mam też piłe w której nie ma smarowania próbowałem wszystkiego i nic nie pomogło woziłem do serwisu naprawiali ale na 1 dzień tnięcia więnc się wnerwiłem i kolega dał mi przepalony olej i polewałem nim łańcuch wiem ze to wieśńiackie ale jest lepży konfort rznięcia piła ci leci jak byśnie czuł ze żnął

G
Stach 2012-12-04 20:40

Re: brak smarowania łańcucha w pile spalinowej

Jeśli chodzi o smarowanie trzeba sprawdzić odpowietrzniki i wężyk ze zbiornika. Wężyk często się kurczy. Jednak przy jego montażu trzeba zwrócić uwagę na to aby było go widać przez wlew w innym wypadku zagnie się lub natrafi na poduszkę powietrzną gdzieś w zbiorniku. Umieszczenie wężyka z filtrem w taki sposób nie jest proste i często dochodzi do nieprawidłowego zamontowania. Jest to wada konstrukcyjna stihla która utrudnia serwis. Sprawdzać smarowanie jest najlepiej przy ściągniętej prowadnicy. W wym modelu sama pompka rzadko ulega uszkodzeniu.

1 2