Black&Decker i DeWalt

Do ostatniej strony »
G
Grzegorz Dobek 2008-11-01 00:00

Black&Decker i DeWalt

Podobno te dwie firmy to jedno i to samo z tym że DWT to podobno lepszy B&D. Jednak nie chce mi się w to wierzyć ponieważ jak Bosch wypuścił Skilla to nie jest on wcale lepszy ponieważ Bosch kojarzy się już ludziom i ma renomę a Skill nie posiada nic z Boscha oprócz drugiego członu "Skill Bosch", poza tym sama cena mówi o tym jaką jakość Bosch wyznaczył Skillowi.
Ale wracając do B&D który istnieje na rynku od wielu lat, jeśli to jest to samo to jaka jest różnica miedzy żółtym DeWaltem a pomarańczowym B&D?
Jakość? Mechanizm? Chodzi o porównanie narzędzi tylko o tych samych parametrach, bo wiadomo że wiertarka 700 W nie będzie chodzić jak taka co ma 1000W.
Nie chce porównywania innych firm ani wypowiedzi że to mi chodziło tyle a tamto tyle bo takie wypowiedzi nie są dla mnie w ogóle istotne.
Dziękuje Każdemu za wypowiedź.

G
Michał 2008-11-01 00:00

Re:Black&Decker i DeWalt

witam. sprostowanie do tych dwóch marek:
B&D i DW to ten sam koncern. cała firma nazywa sie B&D i narzedzia z ta nazwą są narzędziami amatorskimi(pomarańczowe). DW jest ż€łte i są to narzędzia profesionalne.
Bosch ma dwa kolory zielony - amatorski niebieski - profi. skill został wykupiony przez boscha.
pozdro

G
Grzegorz Dobek 2008-11-02 00:00

Re:Black&Decker i DeWalt

B&D posiada dwa kolory narzędzi zielony amatorski i pomarańcz profesjonalny (sama tak je okresla) a DeWalt to firma wykupiona poprzez B&D i nie znajdziemy na ich stronie narzędzi o tej nazwie.
Nie wiem co teraz mam mysleć bo zawsez sadziłem że B&D to dobra firma profesjonalna a teraz jak kupiłem najmocniejszą młoto wiertarkę z tej firmy to wychodzi na to że kupiłem badziewia...

Re:Black&Decker i DeWalt

Witam.
B&D posiada dwa kolory narzędzi i są to : jadeitowy czyli amatorski i pomarańczowy dla zaawansowanych majsterkowiczów ( nie profi). Zarówno b&d jak i De Walt posiadają swoje strony internetowe.
Jesli chodzi o Skila i Boscha zielonego, to różnica jest w wyglądzie zewnętrznym i może kilku szczegółach ( szlifierki kątowe, wiertarki) Jeśli chodzi o ceny narzędzi tych dwóch firm, to w przypadku Boscha płacisz za markę( bo z jakością w ostatnich latach jest różnie). Pozdrawiam Chris 70.

G
Grzegorz Dobek 2008-11-04 00:00

Re:Black&Decker i DeWalt

Szlifierki kątowe mają kolory czerwonu-rużowy jakiś taki.... w każdym razie niema to wiele wspólnego z pomarańczowym

G
margolcia 2008-11-12 00:00

Re:Black&Decker i DeWalt

Witam,
BD jest sprzetem amatorskim, pozostalo jeszcze kilka modeli koloru zielonego, ale sa one wycofywane z oferty. Teraz wszystkie nowe BD sa juz czerwone.
Mocniejsza wersja dla wymagajacych majsterkowiczów to linia XT. Nie jest to w zadnym wypadku sprzet profesjonalny.
DW to sprzet profesjonalny z gornej polki. W stanach DW ma ponad 60% rynku elektronarzedzi. W Polsce widac ze sprzedaz rozkreca sie tych zoltych elektronarzedzi coraz bardziej.
Koncern BD jest najwiekszym koncernem elektronarzedzi na swiecie, a marka BD najbardziej znana marka elektronarzedzi (czesto podawana jest jako przyklad w ksiazkach od marketingu).
Roznica miedzy BD i DW: materiały z jakich sa wykonane elektronarzedzia, rozwiazania techniczne (male szlifierki katowe posiadaja np 2 wentylatory).
Mam nadzieje ze pomoglem.
Pozdrawiam
margolcia

G
JK 2009-05-05 00:00

Re:Black&Decker i DeWalt

Pomyliła się pani w jednej sprawie;) DeWalt na pewno nie posiada 60% rynku, z kilku powodów, po pierwsze bardziej znana i renomowana w stanach jest marka Milwaukee, po drugie Amerykański Skil dominuje w małych przedsiębiostrwach.
Co do tego kto kogo wykupił i co kto produkuje:
Obecnie B&D pod swoją marką produkuje tylko pomarańczowe(nie czerwone) narzędzia amatorskie. Wszystko dobre i profesjonalne co było w narzędziach B&D zostalo wprowadzone w nowej marce Dewalt, Dewalt kiedyś produkował tylko duże narzędzia ciesielskie.
Jednak ciekawostką jest np: duża kątówka z B&D która posiada większość profesjonalnych części, używanych kiedyś w profesjonalnym B&D (kolor czarny).
Skil to nie Bosch, Bosch jest tylko współudziałowcem marki Skil w Europie(Czarny kolor, siedziba w Holandii) i jest w większości państw serwisantem. Ale bebechy i rozwiązania techniczne Skil ma zupełnie własne i nie mają one nic wspólnego. Poza tym istnieje orginalny(czerwony) Skil amerykański, który jakością można nazwać półprofesjonalnym.

