Bezpyłowe cięcie betonu - czym najlepiej?

Do ostatniej strony »
G
sierra_leone4 2009-11-18 00:00

Bezpyłowe cięcie betonu - czym najlepiej?

Witam wszystkich serdecznie!
Zastanawiam się co by się najlepiej nadawało do wycinania oraz poszerzania wszelkiego rodzaju otworów w betonie, żelbetonie, cegle itp. Montuję drzwi i wykówanie bądź poszerzanie otworów na nie w blokach nastręcza sporo trudności gdyż robię to nawiercając otwory a potem podkówam młotem. O wiele łatwiej byłoby to robić szlifierką kontową z porządną tarczą do betonu ale problem polega na tym, że strasznie się kurzy. Co byście polecili do tego typu prac? Czy bruzdownica z odkurzaczem będzie dobrym wyborem?
pozdrawiam

G
Niewiadomski.com.pl 2009-11-19 00:00

Re:Bezpyłowe cięcie betonu - czym najlepiej?

Bruzdownica z odkurzaczem raczej odpada,jak dla mnie jest nieporęczna. Użyłbym raczej szlifeirki kontowej. Tak strasznie sie nie kurzy,to będzie chyba najlepsze narzędzie.

G
Michał 2009-11-20 00:00

Re:Bezpyłowe cięcie betonu - czym najlepiej?

witam.
jak dobrze pamiętam bosch miał w ofercie osłonę do szlifierki kątowej, z możliwością przyłączenia odkurzacza.
pozdro

G
ar2 2009-11-24 00:00

Re:Bezpyłowe cięcie betonu - czym najlepiej?

można samemu dorobić taka osłonę kawałek blachy kawałek rurki do odkurzacza i 2 śruby z nakrętkami, godzinka roboty, dorobiłem co takiego do małej szlifierki i wycinam sobie bruzdy pod instalacje sprawuje się wyśmienicie

G
sierra_leone4 2009-11-25 00:00

Re:Bezpyłowe cięcie betonu - czym najlepiej?

I jak się sprawuje szlifierka z tą osłonką? Duzo mniej pyłu?
Jaki odkurzacz najlepiej kupić do tego?
Obudowa do przyłaczenia odkurzacza do szlifierek boscha kosztuje 170 zł. Używał ktoś?
Zdania są podzielone, gość w sklepie mówił, że ktoś tam był z tego niezadowolony. Potrzebuje opinii kogoś kto się tym bawił.
Znalazłem jeszcze coś takiego ale cena mnie troszke przeraża ;)
http://www.allegro.pl/item817115214_przecinarka_katowa_makita_4112hs_2400w.html
Jak myślicie, zda egzamin?
ar2 jak zrobiłeś te obudowe? Może jakaś mała instrukcja ;)
pozdrawiam

G
ar2 2009-11-25 00:00

Re:Bezpyłowe cięcie betonu - czym najlepiej?

podaj mejla na arti118 małpa interia pl to jutro wieczorkiem wyśle zdjęcia jak to wygląda, a jak się sprawuje mam jakiś byle jaki odkurzacz do tego podłączony i powiem tak że na ścianie z cegieł nie otynkowanej niewielka ilość pyłu nie trafia do odkurzacza, ściana otynkowana, beton i inne równe powierzchnie praktycznie bezpyłowo

G
Five 2014-10-01 07:12

Re: Bezpyłowe cięcie betonu - czym najlepiej?

Sam jesteś jak żelbeton!!!

Żelbet i tylko żelbet !!!

lub żelazobeton - jak wolisz.

G
Sławek 2015-07-29 14:09

Re: Bezpyłowe cięcie betonu - czym najlepiej?

Sugerowałbym wynajęcie profesjonalnej firmy, która zajmie się wycięciem otworów w ścianach. Będzie szybciej i łatwiej. U mnie takie prace podczas remontu wykonało diam-bet.pl korzystają z technik diamentowych. Nie będzie tyle kurzu.

G
mirosław 2015-11-10 16:06

Re: Bezpyłowe cięcie betonu - czym najlepiej?

Ludzie z firmy ciw.net.pl wykorzystują technikę diamentową. Nie wiem czy to najlepsza metoda, ale na pewno skuteczne bo pierwsze wydaje mniej hałasu, a po drugie nie pyli.

G
buba89 2016-09-27 15:32

Re: Bezpyłowe cięcie betonu - czym najlepiej?

Jeśli nadal poszukujesz najlepszego sposobu na cięcie w betonie, to ja polecam usługi profesjonalnej firmy wiercenie-slask.pl. Sam z niej korzystałam i jestem bardzo zadowolony. Z tego co pamiętam, to korzystają z narzędzi Husqvarny i robią to na mokro więc o bałaganie nie ma mowy :)

G
Braziliana 2017-08-09 11:23

Re: Bezpyłowe cięcie betonu - czym najlepiej?

Całkiem bezpyłowo to z mojego doświadczenia się nie da. Zawsze jest pył, bo "gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą" i z tym tematem cięcia betonu jest tak samo. Można jedynie redukować ilość pyłu albo jego dokuczliwość. Tu jedynie przychodzi mi do głowy cięcie na mokro, ale trzeba mieć odpowiedni sprzęt ze zraszaczem itp. Nie zawsze taki jest do dyspozycji. Sporo też zależy od budowy i klasy tarczy - są takie, które pyłu generują jakby mniej. Ja używałem tych z Armet do cięcia na sucho i nie powiem, żeby pyliło jakoś mocno. Może to też zależy od specyfiki materiału, bo beton betonowi nierówny, glazura czy gres tak samo.

G
Adam 2019-06-13 08:35

Re: Bezpyłowe cięcie betonu - czym najlepiej?

Najlepiej i nie ma co się zastanawiać zlecić jest to specjalistom. Precyzyjne i bezpyłowe cięcie betonu to dość skomplikowany proces, w którym można wiele popsuć. Sprawdź koniecznie usługi firmy Michtop, która zajmuje się Techniką Diamentową. Mają porządny sprzęt i świetnych, doświadczonych ludzi. Zajmują się cięciem betonu, szlifowaniem posadzek, wierceniem dziur w betonie.

G
jdrwal 2019-08-14 13:14

Re: Bezpyłowe cięcie betonu - czym najlepiej?

Do cięcia betonu ręcznie używam TopDiam CCS, a do szlifowania DDS na sucho.

G
Krystian 2020-08-02 17:51

Re: Bezpyłowe cięcie betonu - czym najlepiej?

Ja do pomocy przy cięciu betonu postanowiłem wynająć specjalistyczną firmę - ciw.org.pl, która używa techniki diamentowej. Dzięki temu możemy uzyskać najwyższą precyzję. Warto zapoznać się z artykułem.

G
ophus 2020-12-22 20:04

Re: Bezpyłowe cięcie betonu - czym najlepiej?

Jeżeli potrzebujesz cięcia betonu bądź prac związanych z budownictem, mamy firmę idealną dla Ciebie. Stosujemy między innymi technikę diamentową. Wiercenie i cięcie betonu nigdy nie było prostsze! Zobacz i ich profesjonalizm!

1 2