Blog narzędziowy

Oceń artykuł:

Młot udarowy to twardziel wśród elektronarzędzi. Zburzy, przebije, skuje najmocniejsze materiały, niezbędny przy największych pracach budowlanych. Który warto wybrać, jakie powinien mieć właściwości?

Kup w Narzedzia.pl
Młot kujący Bosch GSH 11 E
W magazynie 3 szt.Zamów dziś do 14:00 a towar będzie u Ciebie jutro
2 299 PLN
Młot wyburzeniowy Bosch GSH 16-30
W magazynie 1 szt.Zamów dziś do 14:00 a towar będzie u Ciebie jutro
4 219 PLN
Młot wyburzeniowy Bosch GSH 27 VC
Wysyłka w ciągu 3-5 dni roboczych
5 715 PLN
Młot wyburzeniowy Bosch GSH 16-28
Wysyłka w ciągu 8-11 dni roboczych
4 480 PLN
Młot kujący Bosch GSH 5 CE
Wysyłka w ciągu 8-11 dni roboczych
1 900 PLN
Młot kujący Bosch GSH 3 E
Wysyłka w ciągu 8-11 dni roboczych
1 450 PLN

Młotki, czyli wiertarki z udarem elektropneumatycznym dzielimy ze względu na system mocowania: SDS Plus (mały) i SDS Max (duży). Z uwagi na wykonywaną pracę mamy podział na młotowiertarki do wiercenia, wiercenia i podkuwania (kombi) i do prac wyburzeniowych (kucie).Zobacz też: Jaki młot udarowy? - Ranking Top5 wg narzedzia.pl!


Młotki z uchwytem SDS Plus nadają się do bardzo małych prac wiertarskich i niewielkich prac związanych z podkuwaniem. Przy młocie „kombi” stosunek czasu wiercenia do czasu kucia powinien wynosić 70-80% (wiercenie) do 20-30%(kucie). Jeżeli jest to odwrócone to młotek szybko trafi do serwisu.
Ze względu na wykonywane otwory, podobnie jak w wiertarkach, maksymalna średnica nie powinna być średnicą, którą cały czas wiercimy. Np. dla młotka Protool RHP 18 Plus optymalny zakres wiercenia to przedział 6- 14 mm. Można wykonywać oczywiście otwory o średnicy 18mm, ale powinno to być sporadyczne. Jeżeli w grę wchodzą duże ilości kucia, najbardziej odpowiedni będzie młotek tylko z taką funkcją. Dobrany młotek powinien być możliwie najlżejszy i dysponować maksymalną siłą kucia. Moc silnika nie ma tutaj decydującego znaczenia.
Najważniejszym parametrem jest moc kucia, wyrażona w Joulach (J). Przy pracach na rusztowaniu młotek powinien być jeszcze możliwie krótki (pionowy układ silnika) np. Protool CHP 26 Plus. Niektóre młotki mają układy eliminujące wibracje, przez co praca nimi jest mniej męcząca.

Sprawdź ofertę młotowiertarek w sklepie narzedzia.pl!

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz