Jak używać bezpiecznie bruzdownicy? Kilka wskazówek na przykładzie modelu 59GP300 GraphitePro

Ocena: 5,0/5
Bruzdownica to elektronarzędzie, którym najczęściej posługują się fachowcy, np. instalatorzy czy elektrycy. Wymaga dużej wprawy w użytkowaniu i zachowania wielu środków ostrożności, podobnie jak inne narzędzia. Na co należy zwrócić uwagę przy bezpiecznym posługiwaniu się bruzdownicą? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej na przykładzie bruzdownicy 59GP300 GraphitePro.

Czym się różnią odkurzacze EasyVac 12 i PAS 18 LI Bosch?

Ocena: 5,0/5
Odkurzacz Bosch EasyVac 12 i odkurzacz Bosch PAS 18 LI to urządzenia do użytku domowego. Cechują się kompaktową budową, co ułatwia ich przechowywanie oraz samo użytkowanie. Posiadają wystarczającą moc do uprzątnięcia okruchów, rozsypanego cukru, przypraw itp. Są zasilane akumulatorami 12V i 18V. Czym zatem się różnią, oprócz napięcia akumulatora?

Odkurzacze uniwersalne Bosch - jak działają? Które parametry są ważne?

Odkurzacz uniwersalny łączy w sobie funkcje odkurzacza tradycyjnego i odkurzacza przemysłowego, co sprawia, że można go użytkować do sprzątania w domu oraz podczas prac w warsztacie. Tak też zostały sklasyfikowane nowe modele Bosch: EasyVac 3, UniversalVac 15 i AdvancedVac 20. Pierwszy z nich jest przystosowany do pracy na sucho, a dwa pozostałe do pracy na sucho i mokro. Poniżej szczegółowe informacje o tym, na jakich mechanizmach opiera się ich działanie, i na jakie parametry warto zwracać uwagę przy wyborze odkurzacza.

Nowe odkurzacze uniwersalne z serii Zielony Bosch - do domu i warsztatu

W serii Zielony Bosch pojawiły się nowe odkurzacze uniwersalne Easy Vac 3, UniversalVac 15 i AdvancedVac 20. Wymienione modele można podłączyć do elektronarzędzi, co zwiększa ich użyteczność. Sprawdzą się bowiem nie tylko w domu, ale też w warsztacie, np. podczas szlifowania czy cięcia drewna. W zależności od potrzeb, użytkownik może wybierać między podstawowym modelem EasyVac 3 do pracy na sucho, odkurzaczem UniversalVac 15 do pracy na sucho i mokro, a najmocniejszym AdvancedVac 20 do pracy na sucho i mokro o największej mocy...

Jaka opalarka do domu? Ranking popularnych modeli kupowanych na narzedzia.pl

Ocena: 4,7/5
Opalarki to praktyczne narzędzia, które mają wszechstronne zastosowanie. Można je wykorzystywać do rozmrażania, topienia, usuwania lakieru czy zgrzewania. Takie narzędzie przyda się w każdym domu, dlatego przedstawiamy ranking opalarek do zastosowań amatorskich. W zestawieniu znalazły się: 59G522 Graphite, TH-HA 2000/1 Einhell, KX1650 BlackDecker, 51G517 Verto oraz DED7970 Dedra.

Jaka piła do gałęzi na wysięgniku? Ranking pił łańcuchowych akumulatorowych

Ocena: 5,0/5
Piła łańcuchowa na wysięgniku to praktyczny sprzęt, którym możemy przycinać wysoko położone gałęzie. Wśród dostępnych modeli na rynku może wybierać pomiędzy narzędziami akumulatorowymi, elektrycznymi i spalinowymi. Poniższy ranking przedstawia pilarki akumulatorowe. W pierwszej trójce znalazły się: piła do gałęzi Yato YT-85120, piła na wysięgniku Einhell GE-LC 18 Li i pilarka łańcuchowa Ryobi OPP1820.

Piła szablasta akumulatorowa Bosch GSA 18V-32 - dla instalatorów, strażaków, mechaników

Piła szablasta Bosch akumulatorowa wyróżnia się ergonomią, która umożliwia pracę w trudnych pozycjach. Idealnie nadaje się do prac wymagających trzymania narzędzia nad głową, np. podczas przycinania rur instalacyjnych lub tuneli wentylacyjnych, a także w pracach rozbiórkowych. Piła szablasta GSA 18V-32 Professional jest wydajnym narzędziem zasilanym akumulatorem litowo-jonowym 18V, co pozwala jej konkurować z modeli sieciowymi.

Młoty udarowo-obrotowe Bosch GBH 18V-26/F - wydajna i swobodna praca bez kabla

Młoty udarowo-obrotowe akumulatorowe GBH 18V-26 Professional i GBH 18V-26 F Professional to bardzo wydajne urządzenia, których osiągi dorównują młotom sieciowym, np. GBH 2-26. Nowe modele stanowią uzupełnienie oferty młotowiertarek Bosch z silnikami bezszczotkowymi EC. Osiągają energię udaru na poziomie 2,6J, czyli o 50% większą niż najwydajniejszy jak do tej pory młot udarowo-obrotowy 18V. Nowe młoty należą do systemu Flexible Power, co oznacza kompatybilność z całym systemem akumulatorowym Bosch 18V dla profesjonalistów.

Jaka kosiarka spalinowa? Ranking najczęściej kupowanych na narzedzia.pl

Ocena: 5,0/5
Kosiarki spalinowe to urządzenia wybierane przez klientów z myślą o koszeniu dużych trawników. Zapewniają swobodę pracy bez kabla i wysoką skuteczność koszenia. W rankingu pojawiły się modele najczęściej kupowane na narzedzia.pl. Na pierwszym miejscu znalazła się kosiarka spalinowa Hitachi ML190EALA, drugie miejsce przypadło kosiarce Einhell GC-PM 52 S HW CLASSIC, a trzecie należy do kosiarki spalinowej Hecht 5483 SWE. Ranking zamykają: kosiarka Itamati LP-PLM006 i kosiarka spalinowa Makita PLM4620N2.

Ściąganie izolacji z przewodu - ściągacze izolacji Neo pod lupą

Jak szybko obrać kable? Najlepiej używając odpowiednich narzędzi. W zależności od konstrukcji danego ściągacza izolacji możemy obierać izolację z pojedynczych żył, a niektóre narzędzia umożliwiają ściąganie zarówno izolacji zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Taki podział możemy wyselekcjonować wśród ściągaczy izolacji Neo, które często pełnią jeszcze dodatkowe funkcje, jak na przykład cięcie przewodów lub zaciskanie końcówek kablowych.
Strona 1 z 180