BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

Do ostatniej strony »
G
dario-1982 2006-06-11 00:00

BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

WITAM
Jak można rozpoznać oryginalną maszynę bosch lub makity od zwykłej podróbki?

G
pablo 2006-06-13 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

WITAM
Jak można rozpoznać oryginalną maszynę bosch lub makity od zwykłej podróbki?

no czaasami to jest trudne kupując w internecie ale zawsze nim kupuke w internecie klikam na zakładke kontakt i sorawdzam co to za firma .... na allegro mimo dobrych opini mam niechąć kupawania .... mam kilka dobrych stron gdzie kupuje i na tym bazuje

G
Serwis 2006-06-15 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

Jeśli masz możliwośc przed kupnem podłączenia wiertarki do prądu to wystarczy że ją puścisz na około 30sek. i poznasz po zapachu (poważnie) podróbka chińska śmierdzi że aż strach (zapach bakielitu) a jeśli dalej nie będziesz pewny czy to podróbka to pozostaje ci sprawdzić w serwisie.

G
Romano 2006-06-17 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

... a jak masz katar to jak odróżnisz?

G
Serwis 2006-06-17 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

Nawet jak masz katar to poczujesz ten okropny smród jaki wydziela wredna chińska podróbka !!!!!!!!!!!!!!!!!

G
Piotrek 2006-06-18 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

Tu facet opisał dokładnie jak rozpoznać:
http://www.allegro.pl/item108467395_makita_hr_2450_oryginal_uwaga_na_podroby.html

G
Romano 2006-06-18 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

Widzę że kolega się zdenerwował za co ogromnie przepraszam. Proszę się tylko zastanowić kto "wącha" wiertarki Pana wypowiedź jest mało wyczerpująca.Proszę sobie wyobrazic że od dzisiaj wszyscy klienci po zakupie zaczną "wąchać" wiertarki :D zamiast udać sie do najbliższego punktu serwisowego to będą sie zastanawiać śmierdzi ? czy nie śmierdzi....:D
Szanowni klienci po zakupie proszę zwrócić szczególną uwagę na tabliczkę znamionową elektronarzędzia i pamiętać że maszynki nieoryginalne posiadają JEDEN I TEN SAM NUMER FABRYCZNY-
Pozdrawiam

G
Serwis 2006-06-18 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

Po pierwsze nie jestem twoim kolegą.
A po drugie to nie trzeba się produkować i obwąchiwać maszynke tylko tak jak napisałem wystarczy puścić wiertarkę a nie jesteś
w stanie nie poczuć tego smrodu, a jeśli chodzi o numery fabryczne to słyszałem że się różnią. Coś tu ściemniacie Panie Romano.

G
Romano 2006-06-19 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

Pragnę jednak wytłumaczyć iż zapach elektronarzędzi może być ok! i nie nalezy kierować się tego rodzaju wskazowkami podróba/nie podróba. Nie powinieneś wprowadzać potencjalnych nabywców w błąd.
Proszę jednak pamiętać iż podróbka ma wiele widocznych zewnętrznych defektów takich jak niedorobki plastyku...Kazdy serwis w Polce rozpozna podrobke po odkręceniu pierwszej sruby (sroby są marnej jakosci A L U M I N I O W A N E )dalej...w części elektrycznej znajdują sie słabej jakości połączenia elektryczne (wsuwki,styki,luzne kable) marnej jakosci kondensatory...
Jeżeli Pan jako "serwisek" poznaje podrobione chinskie wiertarki "po zapachu" to ja w zyciu nie oddal bym PAnu wiertarki do naprawy....

G
ADAMANTO 2006-06-19 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

WITAM
Jak można rozpoznać oryginalną maszynę bosch lub makity od zwykłej podróbki?

Wiedzcie koledzy ze nailepiej kupować w sprawdzonych sklepach internetowych i czytać opinie o nich.
Ja napewno nic na zadnym "allegro" albo innej giełdzie nie kupie .
Jeśli ci tam sprzedadzą jakiś bubel to zawsze możesz go oddać !!!
Jest to zresztą opisane na stronie tego sklepu w regulaminie.

G
serwisek 2006-06-19 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

Oj Panie Romano.
Wypisujesz techniczne rzeczy gdzie potencjalny klient nie jest wstanie sprawdzić, a przecież chodziło o to na tym forum żeby każdy kto wie co to wiertarka przed kupnem elektronarzedzia wiedział na co łatwo zwrócić uwagę(zaznaczam że osoba nie związana z serwisowaniem elektronarzędzi nie rozpozna po obudowie zewnętrznej). Chyba nie sądzisz że teraz przy zakupie lub po, każdy będzie rozkręcał urządzenie co i tak nie odniesie żadnego skutku (ewentualnie utratą gwarancji bo zdaża się że sprzedający udziela ją nawet na podróbki)ponieważ oprócz serwisu nikt nie odróżni czy to podróba czy nie, a smród bakielitu to raczej każdy zna.
I jeszcze jedno: Skoro jestem w stanie jako serwis po zapachu podejrzewac że to podróba to chyba świadczy o fachowym serwisie bo pan, wychodzi na to że dopóki nie rozbierze całego urządzenia to nie jest w stanie nic stwierdzić (no ewntualnie jakie to urzadzenie) :-) tylko współczuć twoim klientom.

G
bosh 2006-07-14 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

WITAM
Jak można rozpoznać oryginalną maszynę bosch lub makity od zwykłej podróbki?

G
Ciekawy 2006-08-13 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

No to jak jest Czy to prawda ze sprowadzają podrabiane makity ? czy nie ?

G
kris 2006-08-14 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

Witam , czytam te wasze wypowiedzi i dziwi mnie to jak w waszym sporze chcecie wytłumaczyć przeciętnemu klientowi jak rozpoznać przy zakupie czy narzędzie to oryginał czy podróbka...kupując przez internet automatycznie stajesz się ofiarą prawdopodobnie bubla,a na bazarach itp.mówią ci że jest to oryginał...czy możliwe według was jest aby jakieś narzędzie było tańsze 4-5 krotnie od oryginału ,ja bym się tu zastanowił...jak wcześniej opisywaliście po zapachu,kolorze, wykonaniu zawsze można ocenić ale nie na 100%.Na tych ,,markach zaczynałem pracować ,fakt że kupowałem te narzędzia w firmowych sklepach i nie miałem żadnych problemów oryginał czy podruba ,polecam taką formę zakupu.Dodam od siebie JA JUŻ DAWNO SKOŃCZYŁEM Z TYMI ZABAWKAMI I PRZESZŁEM NA WYŻSZĄ PUŁKĘ HILTI ,FESTOOL...mają pewien system polecam ,tam nie ma podróbek 100% satysfakcji i zadowolenia gwarancja na bank.

G
krisłold 2006-08-14 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

nie jesteś na topie ponieważ są hilti podróbki.

1 2 ... 3