black&decker vs macallister

G
Michał 2010-01-02 23:47

black&decker vs macallister

Witam,
mam zamiar kupić wiertarko wkrętarkę i zastanawiam się co wbrac : black&decker czy macallister? I jeszcze jedno pytanie czy opłaca się inwestować w wkrętarki z akumulatorami litowo-jonowymi? Z góry dziękuję za odpowiedz.

G
Sasza 2010-01-03 20:49

Re:black&decker vs macallister

Ja wybrałbym BD z prostego powodu-praktycznie do każdego modelu w BD Polska można zamówić ładowarkę i akumulatory.
W przypadku McAllistera będziesz miał problem-kiedyś zdaje się oferowali w Casto zapasowe akumulatorki ale nie do wszystkich modeli.
Sam poziom narzędzi podobny-i jedne i drugie to narzędzia do użytku domowego dla majsterkowiczów choć jakościowo BD chyba wypada lepiej.
Z BD polecam mocne wkrętarki z linii XT
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en%7Cpl&u=http://www.blackanddecker.ae/en/powertools/productdetails/catno/XTC143BK/
Coraz cieżej je kupić ale są naprawdę solidne !

G
Michał 2010-01-04 21:32

Re:black&decker vs macallister

Dzieki za odpowiedż, tez jestem skłonny do B&D ale te macallistery mają dość dobrą cenę. Mam nadzieję że ktoś jeszcze podzieli się za mną swoją opinią.

G
Rafi 2015-05-27 19:52

Re: black&decker vs macallister

Witam

Temat stary,lecz może komuś się przyda.

Jestem posiadaczem maszynki MacAllister MHD18a2 li,wiertarko-wkrętarka udarowa,18V 1.6Ah bardzo dobre ogniwa,dobra ładowarka. Robi to do czego została zaprojektowana- wiercenie,wkręcanie,wiercenie z udarem.Zakup w Kasto-ramie ;) oczywiście,aktualnie zastępcą tego sprzętu jest 18 V-oltowa udarowa wkętarka,niedużo większy moment Nm i Liczba obrotów pojemnośc akusów 2.0Ah... Cena powalająca za to hehehe Do sedna : macallister czy black & decker,faworyt MacAllister. może zabrzmi dziwnie,lecz dla mnie coś co ma wagę ma też solidność.

G
wania 2015-05-29 12:51

Re: Re: black&decker vs macallister

Witam

Temat stary,lecz może komuś się przyda.

lecz dla mnie coś co ma wagę ma też solidność.

Z tym akurat się nie zgodzę. Idź do sklepu i porównaj sobie wagę narzędzia bardziej zawodowego z podobnym narzędziem chińskiej myśli technicznej - np. macallister.
W dodatku to podobne chińskie narzędzie będzie znacznie odbiegało sprawnością i możliwościami.
Co do akumulartorów macallistera - to nie wierzę że wytrzyma 6-7 lat, jak w narzędziu renomowanego producenta. Jednak uważam co by nie kupić, to stosunek cena jakość będzie i tak lepszy niż w przypadku B&D.

G
Rafi 2015-06-03 09:10

Re: black&decker vs macallister

Wczoraj byłem w Casto i moje zdziwienie Makita 10,8 V Chinka Makita 14,4 Chinka,Dwie Makity 18V chinki - jedna udarowa. Podróbki czy jak ? U siebie w Macallisterze posiadam ogniwa UR 18650 W2 tak więc uważam dobre ile wytrzymają,zobacze za pare lat...kolejne zdziwienie Wkrętarka 14,4V Bosch zielony produkowany w niemczech.Kolega posiada Macallister 14,4V 3 lub 4 lata,akumulatory Ni-Cd,zapytałem ile razy naprawiał sprzęt ( z uśmiechem na twarzy ) powiedział że ani razu bo po co jak działa,ja swojej również nie oszczędzam ( oczywiście szanuje ),lecz jak jest coś do zrobienia,to nie stoję myśląc "a może będzie za słaba a może się popsuć to nie,odpuszczę" staje i wkręcam czy wierce.Zapewne sprzętem wyższej klasy pracuje się dużo przyjemniej,niż takim Macallisterem tylko do użytkowania domowego czy na działce nie każdemu potrzeba Bosch Makita DeWalt Festool.

1