G
Rufus 2009-05-06 00:00

Re:Black&Decker i DeWalt

DeWalt nie został wykupiony przez B&D tylko został że tak powiem stworzony przez BD.
Z tego co mi wiadomo firma chcąc zbudować nową profesionalną markę wykupiła szwajcarską firmę ELU i na jej konstrukcjach oparła konstrukcję maszyn DeWalt.
Pierwsza była chyba frezarka górnowrzecionowa markowana jako DeWalt a tak naprawdę była wierną kopią ELU.
Dzisiaj BD produkjue swoje narzędzia w kilku miejscach ale znaczna część zamawia u skośnych i markuje swoim logo.
DeWalt to bardzo solidne maszyny -może nieco przyciężkie ale wytrzymałe choć fachowcy twierdzą że ich jakość spadła i że zaczęli odstwać jakościowo od AEG,Kressa czy Metabo.

G
JK 2009-05-07 00:00

Re:Black&Decker i DeWalt

Cytuje...."1960 - Alonzo G.Decker Jr., syn współzałożyciela firmy Black & Decker® i jej pracownik od 1930 roku obejmuje stanowisko prezydenta firmy. Robert D.Black pozostaje na stanowisku prezesa zarządu oraz dyrektora naczelnego. Black & Decker® przejmuje firmę DeWalt,Inc. z Lancaster, Pensylwania, producenta ramieniowych pilarek tarczowych oraz innych stacjonarnych maszyn do obróbki drewna w U.S.A. i w Kanadzie."
Więc marka DeWalt została KUPIONA, ale same elektronarzędzia to spadek głownie po czarnym B&D.

G
Rufus 2009-05-07 00:00

Re:Black&Decker i DeWalt

Wszystko się zgadza -tyle że przejęli nazwę -markę a nie konstrukcję bo DeWalt produkował maszyny ciężkie o dosyć ugruntowanej pozycji nie posiadając technologii dotyczących lekkich elektronarzedzi.
Narzedzia czarne BD nie były wcale mistrzostwem świata wiec siegnęli po maszyny zbankrutowanego szwajcarsko-niemieckiego ELU i na tych konstrukcjach oparli to co dzisiaj nazywa sie DeWalt.
BD przejął DeWalta w 92 roku a w 94 wykupił ELU.
W zasadzie do dzisiaj znaczna część np młotowiertarek DeWalta to konstrukcyjnie dawne ELU.
Więc można powiedzieć dziedzisinie elektronarzędzi marka została stworzona zachowując logo DeWalta rozpoznawalne dla klientów.
"...In 1992, Black & Decker started a major effort to rebrand its professional quality and high-end power tools to DeWalt. Currently, DeWalt manufactures and sells more than 200 different power hand-tools and 800 accessories.
In 1994, DeWalt took over the German wood working power tool producer ELU. DeWalt increased their line of tools using ELUs technology. DeWalt is now a popular brand of tools for commercial contractors...."

G
JK 2009-05-07 00:00

Re:Black&Decker i DeWalt

Więc się myliłeś;) Marka Dewalt istniała więc nie została "stworzona" jak to nazwałeś. Ponad to pierwsze elektronarzędzia Dewalta (po wykupieniu przez B&D) chwilowo istniały na rynku obok czarnych B&D. Dopiero kilka(nascie) lat później zdecydowano się na podział Dewalt-profi a B&D amator.

G
Rufus 2009-05-07 00:00

Re:Black&Decker i DeWalt

Może sie wyraziłem malo precyzyjnie ale sie nie myliłem.
DeWalt jak pisałem produkowal narzedszia cięzkie a nie szeroko pojete elektronarzędzia wiec BD kupił bardziej znak towarowy jak markę.Aby zapewnić pełną gamę produktów pod marką DW kupiono firmę ELU z jej produktami i na początku po prostu przemarkowano je na DeWalt-więc biorąc pod uwagę to że marka to znak towarowy plus produkt można powiedzieć że tak naprawdę dziejszy DeWalt został stworzony przez BD bo wcześnie pod tym samym znakiem towarowym było coś trochę inego innego.
To tak jakby dzisiaj ktoś kupił stację telewizyjną TVN z ich logiem i potem przerobił ich na stację radiową ale zachował w dalszym ciagu znak TVN.
Ale nie ma sie co spierać o szczegóły-meritum wygląda mniej więcej tak jak napisałem wcześniej.

G
tom 2009-05-09 00:00

Re:Black&Decker i DeWalt

Narzedzia czarne BD nie były wcale mistrzostwem świata -jakie czarne takich nie ma.

G
Rufus 2009-05-10 00:00

Re:Black&Decker i DeWalt

Narzedzia czarne BD nie były wcale mistrzostwem świata -jakie czarne takich nie ma.
Teraz nie ma ale kiedyś były :)

G
Paweł 2009-05-11 00:00

Re:Black&Decker i DeWalt

No cóż kiedyś B&D był lepszy, sam mam wiertarkę 10 letnią 520 watową która chodzi do dziś , a między innymi wymieszała z tonę zaprawy :).
Ale była produkowana w UK.
Co do jakości Dewalta jest dokładnie odwrotnie niż któryś z kolegów napisał, ich jakość się polepszyła, a nie pogorszyła.
A B&D to teraz typowa amatorska chińszczyzna, choć pewnie z 40% lepsza niż podobne produkty Einhella czy Ferma.
Pozdrawiam.

1 2 ... 3

Producenci :